Przejdź do głównej zawartości

Gra dla jednej osoby? To może zagrajmy w "Sudoku owoce"?

Czy Wy także czasami szukacie gry dla dziecka, ale takiej na jedną osobę? Myśmy przez chwilę nawet nie wiedzieli, że takie gry istnieją... A czasami są bardzo przydatne. A to gdy nie możemy chwilowo z dzieckiem zagrać, a to, gdy np. przebywa ono w szpitalu itp. Nie potrzebujemy tutaj drugiej osoby, aby móc w coś zagrać, a jednocześnie możemy się świetnie bawić.


Pierwszą z gier w naszej kolekcji, która jest dla jednej osoby zostało "Sudoku owoce" od Wydawnictwa Alexander Toys.

W pudełku znajdziemy:
- 24 plansze,
- kartoniki z obrazkami owoców (6 wzorów: gruszka, banan, truskawka, śliwka, pomarańcza jabłko) - 24 sztuki,
- instrukcję.


Chyba każdy z nas zna zasady gry w Sudoku...
Jednak wyjaśnimy Wam i tak zasady... Tutaj w tej grze każda plansza podzielona jest na 4 takie same kwadraty (2x2). W każdym z nich znajdują się 4 mniejsze kwadraty. Zadanie polega tutaj na wypełnieniu pustych miejsc na każdej planszy poprzez układanie odpowiednich kartoników z owocami.
Jednak jak zapewne wiecie w każdym z 4 kwadratów, w każdym wierszu i w każdej kolumnie owoc może wystąpić tylko raz. I tyle! Chyba proste, prawda?

Dla jakiego wieku przeznaczona jest ta gra?
Od 6 lat w górę.

Po "Sudoku owoce" często sięga nasz 7-latek, gdy złapie go nuda. Widać na jego twarzy skupienie, gdy uzupełnia kolejne kwadraciki na planszach. Zdarza się, że i przychodzi do nas żeby mu sprawdzić, czy dobrze wykonał swoje zadanie. I udaje mu się. Szybko załapał o co chodzi w tej grze. Jest to świetna i prosta łamigłówka dla dzieciaków, która przede wszystkim rozwija u nich logiczne myślenie. Jest to antidotum na "dziecięcą nudę".

Jesteście fanami Sudoku?
Znacie jakieś inne gry dla jednej osoby?

Komentarze

  1. Bardzo lubię sudoku i wszelkie gry planszowe, lubię szarady, łamigłówki i krzyżówki.
    Świetny pomysł na grę dla dziecka, które zmuszone w różnych sytuacjach być same.
    Zabawa, nauka, myślenie.
    Świetny pomysł :-)
    Pozdrawiam!
    Irena-Hooltaye w podróży

    OdpowiedzUsuń
  2. Będę miała na uwadze tą grę w razie jak bym potrzebowała na prezent.

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajna gra. Chętnie bym w nią zagrała.

    OdpowiedzUsuń
  4. Osobiście sudoku bardzo lubię, a tu coś dla dzieci. Fantastyczne

    OdpowiedzUsuń
  5. Przyjemnie wygląda, choć gry mnie zawsze nużą 🙂

    OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo lubię sudoku, fajnie że są też takie w wersji dla dzieci :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Bardzo ciekawa gra dla dzieci. Sama bym w nią też zagrała. ;)

    OdpowiedzUsuń
  8. Lubie sudoku w każdej odslonie

    OdpowiedzUsuń
  9. A cute game for children and adults!

    OdpowiedzUsuń
  10. Nie znam, ale ciekawa gra mi się wydaje :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Moja czterolatka niedawno grała w Sudoku zwierzaki i bardzo jej się podobało, myślę, że ten wiek + jest lekko przesadzony :)

    OdpowiedzUsuń
  12. gry dla jednej osoby są na pewno przydatne, by zająć czymś dziecko :P

    OdpowiedzUsuń
  13. Grałam z siostrzeńcem. Super zabawa

    OdpowiedzUsuń
  14. ojaaaa :D jak uwielbiam sudoku tradycyjne to mam wrażenie, że z tym bym sobie zupełnie nie poradziła ;D

    OdpowiedzUsuń
  15. Grę w sudoku uwielbiam wiec w taka jego wersje tez bym chętnie zagrała :)

    OdpowiedzUsuń
  16. Ja nie przepadałam za sudoku, ale może dzięki takiej grze bym się z tą grą polubiła :D
    Na pewno dzieciakom przyniesie dużo frajdy :D Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  17. Ja tak samo uważam że ten blog jest bardzo dobry. Im więcej osób wejdzie na ten blog tym lepiej.

    OdpowiedzUsuń
  18. Kto nie lubi sudoku, ta wersja wydaje się niesamowicie smaczna ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Wielka księga wierszy Juliana Tuwima - recenzja

To wydanie to klasyka w literaturze. Kto z nas nie zna twórczości Juliana Tuwima? Komu nie kojarzą się jego wiersze z czasami beztroskiego dzieciństwa? Te ponadczasowe utwory od pokoleń kształtują wyobraźnię i wrażliwość.   Ta "Wielka księga wierszy. Abecadło rymów" Juliana Tuwima to solidne wydanie. Znajdziemy w nim najpiękniejsze wiersze tego autora w układzie alfabetycznym - i taki układ nam się podoba. W szybki sposób możemy odszukać nasze ulubione utwory. A są nimi między innymi: "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Słoń Trąbalski" czy też "Dyzio Marzyciel".  Wiersze wzbogacone są pięknymi ilustracjami wykonanymi przez Marcina Bruchnalskiego. Zobaczcie jak one wyglądają... I te rameczki dookoła. Cudnie, nie? Pomagają one zrozumieć treść wierszy i zapamiętać je.  My po to wydanie sięgamy nie tylko przed snem, ale również w ciągu dnia. Ja jako nauczyciel przedszkolny z chęcią wykorzystam je w mojej pracy z przedszkolakami. Duże litery sp

"Tomek i tata" Susanne Weber - nasza recenzja

Witajcie! Dzisiaj przedstawiamy Wam zbiór historyjek do wspólnego czytania (najlepiej dla taty i syna, lecz nie jest to warunek konieczny). Opowieści te świetnie sprawdzają się jako lektura na dobranoc dla 3-6 latków. A więc, przed Wami recenzja książki pt. "Tomek i tata" Susanne Weber od Wydawnictwa Debit. Historyjki nie są długie (mają ok. 3 strony), napisane są prostym językiem i dotyczą codziennych spraw Tomka, który jest przedszkolakiem i jego taty. Tata często znajduje rozwiązanie z trudnej sytuacji, potrafi doradzić i ma poczucie humoru. Tomek lubi dobrą zabawę, a poprzez różne doświadczenia poznaje świat razem z tatą.  Znajdziemy tutaj np. opowieść "o kichających gwiazdach", dowiemy się jak poradzić sobie z nielubianym przez dzieciaki sprzątaniem, czy też poznamy jak wyglądał męski dzień Tomka i jego taty. Niektóre historyjki mają pouczające przesłanie, inne są takie "zwykłe i codzienne", a jednak przyciągają uwagę małego słuchacza. Znajdziemy w ni

"Sekretne życie strupków" - nasza recenzja

 Witajcie! Przeróżne otarcia jak i skaleczenia mogą się nam przytrafić w różnych miejscach i w różnych momentach. Jednak nasze ciało jest tak zbudowane, że wie jak rozpocząć walkę z tymi problemami. Książka "Sekretne życie strupków" od Wydawnictwa Debit zabiera nas w podróż w głąb naszego organizmu i nie tylko. Tekst stworzyła Ariadna Garcia Turon, a z języka katalońskiego przetłumaczyła go Karolina Jaszecka. Zapraszamy na naszą recenzję! Zaczniemy od tego, że książka jest naprawdę duża... Jej wymiary to: 25 cm x 28 cm. I ma solidną grubą okładkę. Co do ilustracji w wykonaniu Mariony Tolosy Sistere - są one charakterystyczne. Znajdą one zapewne i zwolenników i przeciwników. Nam się tak średnio podobają. To co znajdziemy w środku? Na początku przedstawia nam się Uraz. Informuje czytelników, że jego ulubionym miejscem jest podwórko i to właśnie między innymi tutaj jesteśmy narażeni na różne otarcia, siniaki, skaleczenia itp. Pokazuje w jaki sposób one powstają. Następnie dzieck