Przejdź do głównej zawartości

"Zagadki detektywistyczne. Nauka" - czy znajdziesz rozwiązanie aż 25 zagadek naukowych?

Witajcie! Dzisiaj mamy coś dla fanów zagadek i nauki. Wiecie co to takiego? "Zagadki detektywistyczne. Nauka", Wydawnictwa Debit których autorem jest Victor Escandell. W środku znajdziemy aż 25 zagadek naukowych. Chcecie dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na recenzję!

Książka ma duży format, jest w twardej oprawie i już na samym początku wita się z nami hasłem: "Witaj detektywie". Czytelnik ma wyjaśnione krok po kroku jak rozwiązywać zagadki. Mają one trzy stopnie trudności. Znajdziemy tutaj zagadki: łatwe, średnie i trudne. Dodatkowo podzielone są one na dyscypliny nauki np. geografia, chemia, meteorologia, geologia, fizyka. Tych dyscyplin w sumie mamy 10. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ta różnorodność w tematyce sprawia, że zagadki nie są monotonne i przewidywalne. 

Jakie znajdziemy jeszcze tutaj przykładowe odpowiedzi na pytania?
Może chcecie wiedzieć...
... Jak prowadzić śledztwo naukowe?
... Jak stworzyć swój zespół badawczy?
... Kim byli Albert Einstein czy Maria Skłodowska-Curie?


Każda zagadka rozpisana jest na dwie strony. Każda zawiera informację z jakiej dyscypliny nauki pochodzi, ile punktów zdobywamy za jej rozwiązanie oraz jaki ma poziom. Krok po kroku wyjaśniona jest jakaś sytuacja. Musimy zwracać tutaj uwagę na szczegóły, na dodatkowe informacje. Czasami ważna jest także nasza wyobraźnia czy też po prostu logiczne myślenie.

Naszą pierwszą zagadką był "Mądry ptak". Należy ona do łatwego poziomu i prawie 8-letni synek bez problemu ją rozwiązał. Drugą rozwiązaną bez mojej pomocy był "Jesienny spacer". Z czasem pojawiały się też takie zagadki nad którymi ja sama się dłuższą chwilę głowiłam.

A gdzie znajdziemy rozwiązanie zagadki?
Mamy takie specjalne otwierane okienka na których napisane jest zagadkowe pytanie. Gdy je otworzymy to mamy odpowiedź. Super opcja jest z tymi okienkami- to takie urozmaicenie książki. Nie musimy odpowiedzi szukać gdzieś z tyłu książki tylko mamy te okienka.



Jednak i na końcu książki czeka na nas niespodzianka. Każda zagadka powiązana jest z pewnymi naukowymi słowami kluczowymi np. prawo Archimedesa. I w tym miejscu jest wyjaśnione to zagadnienie. Dodatkowo mamy propozycje różnych doświadczeń dotyczących właśnie tych zagadnień. W naszym przypadku to się sprawdziło. Często po rozwiązaniu zagadki synek był tak spragniony wiedzy, że chciał "na własnej skórze" przekonać się dlaczego tak się dzieje a nie inaczej? Zdarzało się i tak, że na dobranoc czytaliśmy te zagadki to i nagle po jej rozwiązaniu niespodziewanie robiliśmy eksperymenty. Więc na pewno ta książka motywuje do takich działań.


"Zagadki detektywistyczne. Nauka" to zbiór różnych sytuacji do rozwiązania, które mają związek z różnymi dyscyplinami nauki. My dajemy dużego plusa za to co znaleźliśmy na końcu książki: dodatkowe wyjaśnienia tych trudniejszych pojęć i propozycje naprawdę ciekawych eksperymentów. To książka która zapewnia naukę poprzez zabawę! 


A wy chcielibyście z dzieciakami zamienić się w takich małych detektywów? 
Lubicie zagadnienia naukowe?


Komentarze

  1. Ale fajna. Nauka i zabawa w jednym, a to bardzo lubię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię takie ciekawe książki które zarówno bawią jak i uczą :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Fantastyczna książka, szalenie się nam spodobała, takie naukowe śledztwa, to zdecydowanie coś dla całej naszej rodziny. :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Uwielbiam takie zagadki i mimo że nie jestem dzieckiem to z chęcią bym rozwiązała wszystkie haha :D
    rilseeee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  5. Połączenie nauki z zabawą to chyba najlepsza kombinacja, przyjemność i coś więcej to super sprawa.

    OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo fajna i wartościowa publikacja dla całej rodziny, a ilustracje świetne.

    OdpowiedzUsuń
  7. Ale świetna książka! Sama rozwiązywałabym takie zagadki, a dzieckiem nie jestem już dawno ;)

    OdpowiedzUsuń
  8. Cudowna książeczka! <3
    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  9. Z Chęcią sama bym taką książkę przeczytała!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Testujemy lane perfumy od Faktorii Perfum

Witajcie! Dzisiaj przedstawimy Wam sklep internetowy z lanymi perfumami. Oferowane przez nich zapachy inspirowane są znanymi i cenionymi na całym świecie markami. Poznajcie Faktorię Perfum! A może już znacie? Z tego sklepu do przetestowania wybraliśmy pięć zapachów: cztery damskie i jeden męski. Najpierw zobaczcie jak prezentują się te zapachy... I jak podobają Wam się opakowania? Dla nas wyróżniają się one klasycyzmem i elegancją. Faktoria Perfum 117 odpowiednik Dolce & Gabanna Light Blue (zapach damski) Na samym początku zapach ten orzeźwia, a potem przemienia się w słodycz. Znajdziemy tutaj owocowo-kwiatowe nuty zapachowe z drzewnymi akordami. Zapach idealnie nadaje się na dzień- zwłaszcza na ciepłe letnie dni. Nuty zapachowe: Głowa: Hiacyntowiec, Jabłko, Sycylijski cedr Serce: Bambus, Biała róża, Jaśmin Podstawa: Ambra, Drewno cytronu, Piżmo   Faktoria Perfum 134 odpowiednik Yves Saint Laurent - Libre (zapach damski) Jeśli lubicie słodkie zapachy, to coś dla Was. Mnie ...

Do kogo trafi zestaw wodnych koralików od La Manuli?

Witajcie! Jak Wami mija weekend? W końcu czuć wiosnę! Żeby Was dłużej nie trzymać w niepewności mamy dla Was wyniki konkursu, gdzie do wygrania były wodne koraliki od La Manuli. Wybór jak zawsze nie był łatwy, jednak mogliśmy wybrać tylko jedną osobę... Wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy za udział! Tym razem w naszym konkursie wygrywa: pani Dorota Płóciennik Serdecznie gratulacje! Prosimy o kontakt z nami. A Was zapraszamy jeszcze na udział w trwającym rozdaniu. Miłego dnia!

Van Dog i jego spojrzenie na świat sztuki

Witajcie! Warto już od najmłodszych lat wychowywać dziecko poprzez sztukę. Ona nie tylko rozwija wyobraźnię, ale i wzbogaca osobowość, wyrabia smak estetyczny czy też przybliża kulturę. Tematyka malarstwa, ale i nie tylko (są też elementy fantastyczne) została poruszona w najnowszej książce Mikołaja Pasińskiego. Tytułowy "Van Dog" pewnego dnia wyrusza w plener i tam zaczyna tworzyć swoje dzieło. Jego wyobraźnia nie ma końca... Na początku jednak zastajemy naszego bohatera w swoim domu, gdzie widać już po przedmiotach go otaczających, że ma on duszę artysty. Gdy po wypiciu herbaty, wyrusza za miasto rowerem, biorąc ze sobą przybory malarskie już wiemy, że czeka nas niesamowita lekcja sztuki. Tutaj na łące czas biegnie swoim życiem. Jednak z czasem mieszkańców tutaj przybywa, dzieją się różne rzeczy, wydobywają się różne dźwięki. Nasz bohater musi się nieźle skupić, aby skończyć malować obraz. Oczywiście nie trwa to krótko, nie przeszkadza mu nawet zmieniająca się pogoda, pają...