Przejdź do głównej zawartości

Poznajcie nowości dla dzieci z serii- książki o ciele człowieka

Witajcie! W ostatnim czasie mieliśmy okazję zapoznać się z książkami dla dzieci (8+) o ciele człowieka: "Ciało człowieka. Co się dzieje w środku" oraz "Ciało człowieka. Co się dzieje na zewnątrz" od Wydawnictwa Debit. Ich autorką jest Cristina Junyent, a ilustracje wykonała Cristina Losantos.

Dzięki tym dwom przewodnikom mieliśmy okazję ze starszym synkiem poznać mnóstwo ciekawostek i faktów o funkcjonowaniu ludzkiego ciała od wewnątrz i od zewnątrz.

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w tych książkach są specjalne "klapki", które po odsłonięciu pokazują nam kolejne ciekawe informacje czy też ilustracje. Poniżej na zdjęciach sami zobaczycie jak to wygląda. Odkrywanie ich pobudza dziecko do czytelniczej aktywności, dodatkowo działa również nasza wyobraźnia.

Ciało człowieka.
Co się dzieje w środku.






To wydanie pokazało nam co się dzieje w środku organizmu. Na początku dowiedzieliśmy się jaką rolę pełni mózg i poznaliśmy rodzaje nerwów. Ogólnie tematyka układu nerwowego jest tutaj dobrze opracowana. Potem mieliśmy okazję poznać za co odpowiedzialne są poszczególne części mózgu. Myślenie, pamięć, sen, zegar wewnętrzny to jedne z kolejnych zagadnień z jakimi mieliśmy do czynienia. Potem są jeszcze hormony, rozwój człowieka i dużo ciekawostek o układzie krwionośnym. Na końcu otrzymaliśmy odpowiedź na pytanie: Co sprawia, że udaje nam się utrzymać równowagę?

Ciało człowieka.
Co się dzieje na zewnątrz.






Tym razem dowiedzieliśmy się wielu cennych informacji o funkcjonowaniu ludzkiego ciała z zewnątrz. Jak wiemy zmysły pomagają nam wyczuwać, co się dzieje wokół nas i to właśnie nim poświęconych jest kilka pierwszych stron. Potem mamy jeszcze mowę, bo dzięki niej również komunikujemy się ze światem. A może chcecie przyjrzeć bliżej się skórze, włosom i paznokciom? A może chcecie dowiedzieć się dlaczego musimy oddychać, aby żyć? Co jeszcze znajdziemy w książeczce? Układ pokarmowy i moczowy. 

Te dwa wydania to świetne vademecum wiedzy dla dzieci o ludzkim ciele. Dobrze, że zostały one podzielone na kategorie: "z zewnątrz i na wewnątrz". Kolorowe ilustracje urozmaicają te wydania, a otwierane klapki przyczyniają się do większej aktywności czytelnika. Gorąco polecamy!


I jak podobają Wam się te wydania?
Jakie książki o ciele człowieka u Was się sprawdziły?

Komentarze

  1. Pamiętam jak byłam dzieckiem, bardzo lubiłam tego typu książki. To bardzo fajne książeczki, które pomagają dzieciom poznać ciało człowieka

    OdpowiedzUsuń
  2. moje dzieciaki bardzo lubią odkrywać takie tematy, więc na pewno zainteresujemy się tą serią :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jaka fajna edukacyjna książeczka. Bardzo ładne ilustracje.

    OdpowiedzUsuń
  4. Super recenzja �� ekstra książeczka dla dzieci ☺ KW

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo ciekawe i wartościowe książki.

    OdpowiedzUsuń
  6. Szkoda, że nie było takich książek, gdy byłam dzieckiem. Na pewno łatwiej poznać anatomię i przyswoić wiedzę z tej dziedziny, gdy jest ona podana w taki sposób - odpowiedni do wieku.

    OdpowiedzUsuń
  7. Bardzo ciekawe i mądre książeczki dla dzieci.
    Bawią i uczą, interesująco wydane.
    Ja uczyłam się w szkole anatomii i fizjologii, ale wtedy to było grube tomisko.

    OdpowiedzUsuń
  8. Ksiązki koniecznie muszą powiększyć zbiory naszej domowej biblioteki, chętnie będziemy po nie sięgać. :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Super prezentują się te książeczki :D
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  10. Uwielbiałam takie książki, każdy dzieciak w mojej rodzinie też, a teraz nowy narybek śledzi je z takim samym zapamiętaniem :) Dziwne, że ten pociąg do wiedzy zamiera jakoś w okolicach podstawówki, prawda? Gdyby faktycznie większość nauczycieli była z powołania a nie z musu, to narzędzia w dzisiejszych czasach są niesamowite.

    OdpowiedzUsuń
  11. Witam serdecznie ♡
    Ja zawsze byłam miłośniczką takich książek. Jak dla mnie - rewelacja. Wspaniała recenzja :) Nie ma przyjemniejszej nauki jak poprzez zabawę i kolorowe, dobrze rozpisane książeczki. Prezentują się rewelacyjnie i na pewno znajdą swoich miłośników :)
    Pozdrawiam cieplutko ♡

    OdpowiedzUsuń
  12. Uwielbiam takie książki . Super są i dużo uczą

    OdpowiedzUsuń
  13. Może się przydać podczas nauki w szkole podstawowej gdy dziecko zaczyna przygodę z biologią i nauką o ciele człowieka, nie jest ona opisana zbyt sztywno a rysunki pomogą w przyswojeniu podstawowej wiedzy.

    OdpowiedzUsuń
  14. Pamiętam że miałam podobne encyklopedie. Bardzo lubiłam tego typu książki w swojej biblioteczce domowej.

    OdpowiedzUsuń
  15. Fajne polecenia gier, każda ciekawa na pewno dzieci będą zachwycone.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Wielka księga wierszy Juliana Tuwima - recenzja

To wydanie to klasyka w literaturze. Kto z nas nie zna twórczości Juliana Tuwima? Komu nie kojarzą się jego wiersze z czasami beztroskiego dzieciństwa? Te ponadczasowe utwory od pokoleń kształtują wyobraźnię i wrażliwość.   Ta "Wielka księga wierszy. Abecadło rymów" Juliana Tuwima to solidne wydanie. Znajdziemy w nim najpiękniejsze wiersze tego autora w układzie alfabetycznym - i taki układ nam się podoba. W szybki sposób możemy odszukać nasze ulubione utwory. A są nimi między innymi: "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Słoń Trąbalski" czy też "Dyzio Marzyciel".  Wiersze wzbogacone są pięknymi ilustracjami wykonanymi przez Marcina Bruchnalskiego. Zobaczcie jak one wyglądają... I te rameczki dookoła. Cudnie, nie? Pomagają one zrozumieć treść wierszy i zapamiętać je.  My po to wydanie sięgamy nie tylko przed snem, ale również w ciągu dnia. Ja jako nauczyciel przedszkolny z chęcią wykorzystam je w mojej pracy z przedszkolakami. Duże litery sp

"Sekretne życie strupków" - nasza recenzja

 Witajcie! Przeróżne otarcia jak i skaleczenia mogą się nam przytrafić w różnych miejscach i w różnych momentach. Jednak nasze ciało jest tak zbudowane, że wie jak rozpocząć walkę z tymi problemami. Książka "Sekretne życie strupków" od Wydawnictwa Debit zabiera nas w podróż w głąb naszego organizmu i nie tylko. Tekst stworzyła Ariadna Garcia Turon, a z języka katalońskiego przetłumaczyła go Karolina Jaszecka. Zapraszamy na naszą recenzję! Zaczniemy od tego, że książka jest naprawdę duża... Jej wymiary to: 25 cm x 28 cm. I ma solidną grubą okładkę. Co do ilustracji w wykonaniu Mariony Tolosy Sistere - są one charakterystyczne. Znajdą one zapewne i zwolenników i przeciwników. Nam się tak średnio podobają. To co znajdziemy w środku? Na początku przedstawia nam się Uraz. Informuje czytelników, że jego ulubionym miejscem jest podwórko i to właśnie między innymi tutaj jesteśmy narażeni na różne otarcia, siniaki, skaleczenia itp. Pokazuje w jaki sposób one powstają. Następnie dzieck

"Tomek i tata" Susanne Weber - nasza recenzja

Witajcie! Dzisiaj przedstawiamy Wam zbiór historyjek do wspólnego czytania (najlepiej dla taty i syna, lecz nie jest to warunek konieczny). Opowieści te świetnie sprawdzają się jako lektura na dobranoc dla 3-6 latków. A więc, przed Wami recenzja książki pt. "Tomek i tata" Susanne Weber od Wydawnictwa Debit. Historyjki nie są długie (mają ok. 3 strony), napisane są prostym językiem i dotyczą codziennych spraw Tomka, który jest przedszkolakiem i jego taty. Tata często znajduje rozwiązanie z trudnej sytuacji, potrafi doradzić i ma poczucie humoru. Tomek lubi dobrą zabawę, a poprzez różne doświadczenia poznaje świat razem z tatą.  Znajdziemy tutaj np. opowieść "o kichających gwiazdach", dowiemy się jak poradzić sobie z nielubianym przez dzieciaki sprzątaniem, czy też poznamy jak wyglądał męski dzień Tomka i jego taty. Niektóre historyjki mają pouczające przesłanie, inne są takie "zwykłe i codzienne", a jednak przyciągają uwagę małego słuchacza. Znajdziemy w ni