Przejdź do głównej zawartości

Dzięki tym książeczkom Twoje dziecko łatwiej poradzi sobie w życiu

Witajcie! Każdy z nas czy to jako rodzic, czy to jako osoba bliska pragnie, aby dzieci wokół nas były szczęśliwie. Aby tak się stało często szczęście związane jest również z radzeniem sobie z różnymi problemami, z zaakceptowaniem siebie z poczuciem, że inni nas kochają i rozumieją. Dzisiaj przedstawię Wam trzy książeczki od Wydawnictwa Promic, które na mnie jako rodzicu i nauczycielu przedszkolnym wywarły ogromne wrażenie, a mój sześciolatek słuchał ich z ogromnym zainteresowaniem. A są to:

 - "Szkoła jest super. Jak radzić sobie w codziennych sytuacjach."
- "Presja rówieśników. Poradnik, jak żyć w zgodzie ze sobą."
- "Jak dobrze być sobą. Słów kilka o poczuciu własnej wartości."

Wszystkie książeczki zostały ładnie zilustrowane, każda z nich ma inne przesłanie, każda z nich zawiera porady dla dzieci, jak i troskliwych rodziców. Każda z nich sprawi, że funkcjonowanie w dzisiejszym szybko pędzącym świecie stanie się o wiele łatwiejsze.

"Szkoła jest super. Jak radzić sobie w codziennych sytuacjach."


Jest to pozycja książkowa, którą powinien przeczytać każdy uczeń, czy to ten, który dopiero rozpoczyna przygodę ze szkołą, czy to ten, który już od dłuższego czasu jest jej uczestnikiem. 
Tekst został opracowany przez Michaelene Mundy, zaś ilustracje zostały wykonane przez R.W. Alley, nad polskim przekładem pracował Krzysztof Kurek.
Na samym wstępie mamy "wiadomość do rodziców, nauczycieli i innych troskliwych dorosłych" od autorki. Tutaj dowiadujemy się np. jakie zadanie my jako dorośli mamy wobec dzieci, aby ułatwić im naukę i funkcjonowanie w szkole. Jak ich wspierać i w jaki sposób doceniać ich wysiłek.
Ta pięknie ilustrowana książeczka zajmuje się przeróżnymi sprawami szkolnymi, z jakimi uczniowie mają do czynienia na co dzień. A jest to i nauka, nadmiar prac domowych, kontakt z nauczycielami i innymi kolegami. Autorka włożyła w napisanie tej książki dużo serca i w doskonały, prosty sposób przekazuje nam cenne wskazówki dotyczące codziennego życia w szkole oraz przedstawia praktyczne sposoby rozwiązywania problemów. Tutaj znajdziemy również odpowiedź na wiele pytań, z którymi często borykają się uczniowie: Jak zjednywać sobie przyjaciół? Co zrobić, gdy czujemy się odrzuceni przez grupę rówieśników? Co zrobić, gdy mamy nadmiar obowiązków? Na te i inne pytania znajdziemy tutaj odpowiedź.
Mój starszy syn ma 6 lat. Od przyszłego września zaczyna przygodę w szkole. Pierwszą lekturę tej książki mamy już za sobą, ale na pewno do niej jeszcze wrócimy. Zwłaszcza przed rozpoczęciem roku szkolnego. Mój 6-latek już bardziej rozumie, o co tak naprawdę chodzi w tym szkolnym świecie. Co tak naprawdę się liczy?

"Presja rówieśników. Poradnik, jak żyć w zgodzie ze sobą."


Często zdarza się tak, że i my dorośli odczuwamy presję innych. Sami nieraz nie wiemy jak sobie z nią poradzić. A co mają zrobić dzieci, gdy w swoim otoczeniu odczuwają presję rówieśników. Pomocna może okazać się tutaj właśnie książka "Presja rówieśników. Poradnik, jak żyć w zgodzie ze sobą" napisana przez Jima Auera, a przełożona na język polski przez Krzysztofa Kurka. Tak jak we wcześniejszym wydaniu ilustracje zostały wykonane przez A.W.Alley.
Tutaj także na wstępie mamy "wiadomość do rodziców, nauczycieli i innych troskliwych dorosłych", gdzie m.in. dowiadujemy się czym jest presja rówieśników i jak przygotować dziecko do radzenia sobie z negatywną presją rówieśników.
Każde dziecko pragnie być akceptowanym przez rówieśników. Jest to taka naturalna potrzeba odczuwana przez najmłodszych w okresie ich rozwoju. Jednak zdarza się tak, że często, aby przypodobać się innym, ulegamy ich nadmiernym wpływom. W tej książeczce dowiadujemy się jak mówić: "Nie!" W zrozumiały sposób znajdziemy tutaj także nawiązanie do budowania solidnego poczucia własnej tożsamości i wartości.
Po przeczytaniu tej książka dzieci będą dumne z siebie, gdy nie dadzą się podporządkować innym. Ten poradnik pomoże im nabierać pewności siebie i bronić własnych przekonań, niezależnie od tego co sądzą inni.

"Jak dobrze być sobą. Słów kilka o poczuciu własnej wartości." 



Właściwe poczucie własnej wartości jest u dzieci bardzo istotne. Już od najmłodszych lat powinniśmy dawać odczuć dzieciom, jak są wyjątkowe, ważne i jak bardzo je kochamy Jako dorośli okazujmy dzieciom miłość, dzięki czemu pomożemy im w szukaniu ich miejsca i szczególnego celu w życiu. Dziecięca samoocena to w pewnym sensie wyznacznik przyszłości młodego człowieka. Wspierajmy więc nasze dzieci w zaakceptowaniu siebie. Tylko jak? Pomóc nam może tutaj książka "Jak dobrze być sobą. Słów kilka o poczuciu własnej wartości." Napisana ona została przez Christine Adams i Roberta J.Butcha, a przełożona na jeżyk polski tak jak dwie wcześniejsze książeczki przez Krzysztofa Kurka. Ilustracje wykonane zostały przez R.W.Alley.
Tak jak we wcześniejszym książeczkach i tutaj na wstępie znajdziemy "wiadomość do rodziców, nauczycieli i innych troskliwych dorosłych" z której dowiemy się na przykład jak wykształcić u dzieci wysoką samoocenę?
Dzieci już na samym początku dowiadują się co o jest w ogóle poczucie własnej wartości. Następnie uzyskuje odpowiedź na pytanie: Kim jesteś? Uświadomione zostaje również pod tym względem, że każdy z nas jest inni i gdybyśmy byli naprawdę wszyscy tacy sami to życie byłoby nudne. Przecież każdy z nas jest wyjątkowy! Każdy z nas jest darem dla świata...
Tutaj młody czytelnik poznaje samego siebie, buduje swój wizerunek i poczucie własnej wartości, a także przygotowuje się do sytuacji mogących stanowić problemy.
Każde dziecko na świecie jest wspaniałe, a co za tym idzie jest po prostu wyjątkowe. Dzięki poradom zawartym w tej książeczce, każde dziecko będzie dumne z tego, że jest sobą. Uświadomi sobie, że ma wiele zdolności i wiele cech. Powie sobie: Jak to dobrze być sobą!

Te trzy wydania to wspaniałe poradniki z serii "Pomoce Elfy" nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Po lekturze każdej książeczki dziecko jak i my dorośli bardziej zrozumiemy otaczający nas świat. Staniemy się osobami, które będą wiedzieć jak poradzić sobie w różnych sytuacjach życiowych. Jak żyć w zgodzie ze sobą i jak to dobrze, być po prostu sobą.

http://wydawnictwo.pl/pl/p/Szkola-jest-super/4591
Co sądzicie o tych książeczkach?
Znacie serię "Pomoce Elfy"?
Jakie inne książeczki nam polecicie o podobnych tematykach?

http://wydawnictwo.pl/pl/n/94

Komentarze

  1. Nie znam tych książeczek, ale zainteresowały mnie bardzo. Czuję, że moi synowie powinni je przeczytać - a i ja z chęcią je przeczytam. Muszą koniecznie uzupełnić mają biblioteczkę!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Super, że są wydawane takie poradniki. Rewelacja.

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna seria, polecam bardzo!

    OdpowiedzUsuń
  4. Ślicznie zilustrowane te książeczki. Chyba się rozgladnę za nimi dla moich dziewczyn. Przydadzą się.

    Ściskam mocno

    OdpowiedzUsuń
  5. Świetnie, że dzieci mogą czytać o tak ważnych kwestiach, już od najmłodszych lat. 😊

    OdpowiedzUsuń
  6. Mamy niektóre książeczki z serii elfowej. Fajne i mądre.

    OdpowiedzUsuń
  7. Nie słyszałam wcześniej o tej serii i książeczkach, a zapowiadają się super.

    OdpowiedzUsuń
  8. Dam znać o nich w szkole - może będą dobre jako nagrody w jakimś konkursie, bo warto!

    OdpowiedzUsuń
  9. Bardzo fajne dla Maluszków :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Tytuły prezentują się bardzo fajnie. Jestem ciekawa jak odebrałyby je moje córki.

    OdpowiedzUsuń
  11. Wychowania na ksiazki bym nie zrzucala, ale oczywiście mozna sie nimi wspierac

    OdpowiedzUsuń
  12. Jakie świetne pozycje dla dzieci :-)

    OdpowiedzUsuń
  13. Zachęciła mnie Pani do kupienia tych książek.
    Myślę, że również będą dla mnie inspiracją :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Zapisuję sobie wszystkie trzy tytuły. Mam szesciolatka, który pisze do zerówki w szkole, więc jestem pewna, że taka lektura wesprze go w codziennym szkolnym życiu.

    OdpowiedzUsuń
  15. Na pewno warto takie poradniki czytać, bardzo wartościowe książeczki.

    OdpowiedzUsuń
  16. Na pewno kupię te książeczki synkowi. A ilustracje przypominają mi te z bajek mojego dzieciństwa, bardzo podobna kresa jak i kolorystyka.

    OdpowiedzUsuń
  17. Tematyka publikacji bardzo mi się podoba muszę nabyć.

    OdpowiedzUsuń
  18. Fantastyczne książki! Takie warto polecać innym rodzicom.

    OdpowiedzUsuń
  19. Świetny pomysł na prezent. Chętnie kupiłabym ostatni tytuł mojemu synowi lat 10. Myślę, że to odpowiednia książka dla niego.

    OdpowiedzUsuń
  20. No i to są wartościowe pozycje dla dzieci. Super!

    OdpowiedzUsuń
  21. Bardzo ciekawe, edukacyjne książeczki - muszę się zaopatrzyć.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Wielka księga wierszy Juliana Tuwima - recenzja

To wydanie to klasyka w literaturze. Kto z nas nie zna twórczości Juliana Tuwima? Komu nie kojarzą się jego wiersze z czasami beztroskiego dzieciństwa? Te ponadczasowe utwory od pokoleń kształtują wyobraźnię i wrażliwość.   Ta "Wielka księga wierszy. Abecadło rymów" Juliana Tuwima to solidne wydanie. Znajdziemy w nim najpiękniejsze wiersze tego autora w układzie alfabetycznym - i taki układ nam się podoba. W szybki sposób możemy odszukać nasze ulubione utwory. A są nimi między innymi: "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Słoń Trąbalski" czy też "Dyzio Marzyciel".  Wiersze wzbogacone są pięknymi ilustracjami wykonanymi przez Marcina Bruchnalskiego. Zobaczcie jak one wyglądają... I te rameczki dookoła. Cudnie, nie? Pomagają one zrozumieć treść wierszy i zapamiętać je.  My po to wydanie sięgamy nie tylko przed snem, ale również w ciągu dnia. Ja jako nauczyciel przedszkolny z chęcią wykorzystam je w mojej pracy z przedszkolakami. Duże litery sp

"Tomek i tata" Susanne Weber - nasza recenzja

Witajcie! Dzisiaj przedstawiamy Wam zbiór historyjek do wspólnego czytania (najlepiej dla taty i syna, lecz nie jest to warunek konieczny). Opowieści te świetnie sprawdzają się jako lektura na dobranoc dla 3-6 latków. A więc, przed Wami recenzja książki pt. "Tomek i tata" Susanne Weber od Wydawnictwa Debit. Historyjki nie są długie (mają ok. 3 strony), napisane są prostym językiem i dotyczą codziennych spraw Tomka, który jest przedszkolakiem i jego taty. Tata często znajduje rozwiązanie z trudnej sytuacji, potrafi doradzić i ma poczucie humoru. Tomek lubi dobrą zabawę, a poprzez różne doświadczenia poznaje świat razem z tatą.  Znajdziemy tutaj np. opowieść "o kichających gwiazdach", dowiemy się jak poradzić sobie z nielubianym przez dzieciaki sprzątaniem, czy też poznamy jak wyglądał męski dzień Tomka i jego taty. Niektóre historyjki mają pouczające przesłanie, inne są takie "zwykłe i codzienne", a jednak przyciągają uwagę małego słuchacza. Znajdziemy w ni

"Sekretne życie strupków" - nasza recenzja

 Witajcie! Przeróżne otarcia jak i skaleczenia mogą się nam przytrafić w różnych miejscach i w różnych momentach. Jednak nasze ciało jest tak zbudowane, że wie jak rozpocząć walkę z tymi problemami. Książka "Sekretne życie strupków" od Wydawnictwa Debit zabiera nas w podróż w głąb naszego organizmu i nie tylko. Tekst stworzyła Ariadna Garcia Turon, a z języka katalońskiego przetłumaczyła go Karolina Jaszecka. Zapraszamy na naszą recenzję! Zaczniemy od tego, że książka jest naprawdę duża... Jej wymiary to: 25 cm x 28 cm. I ma solidną grubą okładkę. Co do ilustracji w wykonaniu Mariony Tolosy Sistere - są one charakterystyczne. Znajdą one zapewne i zwolenników i przeciwników. Nam się tak średnio podobają. To co znajdziemy w środku? Na początku przedstawia nam się Uraz. Informuje czytelników, że jego ulubionym miejscem jest podwórko i to właśnie między innymi tutaj jesteśmy narażeni na różne otarcia, siniaki, skaleczenia itp. Pokazuje w jaki sposób one powstają. Następnie dzieck