Przejdź do głównej zawartości

"Kto się chowa na lądzie i w wodzie?", czyli aktywizująca książeczka pełna ciekawostek

Witajcie! Jeżeli chodzi o książeczki dla mojego młodszego synka jest on wielkim zwolennikiem wszelkich książeczek aktywizujących. A to tutaj coś odkryjemy, a tutaj przesuniemy... W ostatnim czasie hitem była zrecenzowana już przez nas propozycja od Wydawnictwa Adamada "Wszyscy ziewają" i do dnia dzisiejszego synek do niej codziennie zagląda. Jest już cała poklejona, ale widać, że sprawia ona synkowi wiele radości. A dzisiaj mamy dla Was inną ciekawą książeczkę, a jest nią "Kto się chowa na lądzie i w wodzie", którą napisała pani Pavla Hanácková.


Została ona przełożona na język polski przez pana Piotra Salewskiego. Ma ona 16 kartonowych stron opatrzonych  twardą okładką.


Jak wiemy, zwierzęta są mistrzami kamuflażu. Ale i to jakiego! Tutaj dowiemy się, żółw może  przypominać nam kamień, a są nawet takie owady, które przypominają gałązkę, czy też kwiat orchidei. W książeczce ukryło się aż 20 zwierzątek. Trzeba nieźle "wytężyć wzrok", aby odnaleźć je wszystkie. 




Dodatkowo mamy opisanych pięciu naszych zwierzęcych bohaterów: ośmiornicę, żółwia, geparda, jelenia i węża. Opis każdego z tych zwierząt bogaty jest w wiele ciekawostek, których ja sama nie znałam.
Wiecie, że gdy pojawia się niebezpieczeństwo to ośmiornica wypuszcza chmurę ciemnej cieczy, w której może się schować, a później niezauważona odpłynąć? Albo kto z Was wiedział, że kiedy pan jeleń szuka narzeczonej, to często miewa na głowie elegancki kapelusik z trawy- to dlatego, że jeśli nie walczy z innymi jeleniami, uderza porożem w trawę albo w pnie drzew?

Ta książka to nie tylko ciekawostki, to również kolorowe ilustracje i uwaga najważniejsze! Mamy tutaj elementy przesuwne. Wydaje nam się, że na obrazku nie ma zwierzaka, a gdy tylko pociągniemy za odpowiedni paseczek, to nagle nam się zwierzę wyłania. Wtedy dopiero uzmysławiamy sobie jak wygląda kamuflaż naszych bohaterów.

A na końcu książeczki mamy zagadkę obrazkową, gdzie sprawdzimy czy uda nam się znaleźć 20 ukrytych stworzonek.


Ogólnie elementy przesuwne w tej książeczce najbardziej przypadły do gustu mojemu młodszemu synkowi, zaś starszy z wielką chęcią poznał wiele ciekawostek ze świata zwierzęcego i tym samym pogłębił swoją wiedzę.

I jeszcze, żeby oddać Wam cały urok tej książeczki zapraszam Was na krótki filmik:



 Za egzemplarz dziękujemy:
http://www.adamada.pl/kto-sie-chowa-w-na-ladzie-i-w-wodzie.html
I jak Wam się podoba ta książeczka w zestawieniu z ruchomymi obrazkami?
Jakie znacie inne książeczki z ciekawostkami ze świata zwierzęcego?

Komentarze

  1. Moje córki uwielbiały książeczki w których trzeba coś znaleźć - zmysł obserwacji jak najbardziej się wtedy rozwija

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To prawda. Mamy kilka tego typu książeczek i moje dzieci są nimi naprawdę bardzo zainteresowane. Ta publikacja jest wyjątkowa. Muszę ją nabyć dla moich chłopców. ☺️

      Usuń
  2. Świetna książeczka. Te elementy przesuwne to bardzo ciekawy dodatek. ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawostki ze świata zwierzęcego to na pewno niepowtarzalny atut.

    OdpowiedzUsuń
  4. Cudowna ta książeczka. Te elementy przesuwne to chyba ulubione rzeczy w książce dla dziecka :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Takie książki są fenomenalne! Moje dzieci mają kilka tego tytu książek, z czasem ich przybywa. Każde okienko bardzo je ciekawi (co się za nim kryje). Tego tytułu nie znam, ale już mi się podoba.

    OdpowiedzUsuń
  6. Super książeczka dla najmłodszych! Pozwoli nie tylko na naukę, ale też na zabawę! :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Bardzo ciekawa i kreatywna książeczka. 😊

    OdpowiedzUsuń
  8. Moje dzieci uwielbiały takie książki.

    OdpowiedzUsuń
  9. Bardzo ciekawe. Myślę, że sporo dzieci zapamiętają i jeszcze więcej się nauczą :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Ale fajna ta książeczka. Uwielbiam ilustracje w dziecięcych książkach <3

    OdpowiedzUsuń
  11. ! Todo divino! Feliz fin de semana! ☃️☃️☃️

    OdpowiedzUsuń
  12. Takie bajery dzieci uwielbiają!

    OdpowiedzUsuń
  13. ojaeeej! uwielbiam takie książki!

    OdpowiedzUsuń
  14. Uwielbiam takie książki. Oby ich jak najwięcej na rynku

    OdpowiedzUsuń
  15. Nie słyszałam o niej wcześniej, ale chętnie to zmienię.

    OdpowiedzUsuń
  16. Super, dzieci bardzo lubią tego typu książeczki.

    OdpowiedzUsuń
  17. Takie książeczki są najlepsze ♥

    OdpowiedzUsuń
  18. Ruchome obrazki zawsze pobudzają ciekawość dziecka

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O tak! Moje kochały każdą z takich książek nwet wtedy, gdy treść była słaba.

      Usuń
  19. uwielbiam takie książeczki edukacyjne! sama się z nich uczę ;-)

    OdpowiedzUsuń
  20. Zarówno ja i mój syn kochamy takie książeczki. A jeżeli mają ruchome obrazki to stają się hitem!

    OdpowiedzUsuń
  21. Nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła kupować takie książeczki mojemu siostrzeńcowi :) bardzo ciekawa książka i piękne ilustracje :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

"Co i jak rośnie w ogródku" - recenzja

Witajcie! Dzisiaj mamy dla Was recenzję książki z serii "Od... do" Wydawnictwa Papilon - "Co i jak rośnie w ogródku" autorstwa Liliany Fabisińskiej. Na samym wstępie książka zaskoczyła nam pozytywnie swoim rozmiarem i grubymi, kartonowymi stronami. Dodamy do tego jeszcze piękne, kolorowe ilustracje, które są dość szczegółowe. Z tego wydania możemy dowiedzieć się jak sadzić, siać i dbać o rośliny, aby cieszyć się zbiorami. Przyznam się, że sama jako osoba dorosła z ciekawością wczytywałam się w tekst i znalazłam w nim kilka ciekawostek, które mnie zaskoczyły. A o jakich roślinach mowa? Wymienimy kilka... A są to: rzeżucha, dynia, groszek zielony, truskawka, tulipan, nasturcja czy też mięta pieprzowa. Opis każdej rośliny to obszerne dwie strony. Każda posiada ramkę z której dowiemy się: kiedy wysiewać roślinę, jakie przygotować stanowisko i jak często ją podlewać. To świetne vademecum małego i dużego ogrodnika. Książka pokazuje, że świat ogrodu potrafi być fascynujący

"Tomek i tata" Susanne Weber - nasza recenzja

Witajcie! Dzisiaj przedstawiamy Wam zbiór historyjek do wspólnego czytania (najlepiej dla taty i syna, lecz nie jest to warunek konieczny). Opowieści te świetnie sprawdzają się jako lektura na dobranoc dla 3-6 latków. A więc, przed Wami recenzja książki pt. "Tomek i tata" Susanne Weber od Wydawnictwa Debit. Historyjki nie są długie (mają ok. 3 strony), napisane są prostym językiem i dotyczą codziennych spraw Tomka, który jest przedszkolakiem i jego taty. Tata często znajduje rozwiązanie z trudnej sytuacji, potrafi doradzić i ma poczucie humoru. Tomek lubi dobrą zabawę, a poprzez różne doświadczenia poznaje świat razem z tatą.  Znajdziemy tutaj np. opowieść "o kichających gwiazdach", dowiemy się jak poradzić sobie z nielubianym przez dzieciaki sprzątaniem, czy też poznamy jak wyglądał męski dzień Tomka i jego taty. Niektóre historyjki mają pouczające przesłanie, inne są takie "zwykłe i codzienne", a jednak przyciągają uwagę małego słuchacza. Znajdziemy w ni

"Sekretne życie strupków" - nasza recenzja

 Witajcie! Przeróżne otarcia jak i skaleczenia mogą się nam przytrafić w różnych miejscach i w różnych momentach. Jednak nasze ciało jest tak zbudowane, że wie jak rozpocząć walkę z tymi problemami. Książka "Sekretne życie strupków" od Wydawnictwa Debit zabiera nas w podróż w głąb naszego organizmu i nie tylko. Tekst stworzyła Ariadna Garcia Turon, a z języka katalońskiego przetłumaczyła go Karolina Jaszecka. Zapraszamy na naszą recenzję! Zaczniemy od tego, że książka jest naprawdę duża... Jej wymiary to: 25 cm x 28 cm. I ma solidną grubą okładkę. Co do ilustracji w wykonaniu Mariony Tolosy Sistere - są one charakterystyczne. Znajdą one zapewne i zwolenników i przeciwników. Nam się tak średnio podobają. To co znajdziemy w środku? Na początku przedstawia nam się Uraz. Informuje czytelników, że jego ulubionym miejscem jest podwórko i to właśnie między innymi tutaj jesteśmy narażeni na różne otarcia, siniaki, skaleczenia itp. Pokazuje w jaki sposób one powstają. Następnie dzieck