Przejdź do głównej zawartości

Poznajcie serię atlasów dla dzieci. Tym razem mamy coś o kosmosie i o ptakach...

Witajcie! Jeśli wśród Was są miłośnicy ptaków lub też kosmosu to dzisiaj opowiemy Wam o dwóch książeczkach: "Jaki to ptak?" oraz "Jaka to gwiazda?" od Wydawnictwa SBM.

Książki są w twardych okładkach i mają formę atlasów dla dzieci. Zarówno w jednej jak i w drugiej jest wyjaśnionych ponad 60 różnych zagadnień (związanych z gatunkami ptaków albo z Kosmosem).

"Jaki to ptak?"

Mamy tutaj 127 stron pełnych bogatych ilustracji i wiedzy. Opisanych jest tutaj wiele gatunków ptaków, które zamieszkują w Polsce. Oczywiście są też takie, które odlatują w określonych porach do ciepłych krajów. A jakie ptaki możemy tutaj poznać? Są to np. bocian biały, turkawka, jerzyk, zimorodek, dudek, kruk, zięba, szczygieł i wiele wiele innych. 


Każdy gatunek opisany jest na dwóch stronach. Tam dowiadujemy się o jego występowaniu, cechach i trybie życia. Dodatkowo zawsze znajdziemy jakąś ciekawostkę dotyczącą określonego ptaka. Te ciekawostki zaciekawiły nas najbardziej. Wiecie, że nawoływanie myszołowów przypomina miauczenie kotów? Albo, że bogatki to bardzo mądre ptaki, które uczą się poprzez naśladowanie?

Mnóstwo realistycznych zdjęć- to kolejna cecha, która nam się podoba. Dzięki nim możemy zapamiętać jak wygląda jemiołuszka, bielik, cyraneczka oraz pozostałe gatunki naszych polskich ptaków.

"Jaka to gwiazda"


W tym atlasie znajdziemy praktycznie wszystko  co chcielibyśmy wiedzieć o Kosmosie... Zagadnień jest ponad 60. Każde z nich także opisane jest na dwóch stronach i dodatkowo zawiera barwne zdjęcia.


W książce wyjaśnione jest między innymi, ile dni ziemskich liczy merkuriański rok, gdzie odkryto aktywne gejzery lodowe oraz czym są czarne dziury... Dzięki atlasowi możemy rozpoznać gwiazdozbiory na niebie a to Byka, a to Raka i Wielkiej Niedźwiedzicy czy Kasjopei. Teleskopy kosmiczne, astronomiczne- to kolejne zagadnienia. A może nie wiecie zbyt dużo o mgławicach, gwiazdach neutronowych i pulsarach?

Wielu ciekawostek także tutaj nie brakuje. Wiecie, że znany nam układ gwiazdozbiorów praktycznie nie zmienia się nawet dla peryferyjnych rejonów Układu Słonecznego?

Lubimy sięgać czy to po jeden czy to po ten  drugi atlas dla dzieci. Większym zainteresowaniem cieszy się ten o ptakach (starszy synek jest ich wielkich fanem) przy którym często rozmawiamy i poszerzamy swoją wiedzę. Z tej serii atlasów dostępne są także wydania o drzewach, kwiatach, zwierzętach, owadach, koniach, pojazdach i dinozaurach. A Was jaka tematyka najbardziej by zainteresowała? 

Jak Wam się podoba forma tych atlasów?
Bardziej bliska Wam jest tematyka Kosmosu czy też ptaków?

Komentarze

  1. Cudne, uwielbiamy takie książki!

    OdpowiedzUsuń
  2. Atlasy dla dzieci to świetna sprawa :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak ładnie wydane. Piękne są takie atlasy.

    OdpowiedzUsuń
  4. Chyba o zwierzętach, ale wszystkie warto mieć ze względu na piękne wydanie.

    OdpowiedzUsuń
  5. W dzieciństwie bardzo interesował mnie kosmos, ale takich pięknych książek to wtedy niestety nie było

    OdpowiedzUsuń
  6. Syn, kiedy był dzieckiem, zaczytywał się w takich publikacjach, do dziś chętnie w nie zerka. :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Niesamowicie lubię takie atlasy. Mam w biblioteczce te, kupowane dla dzieci, gdy były maluchami.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Sporo tego typu książek zostawiłam dla moich wnuków, jakże przyjemnie będzie wciągać je w wiedzę o otaczającym nas świecie. :)

      Usuń
  8. My uwielbiamy zwierzęta i przyrodę,choć kosmos też naszego synka ciekawi :) Piękne atlasy,lubimy takie ksiazki z realnymi fotografiami.

    OdpowiedzUsuń
  9. Wybrałabym tę o gwiazdach. Jestem ciekawa kosmosu i myślę, że tu bym znalazła wiele ciekawostek.

    OdpowiedzUsuń
  10. Cieszą się u nas takie przyrodnicze atlasy powodzeniem, mam kilka swoich z czasów szkolnych ale i siostra podrzuciła coś dla moich córek. Widzę że tematy przyrodnicze je interesują więc do podsycam tę ciekawość i zawsze na jej zaspokojenie proponuję książkę

    OdpowiedzUsuń
  11. Dla ciekawych dzieci to idealna opcja

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Poznajcie hitową książkę do nauki alfabetu. "Lubię litery!" - recenzja

Od kilku lat należę do grupy książkowej Aktywne Czytanie na Facebooku. Znajdziemy na niej różne polecajki książkowe dla dzieci, możemy i my wymieniać się swoimi spostrzeżeniami... I jak się okazało autorka tej grupy pani Anna Jankowska w ostatnim czasie wydała książkę do nauki alfabetu "Lubię litery!" Wydawnictwa Papilon.  Czy Wasze dzieci znają już alfabet? Czy się nim interesują? Ta książka jest doskonałą okazją, aby rozpocząć przygodę z nauką alfabetu, a także jeśli dzieciaki już go znają, aby go utrwalać poprzez zabawę. Wydanie ma grube kartonowe strony i to jest duży plus. Z książki  można korzystać i korzystać, nie obawiając się o to, że szybko ona ulegnie zniszczeniu. Białe tło, proste ilustracje i duży rozmiar literek - tak niewiele potrzeba, ale książka pozwalała dziecku się skupić na poznawaniu, utrwalaniu literek. I to właśnie znajdziemy w tej książce. Skojarzenie obrazka z daną literą to bardzo dobry pomysł. A ta cała prostota w sobie "edukacyjną moc". A

Nasza pierwsza książeczka aktywizująca

Książeczki aktywizujące zachęcają dzieci do różnych aktywności, a to żeby coś wyciągnąć, a to żeby gdzieś nacisnąć. Pozwalają na różne manipulacje książką. Nie tylko bawią, ale i uczą. Wciągają do wspólnej zabawy zarówno dziecko jak i nas- dorosłych. Dzisiaj Wam przedstawię naszą pierwszą książeczkę aktywizującą. Jest nią "Ogród Eden" od Wydawnictwa Vocatio. Została ona stworzona przez panią Magdalenę Bloch oraz pana Tomasza Kruczka. Na pierwszy rzut oka widzimy, że jest to książeczka bardzo kolorowa. Barwne ilustracje przyciągają uwagę maluszka. Obrazki jak dla nas są ładne. Książka składa się z 10 piankowych, grubych stron z puzzlami. Tych puzzli również mamy 10. Są nimi a to zwierzątka, a to gwiazdy, a nawet kwiaty. Nie jest to mała książeczka- jej format to- 196 x 240 mm. A jeżeli chodzi o oprawę znajdziemy na niej nawet brokat i złocenia. "Ogród Eden" jak już wiemy bawi dziecko, ale ma również wartość edukacyjną. Pod obrazkami z puzzla

"Moje Pierwsze 5 Sekund" - sprawdź swoją wiedzę razem z dzieckiem!

Jednym z prezentów jakie otrzymał mój starszy synek na Dzień Dziecka była gra "Moje Pierwsze 5 Sekund" od Wydawnictwa Trefl. Ciocia wręczając mu ten upominek sprawiła wielką radość i zadowolenie na jego twarzy, gdyż jest on fanem wszelkich gier. Gra składa się ze 144 kart z pytaniami. Karty są dwustronne, więc w sumie mamy 288 pytań. Dostosowane są one do poziomu wiedzy dziecka- karty zielone mają łatwiejsze pytania, czerwone- trudniejsze. Poza kartami z pytaniami znajdziemy tutaj również 6 kart "Czas" i 6 kart "Zamiana", 1 specjalny czasomierz oraz instrukcję. Przeznaczona jest dla dzieci od 4 lat. Jednocześnie może w nią grać od 3 do 6 osób. Czasowo gra się w nią od 15 do 30 minut. Cel gry Zadaniem gracza jest udzielenie poprawnych odpowiedzi na jak najwięcej pytań. Za każdym razem gracze muszą podać 1 lub 2 poprawne odpowiedzi, zanim kulki stoczą się w dół spirali. Jak przygotować się do gry? Na bok odkładamy karty "Cz