Przejdź do głównej zawartości

Detektywistyczne opowiadanie dla dzieci? Poznajcie "Zagadkę królowej parku" Zofii Staniszewskiej z Nelą i Ignacym w roli głównej

Witajcie! Może szukacie książki dla dzieci z wątkiem detektywistycznym? Mamy dla Was pewną propozycję. A może znacie książeczki z serii "Ignacy i Mela na tropie złodzieja" od Wydawnictwa Debit? My mamy za sobą lekturę jednej z nich, a jest nią "Zagadka Królowej Parku" Zofii Staniszewskiej.

Głównymi bohaterami jest tutaj para bliźniaków, którzy wcale nie są podobni do siebie- ani pod względem wyglądu, ani charakteru. Nela i Ignacy- to właśnie oni!

Pewnego dnia biorą udział w zawodach biegowych. Nela jako uczestnik, a Ignacy jest przebrany za Leśnego Dziada. Jednak to nie koniec przebierania jest jeszcze ona: Królowa Parku, której ktoś ukradł pewien klejnot. Jak do tego doszło? Czy parze bliźniaków uda się rozwikłać zagadkę?

Każdy by pomyślał, że podczas zawodów biegowych nic ciekawego nie może się tutaj wydarzyć. A jednak... Wokół zaginięcia klejnotu toczy się cała akcja. Wśród podejrzanych jest ni to wyżeł, ni to mops (pewien Placek), słynny Kenijczyk czy też Beatrycze.


Ale jest tutaj coś wyjątkowego co wyróżnia tę książkę na tle innych. Wiecie co? Czytelnik sam może wybrać sobie zakończenie. Sam wciela się w rolę detektywa i ma okazję podać rozwiązanie tej zagadki.

Na czym to polega?
Jeżeli czytelnik zgadza się ze stwierdzeniem, że osobą podejrzaną jest jedna z trzech wymienionych wyżej osób to czyta dalej opowiadanie. Jeśli jednak się z tym nie zgadza to przechodzi do "strony X" i tam dowiaduje się jakie wydarzenia miały miejsce.
 
 
"Zagadka Królowej Parku" to opowieść trzymająca w napięciu młodego czytelnika, gdzie nie brakuje również humoru. Ignacy i Mela to rodzeństwo, które nie boi się nowych wyzwań, a wszelkie zagadki motywują ich do wszelkich działań.


Jeżeli ciekawi Was historia zaginionego klejnotu to coś dla Was i Waszych dzieciaków!
Jakie opowiadania dla dzieci z wątkiem detektywistycznym polecacie?
Znacie Ignacego i Melę z innych opowieści?

Komentarze

  1. Mój chrześniak na pewno będzie ciekaw tej książki. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Super, że jest napięcie i humor. Ważne elementy dla młodego czytelnika.

    OdpowiedzUsuń
  3. Książka zapowiada się niezwykle ciekawie i z pewnością wciągnie każdego młodego czytelnika

    OdpowiedzUsuń
  4. Wieczorniaki!

    Choć moje dzieci jeszcze małe, moi szkolni wychowankowie polecają dreszczyki emocji i opowiadania detektywistyczne Beaty Sarnowskiej "Tajemnica zaginionej kotki", "Wielka afera w teatrze lalek", "Tajemnica zielonej teczki".

    OdpowiedzUsuń
  5. Fajnie że lekura wciąga i bawi młodego czytelnika.

    OdpowiedzUsuń
  6. Nie znam tego rodzenstwa ale mega fajne jest to, ze samemu decyduje się o dalszych losach bohaterów ;D Bardzo to oryginalne.

    OdpowiedzUsuń
  7. To rodzeństwo jest mi znane, a książkę polecę bratanicy.

    OdpowiedzUsuń
  8. Nie jestem zupełnie w temacie książek dla dzieci.
    Wiem tylko, że sama lubiłam tego typu tematykę, moje dzieci też.
    Potrafi wciągnąć i nie zanudzić.
    Pozdrawiam :-)
    Irena-Hooltaye w podróży

    OdpowiedzUsuń
  9. Wielu dzieciom na pewno się spodoba :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Bardzo ciekawa lektura dla dzieci.

    OdpowiedzUsuń
  11. A great review indeed, thanks for sharing!

    OdpowiedzUsuń
  12. Fajne są takie interaktywne książki, moje córki bardzo lubią wątki detektywistyczne więc z pewnością przeczytamy

    OdpowiedzUsuń
  13. Ciekawa książka, myślę, że niejednemu dziecku by się spodobała. :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Wspaniałe, że samemu możemy wybrać jakie będzie zakończenie sprawy i dzieciaki mogą stać się detektywami

    OdpowiedzUsuń
  15. Bardzo ciekawa książka. Podoba mi się pomysł, że dzieci same mogą wybrać zakończenie. ;)

    OdpowiedzUsuń
  16. Nasza Mała chyba za mała, ale kupię na pewno - niech czeka :) To wymarzona propozycja dla dzieciaka, który ma własną lupę i lubi bawić się w detektywa :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Warto poczekać, by potem wcielić się w rolę detektywa :)

      Usuń
  17. Bardzo fajna książka i ciekawe ilustracje :) już sam wygląd zachęca by po nią sięgnąć :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Poznajemy świat liczb razem z bohaterami z Psiego Patrolu

Witajcie! Jak Wam mija weekend? Leniuchujecie trochę? Pogoda nas ostatnio rozpieszcza- zimy jak nie było, tak nie ma. A my dzisiaj zapraszamy Was na króciutką recenzję- będzie więcej oglądania niż czytania. Prezentujemy Wam książeczkę "Psi Patrol. Wyzwania dla malucha. Licz z pieskami!" Została ona wydana w 2020 roku przez Wydawnictwo Media Service Zawada, więc jest to nowość czytelnicza. Ma ona 18 twardych, kartonowych stron. Rozmiar książeczki należy do tych małych. W sam raz dostosowana jest ona do malutkich rączek maluszka. Znajdziemy tutaj głównych bohaterów z Psiego Patrolu, którzy na kolejnych stronach przedstawiają nam liczby od 1 do 10 wraz z różnymi przedmiotami. Z resztą sami zaraz poniżej zobaczycie. Obrazki są kolorowe, przedstawione w bajkowy sposób. Książeczka pochodzi z serii "Wyzwania dla malucha", gdzie przede wszystkim liczy się nauka poprzez zabawę.  A na końcu liczymy jeszcze razem do 10! Taka mała powtórka...  ...

Czy produkty pod prysznic od BINGOSPA sprostały moim oczekiwaniom?

Witajcie! Na co zwracacie uwagę przy zakupie produktów pod prysznic? Ja się przyznam, że najpierw sprawdzam zapach, potem skład, a na końcu działanie... Dzisiaj przedstawię Wam dwa kosmetyki pod prysznic marki BINGOSPA: algi pod prysznic o zapachu wanilii oraz żel pod prysznic o zapachu słodkie migdały i biała glinka.   Algi pod prysznic o zapachu wanilii  Algi pod prysznic czemu nie? Żel ten wyróżnia się kremową, gęstą, żółtą konsystencją o słodkim, waniliowym zapachu. Łatwo się rozprowadza, tworząc delikatną pianę. Zapach sprawia, że jestem w pełni zrelaksowana. Jeżeli chodzi o opakowanie- jest to klasyczna plastikowa butelka na zakrętkę. Wolę opakowania z pompką, potem te wyciskane a na końcu z zakrętką. Tak dla wygody. Tylko... Znowu te z zakrętką najładniej się prezentują. Czy jest on wydajny? Żel jest gęsty. Wystarczy odrobina, aby odświeżyć nasze ciało. Jednak mając opakowania na zakrętkę często zdarzało mi się tak, że po prostu za dużo żelu n...

Treflikowe nowości książkowe. Poznajcie "Na jagody. Na tropie leśnych przygód" i "Przeprowadzka i inne zwroty akcji"

Witajcie! Dzisiejsza recenzja będzie w klimacie "treflikowym". Jeśli mamy tutaj fanów tych bajkowych bohaterów to być może i te nowości książkowe przypadną Wam do gustu. Jedna jest dla maluszków (0-3 lata), a druga dla starszych dzieciaków. Poznajcie "Na jagody. Na tropie leśnych skarbów" z serii Bobaski i Miś oraz "Przeprowadzka i inne zwroty akcji" od Wydawnictwa Trefl. To może zaczniemy od recenzji książeczki dla maluszków  "Na jagody. Na tropie leśnych skarbów"... Format książeczki nie należy do małych. Jest ona kartonowa, a barwnych i bajkowych ilustracji tutaj nie brakuje. Czego ona dotyczy? Pewnego dnia Bobaski i Miś wybierają się do lasu na jagody, gdzie czekać będzie na nich mnóstwo przygód. Na początku muszą oni się spakować na tę wycieczkę i w związku z tym mamy tutaj pierwsze zadanie aktywizujące dla dziecka: Wskaż paluszkiem i nazwij rzeczy, które przydadzą się w lesie. I właśnie za obecność tych zadań książka wyróżnia się na tle inn...