Przejdź do głównej zawartości

Jak nie być osłem? Tego dowiesz się z tej książki...

Witajcie w Nowym Roku! Jak tam Wasze nastroje? Mnie złapało przeziębienie po Nocy Sylwestrowej i się kuruję. Jednak zebrałam siły i mam dla Was recenzję pewnej książki, której autorami są Mark Gungor i Diane Bray pt. "Mądrzejsi w związku, czyli jak nie być osłem".


Książka napisana jest w lekki sposób, zawiera dużo humoru, ale również skłania nas do refleksji. Jest to w pewnym sensie poradnik, który pokazuje nam jak zachowywać się w związku.

Ale o co chodzi z tym osłem?
Książka składa się z 9 rozdziałów, a brzmią one:
I. Nie bądź Upartym Osłem
II. Nie bądź Leniwym Osłem
III. Nie bądź Despotycznym Osłem
IV. Nie bądź Głupim Osłem
V. Nie bądź Ironicznym Osłem
VI. Nie bądź Podłym Osłem
VII. Nie bądź Chytrym Osłem
VIII. Nie bądź Marudnym Osłem
IX. Nie bądź Narwanym Osłem


Czytając kolejne rozdziały poznajemy różne typy osobowości. Każdy z nas na pewno znajdzie w nich choć cząstkę siebie. Każdy rozdział wyjaśnia nam czym charakteryzuje się dana osobowość np. Leniwy Osioł i podaje nam wskazówki jak należy postępować, aby zmienić się na lepsze. Te osobowości to nie tylko my- to również nasi bliscy, znajomi, a nawet dzieci... Tutaj dowiem się jak sobie nawzajem możemy pomóc.

"Mądrzejsi w związku, czyli jak nie być osłem" zawiera również zabawne rysunki przedstawiające osiołki z tych różnych osobowości. Dodatkowo książka ta odwołuje się do biblijnych cytatów.


Autor Mark Gungor to jeden z wiodących amerykańskich mówców, który porusza tematy małżeństwa i rodziny. W tej książce znajdziemy wiele jego przemyśleń i refleksji. Czasami są one ciężkie, a czasami wypełnione są humorem. Nie przejmujmy się jeżeli nagle odkryjemy prawdę, że i my jesteśmy w pewnym sensie, czy to uparci, ironiczni czy też po prostu chytrzy. Nad wszystkim można popracować. Wszystko można zmienić. Książka uzmysławia nam jacy jesteśmy, jacy są nasi partnerzy... Jak możemy sobie pomóc nawzajem. To doskonały poradnik dla par.  

Książkę przeczytałam w jeden wieczór. Czyta się ją lekko i bardzo szybko. Jest ona dobrą pozycją dla każdego. Dzięki niej można lepiej zrozumieć siebie i swoich bliskich. Dzięki niej można umocnić swój związek i nad nim popracować. Dzięki niej możemy stać się lepsi.

Za egzemplarz dziękujemy:
https://vocatio.com.pl/pl/p/Madrzejsi-w-zwiazku/1183
Znacie twórczość pana Gungora?
Jakie inne poradniki dla par nam polecicie?

Komentarze

  1. Marzy mi się taka luźna książka, takie totalne odmóżdżenie :) i chyba muszę sobie ją kupić :) Nie znam twórczości i jest to pierwsza pozycja, którą widze i którą chce miec! ☺

    OdpowiedzUsuń

  2. Ciekawa ta ksiażka, fajnie, że można dzięki niej coś "odkryc" Duzo radości w Nowym Roku ! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Lubię książki z których mogą wynieść coś dla siebie, więc zapisuję tytuł. 😊

    OdpowiedzUsuń
  4. Wydaje się ciekawa szczególnie tytuły rozdziałów są świetne :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Życiowe tematy podejmuje ta pozycja. Można się zastanowić nad sobą albo podsunąć jakiejś drażliwej nastolatce :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Na pewno ciekawią mnie rysunki, o których wspominasz. Ciekawa publikacja.

    OdpowiedzUsuń
  7. Grafika świetna :) Chętnie sięgnęłabym po tę pozycję! :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Teoria teorią, tylko teraz spróbujmy wprowadzić to w życie!

    OdpowiedzUsuń
  9. Bardzo ciekawa książka, idealna dla maluchów i większych ;)

    OdpowiedzUsuń
  10. Super książka! Lekka więc idealna na zimowe wieczory:)

    https://redamancyy.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  11. Czegoś takiego jeszcze nie widziałam a tym bardziej nie czytałam. Wydaje się być ciekawe i fajne. Z chęcią bym poczytała. U mnie też przeziębienie ale zaczęło się już w sylwestra i trwa do dziś. Oby przeszło :) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  12. Pierwszy raz słyszę o tej książce, ale wygląda naprawdę ciekawie.

    OdpowiedzUsuń
  13. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale zapowiada się bardzo ciekawie :D
    Będę o niej pamiętała :D Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  14. Ciekawa lektura może kupię kuzynce na urodziny...

    OdpowiedzUsuń
  15. Ale ciekawa książka, chętnie po nią sięgnę, dzięki za polecenie :)

    OdpowiedzUsuń
  16. Fajne. Ja od siebie polecał Głaskologię i Życiologię Miłosza Brzezińskiego.

    OdpowiedzUsuń
  17. Ciekawa propozycja. Życzę szczęścia w Nowym Roku.

    OdpowiedzUsuń
  18. Przyznam, że tytuł wygląda bardzo ciekawie. Kiedyś Chmielewska pisała takie fajne poradniki z humorem.

    OdpowiedzUsuń
  19. Bardzo chętnie przeczytam ta książkę, jak tylko będę miała okazję :)

    OdpowiedzUsuń
  20. Ważne że to książka dla par, dla niej i dla niego - wspólne czytanie na pewno przyniesie korzyści

    OdpowiedzUsuń
  21. Jeżeli miałabym do niej sięgnąć to żeby przekonać się czy nie jest to kolejna książka pełna banałów. Mam wielki dystans do takich publikacji. A sam tytuł jest jakiś taki nie miły. Nie wiem jak było w oryginale, ale określenie osioł jakoś nie pasuje mi do tematu związków.

    OdpowiedzUsuń
  22. Mam tę jak i inne publikacje Marka Gungora. Są nie tylko mądre, ale też pełne humoru.

    OdpowiedzUsuń
  23. ojaaa! ja bardzo lubię takie książki więc chętnie bym przeczytała ;D

    OdpowiedzUsuń
  24. Sama z chęcią bym się z tą publikacją zapoznała.

    OdpowiedzUsuń
  25. Spodobała mi się ta książka, chyba jest mądra, ale i zabawna :)

    OdpowiedzUsuń
  26. ... wygląda na bardzo ciekawą książkę ... szkoda, że wydawnictwo nie wywiązało się z obowiązku przesłania do Biblioteki Jagiellońskiej obowiązkowego egzemplarza, bo chętnie bym pożyczyła ...

    OdpowiedzUsuń
  27. Będzie mądrze i zabawnie. Związek to twardy orzech do zgryzienia. Zdecydowanie.

    OdpowiedzUsuń
  28. Gram właśnie o nią w konkursie, świetnie byłoby ją mieć bo recenzja zachęcająca A ja uwielbiam taką tematykę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Poznajemy świat liczb razem z bohaterami z Psiego Patrolu

Witajcie! Jak Wam mija weekend? Leniuchujecie trochę? Pogoda nas ostatnio rozpieszcza- zimy jak nie było, tak nie ma. A my dzisiaj zapraszamy Was na króciutką recenzję- będzie więcej oglądania niż czytania. Prezentujemy Wam książeczkę "Psi Patrol. Wyzwania dla malucha. Licz z pieskami!" Została ona wydana w 2020 roku przez Wydawnictwo Media Service Zawada, więc jest to nowość czytelnicza. Ma ona 18 twardych, kartonowych stron. Rozmiar książeczki należy do tych małych. W sam raz dostosowana jest ona do malutkich rączek maluszka. Znajdziemy tutaj głównych bohaterów z Psiego Patrolu, którzy na kolejnych stronach przedstawiają nam liczby od 1 do 10 wraz z różnymi przedmiotami. Z resztą sami zaraz poniżej zobaczycie. Obrazki są kolorowe, przedstawione w bajkowy sposób. Książeczka pochodzi z serii "Wyzwania dla malucha", gdzie przede wszystkim liczy się nauka poprzez zabawę.  A na końcu liczymy jeszcze razem do 10! Taka mała powtórka...  ...

Czy produkty pod prysznic od BINGOSPA sprostały moim oczekiwaniom?

Witajcie! Na co zwracacie uwagę przy zakupie produktów pod prysznic? Ja się przyznam, że najpierw sprawdzam zapach, potem skład, a na końcu działanie... Dzisiaj przedstawię Wam dwa kosmetyki pod prysznic marki BINGOSPA: algi pod prysznic o zapachu wanilii oraz żel pod prysznic o zapachu słodkie migdały i biała glinka.   Algi pod prysznic o zapachu wanilii  Algi pod prysznic czemu nie? Żel ten wyróżnia się kremową, gęstą, żółtą konsystencją o słodkim, waniliowym zapachu. Łatwo się rozprowadza, tworząc delikatną pianę. Zapach sprawia, że jestem w pełni zrelaksowana. Jeżeli chodzi o opakowanie- jest to klasyczna plastikowa butelka na zakrętkę. Wolę opakowania z pompką, potem te wyciskane a na końcu z zakrętką. Tak dla wygody. Tylko... Znowu te z zakrętką najładniej się prezentują. Czy jest on wydajny? Żel jest gęsty. Wystarczy odrobina, aby odświeżyć nasze ciało. Jednak mając opakowania na zakrętkę często zdarzało mi się tak, że po prostu za dużo żelu n...

KONKURS. Wygraj interaktywny tablet Świnka Peppa!

Witajcie. Tak jak obiecaliśmy mamy dla Was konkurs w którym do wygrania jest interaktywny tablet Świnka Peppa. Zabawka bawi, a jednocześnie uczy. W sam raz dla fanów dobrej zabawy. To jak zgłaszacie się? Konkurs przeznaczony jest dla fanów Uwielbiamy Testowanie oraz HH Poland- zabawki pokoleń na Facebooku. Jakie jest zadanie konkursowe? Wystarczy dokończyć zdanie: "Ta nagroda sprawi, że..." Zgłoszenia przyjmowane są tutaj na blogu pod tym postem konkursowym oraz na naszym Fanpage . Jeżeli zgłaszacie się na blogu podpiszcie swoje zgłoszenie imieniem i nazwiskiem. Miło nam będzie jeśli zaprosicie znajomych do zabawy, polubicie i udostępnicie post konkursowy na Facebooku, jednak nie jest to warunek konieczny. Sponsor konkursu: HH Poland- zabawki pokoleń Organizator: Uwielbiamy Testowanie Konkurs trwa do 20 kwietnia 2020 r. Powodzenia! Regulamin konkursu 1. Nagrodą w konkursie jest interaktywny tablet Świnka Peppa. 2. Zadanie konk...