Przejdź do głównej zawartości

Wielkoformatowe wyszukiwanki dla najmłodszych? Poznajcie nowości od Wydawnictwa Czarna Owca - "W przedszkolu", "W lesie", "W mieście"

Witajcie! Moje dzieciaki ostatnio stały się wielkimi fanami wszelkich wielkoformatowych, książkowych wyszukiwanek, gdzie sami mogą tworzyć fabułę. Takie książeczki rozwijają nie tylko spostrzegawczość i koncentrację u najmłodszych, ale także tworzą w nich zasoby kreatywności. I tak oto w ostatnim czasie Wydawnictwo Czarna Owca wypuściło na rynek książkowy trzy niezwykłe wydania - "W przedszkolu", "W lesie" oraz w mieście. A my właśnie dzisiaj co nieco Wam o nich opowiemy. Zapraszamy na recenzję! 
 

"W przedszkolu"


Historia tej książeczki toczy się w przedszkolu o nazwie "Dmuchawiec". I właśnie tutaj na każdej stronie znajdziemy naszych przedszkolaków, którym towarzyszą różne przygody- Emmę, Mię, Selinę, Łukasza i Juliana.
Każda strona książeczki pokazuje nam jaki rytm dnia panuje w przedszkolu. Na wstępnie mamy poranek podczas którego opiekunowie przyprowadzają swoje dzieci do przedszkola. Potem mamy ukazane co się dzieje w szatni, jest też pora śniadaniowa, czas na zabawę itp. A na ilustracjach dzieje się naprawdę dużo. Trzeba nieźle wytężyć wzrok, aby znaleźć naszych bohaterów. Sami też możemy tworzyć własne historie...
Na każdej stronie jest też króciutkie opowiadanie, które informuje nas co w danym momencie się dzieje. Są też podpowiedzi w stylu: "Mia przechodzi przez ruchomy mostek." Aby czytelnik mógł szybciej zlokalizować naszych przedszkolaków.
Poprzez lekturę tej książki dziecko nie tylko ćwiczy swoją koncentrację i spostrzegawczość, ale także dowiaduje się co nieco o dniu i zasadach panujących w przedszkolu.



"W lesie"


To książeczkę zaliczylibyśmy do tych z kategorii: edukacyjne. Odnajdziemy tutaj wiele informacji o lesie, a wszystko to jest dostosowane do wieku dzieci. Mimo iż, książka przeznaczona jest dla dzieci od 3 lat w górę to z naszego doświadczenia wiemy, że i dwulatki się nią zainteresują. Razem z najmłodszymi możemy poznać jakie zwierzęta żyją pod ziemią, czym się żywią? A może chcielibyście dowiedzieć się co robią wiewiórki zimą, albo gdzie chowają się jeże?
Książka zabiera czytelników w wyjątkową, pełną przyrodniczych ciekawostek podróż. Ilustracje są pełne szczegółów, a z boku mamy jeszcze tzw. "metryczki" w których dodatkowo podpisane są obrazki zwierząt i roślin do odszukania. Dzięki nim rozpoznamy a to motyla nocnego, a to chrząszcza jelonka...
Aby nie było zbyt edukacyjnie to jest też wątek humorystyczny związany z pewną wiewiórką, która ma dość nietypowy ogon.
Książkę polecam także jako nauczyciel przedszkolny do wykorzystania podczas zajęć edukacyjnych z przedszkolakami. Tematyka lasu jest tutaj świetnie przedstawiona.




"W mieście"


I czas na ostatnie wydanie, w którym poruszamy się po zatłoczonym mieście. Jest to wydanie także bardzo szczegółowe jak poprzednie książeczki, a mamy tutaj aż 99 szczegółów do odszukania. Jednak to nie wszystko na każdej stronie ukrył się gdzieś czerwony balonik.
I tutaj sami możemy tworzyć swoje historie. Z boku także są "metryczki"w których mamy elementy do odszukania. Ich znalezienie czasami jest "nie lada wyzwaniem".
Może chcecie dowiedzieć się co się dzieje przed bankiem? A może sami rozwikłacie zagadkę dlaczego doszło do wypadku samochodowego? A na rondzie... Tam dopiero panuje istny korek! W tym mieście naprawdę sporo się dzieje. Możemy jeszcze przenieść się na przystanek, port czy do parku. Jak dla nas to wydanie jest najbardziej szczegółowe.




Nam wszystkie trzy wydania przypadły do gustu. Jeśli lubicie bawić się w detektywów to coś dla Was. Polecamy!


Lubicie tego typu wyszukiwanki?
Które wydanie najbardziej Was zainteresowało?

A pamiętacie o naszym trwającym konkursie? Zapraszamy do udziału!

Komentarze

  1. No to już wiem, co teraz kupię wnuczkom. Kolejne świetne książki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie książeczki to gwarancja świetnej zabawy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wszystkie trzy mi się podobają, ale najbardziej chyba w lesie, bo lubię zwierzęta i tę tematykę.

    OdpowiedzUsuń
  4. Chyba mam kilka podobnych książeczek w domu. Ta ze zwierzętami najbardziej mi się podoba, ale to też dlatego, ze i ja, i dzieci kochamy zwierzęta.

    OdpowiedzUsuń
  5. Jakie fajne, kolorowe książki dla dzieci.

    OdpowiedzUsuń
  6. Fantastyczne książki o ciekawej tematyce. Z pewnością dostarczają dzieciom wiele zabawy jak i nauki

    OdpowiedzUsuń
  7. Świetne są wyszukiwanki, moje córki spędzały przy nich długie godziny, u nas wspomagały naukę mówienia.

    OdpowiedzUsuń
  8. Widzę, że chłopcy są bardzo zadowoleni i zainteresowani książkami.

    OdpowiedzUsuń
  9. Świetne są te książeczki :D
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  10. Ciekawe i interesujace wpisy

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Jednorożce. Pojedynek w chmurach - recenzja gry

 Witajcie. Dzisiaj mamy dla Was recenzję gry "Jednorożce. Pojedynek w chmurach" od Muduko. Czy przypadła nam ona do gustu? Czy ma proste zasady? I przede wszystkim czy zapewnia dobrą zabawę? Jesteście ciekawi? Odpowiedź znajdziecie poniżej... Gra zawarta jest w niewielkim pudełku. Jest ono solidne i ma magnetyczne zamknięcie, przez co elementy tak szybko nam nie wypadną. Kolorystyka pudełka jest też bajkowa- po prostu przyciąga uwagę. Jak sama nazwa wskazuje jest to gra, gdzie głównymi bohaterami są jednorożce. A jakie są jej zasady? Zaraz Wam wszystko opiszemy... Jednak najpierw zajrzyjmy do środka... A w środku znajdziemy: - 6 drewnianych pionków, - 12 naklejek na pionki - 4 planszetki (2 kwadratowe i  2 prostokątne), - 14 żetonów tęczy, - instrukcję. Jak jest cel gry? Należy złapać przeciwnika w pułapkę, skacząc po chmurkach i zostawiając za sobą żetony z tęczą, tak aby nie mógł on wykonać kolejnego ruchu. Wiek graczy? 7 lat w górę. Jednak u nas już 6-latek sobie poradził

Testujemy kaszki dla najmłodszych od Mamuko

Witajcie! Dzisiaj przychodzimy do Was z recenzją kaszek od Mamuko. Słyszeliśmy ostatnio o nich wiele pochlebnych opinii. Czy i nam one przypadły do gustu? Zaraz Wam wszystko opiszemy. Kaszki dostaliśmy przy współpracy ze sklepem internetowym Krabb. Często robimy tam zakupy- znajdziecie tam to co niezbędne dla malucha i oczywiście wyprawkę skompletujecie tam od A do Z. Jednak przejdźmy do kaszek. W naszym zestawie testerskim znalazły się trzy kaszki: - Kaszka ryżowa, - Kaszka gryczana, - Kaszka pełnoziarnista. Jak widzicie już same opakowania przyciągają uwagę. Kaszki pochodzą z litewskich upraw ekologicznych i spełniają wszystkie unijne normy. Są to jedyne na rynku nieprzetworzone kaszki, które certyfikowane są jako żywność dla dzieci, więc przechodzą dodatkowe kontrole jakości. Podczas ich produkcji nie używa się temperatury co sprawia, że zachowują wszystkie wartości odżywcze jakie znajdziemy w zbożach. Przyjrzeliśmy się bliżej składowi tych kaszek i faktycznie nie mamy tutaj cukru,

Gra dla fanów piłki nożnej? Zagrajmy razem w "Dziki futbol"

Wyobraźcie sobie gorącą sawannę. Zaraz na niej rozpocznie się ważny mecz. Naprzeciw siebie staną dwie silne drużyny: Odważne Lwy oraz Szarżujące Nosorożce. Wśród kibiców rośnie coraz większe napięcie. Każda drużyna chce osiągnąć zwycięstwo! Dlaczego? Od wygranej zależy przywództwo na sawannie. Sędziowie- zebry są już gotowi. A Wy? Poczuliście chociaż troszkę klimat tej rozgrywki? Tak, więc zapraszamy Was na recenzję gry "Dziki futbol" od Wydawnictwa Zielona Sowa. Zacznijmy może od tego co znajdziemy w pudełku. A są to takie elementy jak: - 24 karty Zawodników, - 8 kart Sędziego, - 28 kart Akcji, - Tablica wyników, - 12 znaczników Goli. - Znacznik piłki, - Kostka, - Instrukcja gry. Dla jakiego wieku jest ta gra? Od 6 lat w górę. Ilość graczy? Gra przeznaczona jest dla dwóch graczy. Po rozłożeniu wszystkich elementów rozgrywka wygląda mniej więcej tak jak na poniższym zdjęciu. I od czego zaczynamy? Grę rozpoczyna osoba, która ostatnio grała w piłkę lub oglądała mecz i to właśni