Przejdź do głównej zawartości

Poznajcie aż 10 niesamowitych encyklopedii o świecie zwierząt!

Witajcie! Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny. W naszym przypadku starszy syn zaczyna przygodę z pierwszą klasą. Humory nam dopisują i już nie możemy się doczekać nowych, szkolnych wrażeń. Jednak za wakacjami i tak będziemy tęsknić.

Skoro jesteśmy przy temacie szkoły to mamy dla Was zestaw książeczek z kategorii: Encyklopedie zwierząt od Wydawnictwa MD Monika Duda. Tutaj akurat mamy serię: Świat Zwierząt w skład której wchodzi aż 10 bogato ilustrowanych książek.

Jakie są to książeczki?
A więc mamy tutaj: "Płazy", "Wieloryby i delfiny", "Dinozaury", "Stworzenia morskie", "Naczelne", "Ptaki", "Ssaki", "Ryby", "Owady i pająki" i "Gady".
Dodalibyście coś jeszcze od siebie? Dla nas wystarczy- żadna nowa kategoria nie przychodzi nam na myśl. A Wam?


To teraz zapoznajcie się z okładkami tych książeczek. Jest aż ich 10. Jesteście gotowi? 3...2...1.. Start!











O tym, że encyklopedie spełniają funkcje edukacyjne nie musimy Wam chyba przypominać. Dziecko poznaje z nimi nowe fakty, a jednocześnie w przypadku tej serii ma przed sobą pięknie ilustrowane ilustracje, które pobudzają zmysły i przenoszą najmłodszych do świata zwierząt.

Świetnym rozwiązaniem jest to, że nie mamy tutaj jednej dużej i grubej encyklopedii, a kilka (w tym przypadku 10) podzielonych na określone kategorie. Myśmy zaczęli swoją przygodę od zaczytywania się w encyklopedię o ptakach (synek jest wielkim fanem ptaków, więc nie mogło być inaczej). 

A tak wygląda pierwsza, przykładowa strona po otwarciu encyklopedii... Takie małe wprowadzenie...

A tutaj poniżej mamy przykładowy spis treści. Jest on bardzo długi, więc w encyklopediach poruszanych jest wiele tematów.
Przyjrzyjmy się np. encyklopedii o rybach. Na początku mamy wstęp, potem dowiadujemy się jak powstały ryby i jak są zbudowane. następnie możemy poszerzyć swoją wiedzę o rekinach, płaszczkach. A może chcielibyście poczytać co nieco o kamuflażu ryb, albo o ławicach? A wiecie, że istnieją niezwykłe ryby, które mają wyjątkowe umiejętności?
Spis treści jest długi- jednak książki nie są grube. Mają ok. 24 strony. Jeden rozdział zawarty jest zazwyczaj na 1 stronie.
Plusem jest również to, że na końcu mamy słowniczek, gdzie wyjaśnione są trudniejsze pojęcia. A jeżeli chodzi o sam koniec znajdziemy tutaj również stronę z odpowiedziami. Zapewne jesteście ciekawi jakimi? Na różnych stronach encyklopedii czasami są pytania skierowane do małego czytelnika, stąd te odpowiedzi.

 W niektórych miejscach możemy poznać bardzo ciekawe fakty...

Oprócz faktów mamy także mapki, a na nich zaznaczone są np. miejsca w jakich występują określone zwierzęta. Tutaj mamy przykład występowania delfinów.

Encyklopediami mogą zainteresować się już maluszki, które mają możliwość pooglądania ładnych i kolorowych obrazków, a także starsze dzieci, które na pewno wyczytają tutaj wiele interesujących ciekawostek. Każde wydanie przedstawia fakty w przystępny sposób. Nie znajdziemy tutaj trudnego języka.

Zapoznawanie się z otaczającą nas rzeczywistością poprzez lekturę książek edukacyjnych to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Zapewne ciekawi Was cena takiej jednej encyklopedii... W chwili obecnej jest to jedynie niecałe 15 zł. Nieźle prawda?

A Wy z jakich encyklopedii korzystacie?
Które wydanie najbardziej Was zainteresowało?
Jak tam Wasze nastroje przed nowym rokiem szkolnym?

Komentarze

  1. Pamiętam, ze jak bylam dzieckiem, uwielbialam przeglądać encyklopedię zwierząt i atlasy świata. Tak zrodzila się miłość do zwierząt i do podróżowania 🙂

    OdpowiedzUsuń
  2. Jako dziecko miałam całą półkę takich książek. Teraz kupuję je dzieciom, bo kochają ciekawostki.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ksiązki, do których sama chętnie bym wskoczyła po porcję niezwykłej wiedzy. :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Jak byłam mała to uwielbiałam takie encyklopedie ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. 15 zł za książkę to bardzo dobra oferta.

    OdpowiedzUsuń
  6. Fajnie że są takie kolorowe książki dla uczniów, myślę że zwrócą uwagę i zachęcą do poznania teści.

    OdpowiedzUsuń
  7. Za jakiś czas, będę mogła kupować takie encyklopedie dla moich siostrzeńców. ��

    OdpowiedzUsuń
  8. Fajowe. Dla mojej córki za poważne, ale dzieci szybko rosna

    OdpowiedzUsuń
  9. O zwierzakach zawsze fajnie :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Świetne propozycje. Bardzo wartościowe :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Świetna seria i widzę, że dużo informacji w środku :) Moja córka ma 5 lat i właśnie wieczorem teraz czytamy zamiast bajek, książki o zwierzętach i jest bardzo zainteresowana:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Poznajcie hitową książkę do nauki alfabetu. "Lubię litery!" - recenzja

Od kilku lat należę do grupy książkowej Aktywne Czytanie na Facebooku. Znajdziemy na niej różne polecajki książkowe dla dzieci, możemy i my wymieniać się swoimi spostrzeżeniami... I jak się okazało autorka tej grupy pani Anna Jankowska w ostatnim czasie wydała książkę do nauki alfabetu "Lubię litery!" Wydawnictwa Papilon.  Czy Wasze dzieci znają już alfabet? Czy się nim interesują? Ta książka jest doskonałą okazją, aby rozpocząć przygodę z nauką alfabetu, a także jeśli dzieciaki już go znają, aby go utrwalać poprzez zabawę. Wydanie ma grube kartonowe strony i to jest duży plus. Z książki  można korzystać i korzystać, nie obawiając się o to, że szybko ona ulegnie zniszczeniu. Białe tło, proste ilustracje i duży rozmiar literek - tak niewiele potrzeba, ale książka pozwalała dziecku się skupić na poznawaniu, utrwalaniu literek. I to właśnie znajdziemy w tej książce. Skojarzenie obrazka z daną literą to bardzo dobry pomysł. A ta cała prostota w sobie "edukacyjną moc". A

Nasza pierwsza książeczka aktywizująca

Książeczki aktywizujące zachęcają dzieci do różnych aktywności, a to żeby coś wyciągnąć, a to żeby gdzieś nacisnąć. Pozwalają na różne manipulacje książką. Nie tylko bawią, ale i uczą. Wciągają do wspólnej zabawy zarówno dziecko jak i nas- dorosłych. Dzisiaj Wam przedstawię naszą pierwszą książeczkę aktywizującą. Jest nią "Ogród Eden" od Wydawnictwa Vocatio. Została ona stworzona przez panią Magdalenę Bloch oraz pana Tomasza Kruczka. Na pierwszy rzut oka widzimy, że jest to książeczka bardzo kolorowa. Barwne ilustracje przyciągają uwagę maluszka. Obrazki jak dla nas są ładne. Książka składa się z 10 piankowych, grubych stron z puzzlami. Tych puzzli również mamy 10. Są nimi a to zwierzątka, a to gwiazdy, a nawet kwiaty. Nie jest to mała książeczka- jej format to- 196 x 240 mm. A jeżeli chodzi o oprawę znajdziemy na niej nawet brokat i złocenia. "Ogród Eden" jak już wiemy bawi dziecko, ale ma również wartość edukacyjną. Pod obrazkami z puzzla

"Moje Pierwsze 5 Sekund" - sprawdź swoją wiedzę razem z dzieckiem!

Jednym z prezentów jakie otrzymał mój starszy synek na Dzień Dziecka była gra "Moje Pierwsze 5 Sekund" od Wydawnictwa Trefl. Ciocia wręczając mu ten upominek sprawiła wielką radość i zadowolenie na jego twarzy, gdyż jest on fanem wszelkich gier. Gra składa się ze 144 kart z pytaniami. Karty są dwustronne, więc w sumie mamy 288 pytań. Dostosowane są one do poziomu wiedzy dziecka- karty zielone mają łatwiejsze pytania, czerwone- trudniejsze. Poza kartami z pytaniami znajdziemy tutaj również 6 kart "Czas" i 6 kart "Zamiana", 1 specjalny czasomierz oraz instrukcję. Przeznaczona jest dla dzieci od 4 lat. Jednocześnie może w nią grać od 3 do 6 osób. Czasowo gra się w nią od 15 do 30 minut. Cel gry Zadaniem gracza jest udzielenie poprawnych odpowiedzi na jak najwięcej pytań. Za każdym razem gracze muszą podać 1 lub 2 poprawne odpowiedzi, zanim kulki stoczą się w dół spirali. Jak przygotować się do gry? Na bok odkładamy karty "Cz