Przejdź do głównej zawartości

Kreatywna zabawa z koralikami wodnymi od La Manuli

Witajcie! Jak wiemy - kreatywność to ważna sprawa, przy niej liczy się dobra zabawa! I dzisiaj mamy dla Was recenzję kreatywnej zabawki, a są to koraliki wodne La Manuli - zestaw ZOO.

Co znajdziemy w zestawie?

Są to:
- kolorowe wodne koraliki ok. 3000 sztuk. Koraliki są i klasyczne i diamentowe (bardziej błyszczące i wielokątne),
- szablony ze zwierzątkami,
- trzy wisiorki,
- 2 podkładki,
- 1 miseczkę na koraliki,
- 1 spryskiwacz,
- 1 paletkę do odklejania gotowych wzorów,
- instrukcję obsługi.


Koraliki występują w różnych kolorach. Zobaczcie sami jaką mamy tutaj mieszankę kolorystyczną...

Nasz zestaw jest o tematyce zwierzątek mieszkających w ZOO. Jeśli chodzi o szablony to jest ich 10. Znajdziemy tutaj np. wzór krokodyla, małpki, żyrafy, pandy...

Dla kogo przeznaczony jest ten zestaw?

Dla wszystkich dzieciaków powyżej 4 roku życia kochających kreatywną zabawę.

Jak to wszystko działa?

Poszczególne kolorowe kuleczki, łączymy za pomocą pęsety i umieszczamy na transparentnej podkładce, pod którą mamy wybrany przez nasz szablon zwierzątka.
Jednak to nie wszystko! Gdy spryskamy nasze "kreatywne dzieło" wodą to pod wpływem wilgoci powierzchnia koralików staje się bardziej przyczepna i łączą one się ze sobą tworząc jeden zwarty obrazek. Po ok. 35 minutach za pomocą paletki można zdjąć nasze zwierzątko.
Świetnym pomysłem jest to, że możemy nawet stworzyć swój breloczek, dodając do wykonanego przez nas kreatywnego obrazka , dołączony do zestawu wisiorek. 

Pierwszym zwierzątkiem jakie wybrał nasz synek do kreatywnej zabawy był pingwin. Zadanie to wymagało od niego niezwykłej precyzji i skupienia. Nakładanie pęsetą takich takich maleńkich kuleczek na podkładkę było dla niego nie lada wyzwaniem, ale dał radę!



 
 
 

A wiecie, że po wyschnięciu nasz pingwin stał się elastyczny! Koraliki się trzymają, nic nie odpada...

Ale na pingwinku się nie skończyło... Powstała też żyrafa... I co o niej sądzicie?



A w najbliższym czasie stworzymy własne projekty. Synek chce zaprojektować swój własny breloczek, który będzie mógł przymocować do plecaka, albo piórnika. Tylko na razie zastanawia się jeszcze nad motywem. 

Jako rodzic cieszę się, że taka forma zabawy spodobała się mojemu dziecku. Układanie koralików stało się dla niego doskonałym ćwiczeniem dla małej motoryki. Ćwiczenie koncentracji, cierpliwości, precyzji ruchów ręki i palców to jedne z wielu zalet tej zabawy.

Czas z koralikami wodnymi od La Manuli okazał się dla nas czasem pełnej kreatywnej zabawy. Polecamy!

I jak spodobał Wam się ten zestaw? Bacznie nas obserwujcie, bo już w lutym wystartujemy z konkursem w którym do wygrania będzie właśnie zestaw takich samych koralików!


Komentarze

  1. Myślę, że to świetna forma zabawy i do tego kreatywnej. Mnie się bardzo podoba taki zestaw

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo mnie ten zestaw zainteresował, muszę mu się bliżej przyjrzeć.

    OdpowiedzUsuń
  3. Widzę że zabawka pomaga ćwiczyć i ulepszać zdolności manualne, a to z kreatywnością zapocentuje prędzej czy później

    OdpowiedzUsuń
  4. Jako dziecko bardzo lubiłam tego typu zabawy, a przy okazji ćwiczyłam cierpliwość. :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo pożyteczne forma rozrywki dla dziecka. Uczy koncentracji i rozwija motorykę małej ręki.

    OdpowiedzUsuń
  6. Zabawa jest przednia. Niemniej zastanawia mnie do czego to można użyć? a jak skończą się koraliki istnieje możliwość dokupienia osobnych? Kinga

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Koraliki można użyć wielokrotnie. A z tego co stworzymy można zrobić np. brelok do kluczy :)

      Usuń
  7. Jakie fajne te koraliki, świetne są takie kreatywne zabawy. ;)

    OdpowiedzUsuń
  8. uwielbiam takie koraliki! idealna zabawa nie tylko dla najmłodszych :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Właśnie! U nas mąż z koralików zrobił sobie logo swojej firmy i wisi sobie na tablicy korkowej w gabinecie. A więc faktycznie nie jest to zabawa tylko dla najmłodszych!

      Usuń
  9. Potrzebuje dużego skupienia i zaangażowania w tej zabawie, super sprawa

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

"Tomek i tata" Susanne Weber - nasza recenzja

Witajcie! Dzisiaj przedstawiamy Wam zbiór historyjek do wspólnego czytania (najlepiej dla taty i syna, lecz nie jest to warunek konieczny). Opowieści te świetnie sprawdzają się jako lektura na dobranoc dla 3-6 latków. A więc, przed Wami recenzja książki pt. "Tomek i tata" Susanne Weber od Wydawnictwa Debit. Historyjki nie są długie (mają ok. 3 strony), napisane są prostym językiem i dotyczą codziennych spraw Tomka, który jest przedszkolakiem i jego taty. Tata często znajduje rozwiązanie z trudnej sytuacji, potrafi doradzić i ma poczucie humoru. Tomek lubi dobrą zabawę, a poprzez różne doświadczenia poznaje świat razem z tatą.  Znajdziemy tutaj np. opowieść "o kichających gwiazdach", dowiemy się jak poradzić sobie z nielubianym przez dzieciaki sprzątaniem, czy też poznamy jak wyglądał męski dzień Tomka i jego taty. Niektóre historyjki mają pouczające przesłanie, inne są takie "zwykłe i codzienne", a jednak przyciągają uwagę małego słuchacza. Znajdziemy w ni

Wielka księga wierszy Juliana Tuwima - recenzja

To wydanie to klasyka w literaturze. Kto z nas nie zna twórczości Juliana Tuwima? Komu nie kojarzą się jego wiersze z czasami beztroskiego dzieciństwa? Te ponadczasowe utwory od pokoleń kształtują wyobraźnię i wrażliwość.   Ta "Wielka księga wierszy. Abecadło rymów" Juliana Tuwima to solidne wydanie. Znajdziemy w nim najpiękniejsze wiersze tego autora w układzie alfabetycznym - i taki układ nam się podoba. W szybki sposób możemy odszukać nasze ulubione utwory. A są nimi między innymi: "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Słoń Trąbalski" czy też "Dyzio Marzyciel".  Wiersze wzbogacone są pięknymi ilustracjami wykonanymi przez Marcina Bruchnalskiego. Zobaczcie jak one wyglądają... I te rameczki dookoła. Cudnie, nie? Pomagają one zrozumieć treść wierszy i zapamiętać je.  My po to wydanie sięgamy nie tylko przed snem, ale również w ciągu dnia. Ja jako nauczyciel przedszkolny z chęcią wykorzystam je w mojej pracy z przedszkolakami. Duże litery sp

"Sekretne życie strupków" - nasza recenzja

 Witajcie! Przeróżne otarcia jak i skaleczenia mogą się nam przytrafić w różnych miejscach i w różnych momentach. Jednak nasze ciało jest tak zbudowane, że wie jak rozpocząć walkę z tymi problemami. Książka "Sekretne życie strupków" od Wydawnictwa Debit zabiera nas w podróż w głąb naszego organizmu i nie tylko. Tekst stworzyła Ariadna Garcia Turon, a z języka katalońskiego przetłumaczyła go Karolina Jaszecka. Zapraszamy na naszą recenzję! Zaczniemy od tego, że książka jest naprawdę duża... Jej wymiary to: 25 cm x 28 cm. I ma solidną grubą okładkę. Co do ilustracji w wykonaniu Mariony Tolosy Sistere - są one charakterystyczne. Znajdą one zapewne i zwolenników i przeciwników. Nam się tak średnio podobają. To co znajdziemy w środku? Na początku przedstawia nam się Uraz. Informuje czytelników, że jego ulubionym miejscem jest podwórko i to właśnie między innymi tutaj jesteśmy narażeni na różne otarcia, siniaki, skaleczenia itp. Pokazuje w jaki sposób one powstają. Następnie dzieck