Przejdź do głównej zawartości

Książeczki dla dzieci o uczuciach i nie tylko

Witajcie. Dzisiaj mamy dla Was recenzję aż trzech wydań. Są to książeczki dla dzieci o uczuciach, pozytywnym zachowaniu i mindfulness. Wszystkie cechuje to, że znajdziemy w nich ćwiczenia dla dzieci. A to wszystko od ToTamto.

Uczucia. Ćwiczenia dla dzieci



Tutaj najmłodsi przenoszą się do świata uczuć, aby bardziej je zrozumieć. Piszemy najmłodsi ponieważ książeczka przeznaczona jest już dla dzieci od 3 roku życia. Znajdziemy w niej proste zadania, dzięki którym możemy dowiedzieć się jak rozpoznawać emocje, jak je wyrażać i przede wszystkim jak nad nimi panować. Jednak nie chodzi tutaj o to, aby te emocje w sobie tłumić. Musimy je po prostu zrozumieć. Ćwiczenia w tym wydaniu są różnorodne. Mamy i kolorowanki, zagadki, labirynty, pisemne zadania. Można je wszystkie dostosować do wieku i możliwości dziecka.

Autorką jest tutaj Diane Romo - nauczycielka o blogerka. Od ponad dwudziestu ośmiu lat, uczy dzieci i w swojej pracy skupia się na interakcjach społecznych, gdzie swoim uczniom wpaja wręcz pozytywne nastawienie do świata. Jej materiały edukacyjne cieszą się powodzeniem zarówno wśród rodziców jak u nauczycieli.

Przykładowe tematy poruszone w książeczce:

Co oznacza nasz wyraz twarzy?
Czy uczucia dotyczą tylko mnie?
Jak postawić się w czyjejś sytuacji?
Z kim możemy porozmawiać?
Co, zrobić kiedy odczuwam...
Jak stworzyć cichy kącik dla siebie?

Mnóstwo zabawnych ćwiczeń, ładne ilustracje, poruszony ważny temat - jesteśmy na tak!


Pozytywne zachowanie. Ćwiczenia dla dzieci. 



Książka podzielona jest na trzy rozdziały:

- Rozdział I. Drobiazgi. Znajdziemy tutaj ćwiczenia, które możemy stosować na co dzień, które pomogą dziecku nazywać i zrozumieć uczucia, podpowiedzą jak zachować spokój i jak zmieniać rzeczywistość, aby łatwiej nam się funkcjonowało.
- Rozdział II. Jak się dogadywać z innymi. W tym rozdziale nie zabraknie propozycji gier i zadań, dzięki którym dziecko nauczy się szanować uczucia innych. Znajdzie się nawet okazja, żeby poćwiczyć z drugą osobą.
- Rozdział III. Silne uczucia Odnajdziemy w tym miejscu narzędzia pracy i plany działania, które pomogą najmłodszym uporać się z silnymi uczuciami.

Tak jak wcześniejsze wydanie i to przeznaczone jest dla dzieci od 3 roku życia. Wiadomo nie wszystkie zadania będą odpowiednie dla 3-latka, ale część z nich tak. Ważne jest żeby rozmawiać z dziećmi na temat swoich uczuć już od najmłodszych lat. Książka ma zadanie pomóc dziecku. Pomóc - zrozumieć uczucia, rozpoznawać je i radzić sobie z nimi. Wszystkie zadania opierają się na zasadzie: nauka poprzez zabawę. Są one różnorodne i nie ma tutaj czasu na nudę. Niektóre ćwiczenia można wykonać raz, inne można powtarzać regularnie. To dziecko decyduje na co ma ochotę. Dzięki ćwiczeniom dziecko rozluźni swoje ciało, uspokoi umysł, popatrzy w inny sposób na jakąś sytuacje, a być może nawet łatwiej zaśnie w nocy?

Po lekturze tej książki dzieci wiedzą, że nie ma niegrzecznych dzieci, ale niektóre zachowania nie są w porządku. Tak samo nie ma złych uczuć. Wszyscy mamy emocje i to jest normalne...

Nam najbardziej w tej książce spodobała się różnorodność działań: gry, zabawy ruchowe, pisanie, rysowanie, prace manualne, twórcze ćwiczenia... Jest tego sporo!


Mindfulness dla dzieci w 10 minut


Mindfulness to umiejętność skupienia uwagi na miejscu w którym się znajdujemy, a także na tym co robimy i jak się czujemy - wszystkiego na raz. To dzięki tej umiejętności możemy pozbyć się wszelkich lęków i osiągnąć spokój. Wystarczy jedynie 10 minut dziennie ćwiczeń przez jakiś czas, abyśmy poczuli się bardziej skoncentrowani, spokojniejsi, a przede wszystkim szczęśliwsi.

Książka ma trzy rozdziały, które podzielone są na części dnia: Uważne poranki, Uważność w środku dnia i Uważność wieczorem. To dziecko decyduje, które ćwiczenia i kiedy chce wykonać. Są tutaj cztery rodzaje ćwiczeń: na odprężenia, na koncentrację, pozwalające dostrzec swoje uczucia i emocje oraz takie, dzięki, którym możemy z uważnością przeciwdziałać negatywnym emocjom lub wydarzeniom. 

To wydanie przeznaczone jest już dla nieco starszych dzieci - od 6 lat w górę. 


Dla nas wszystkie trzy wydania są wartościowe. Są pomocne zarówno dla dzieci jak i nauczycieli i rodziców. Polecamy!




Komentarze

  1. Jako ciocia i psycholog dziecięcy, bardzo się cieszę, że tak wartościowe książeczki są wydawane.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje dzieci są jeszcze za małe, ale dobrze wiedzieć, że takie pozycje są na rynku.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ciekawe książeczki dla dzieci. 😍

    OdpowiedzUsuń
  4. piękne wydanie mają! I wartościowy przekaz

    OdpowiedzUsuń
  5. Witam serdecznie ♡
    Piękne wydania, to zapewne bardzo wartościowe książki :) Muszę mieć je na oku, bo w niedalekiej przyszłości będą mogły się przydać ;)
    Pozdrawiam cieplutko ♡

    OdpowiedzUsuń
  6. Fajnie, że takie książeczki powstają :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Jednorożce. Pojedynek w chmurach - recenzja gry

 Witajcie. Dzisiaj mamy dla Was recenzję gry "Jednorożce. Pojedynek w chmurach" od Muduko. Czy przypadła nam ona do gustu? Czy ma proste zasady? I przede wszystkim czy zapewnia dobrą zabawę? Jesteście ciekawi? Odpowiedź znajdziecie poniżej... Gra zawarta jest w niewielkim pudełku. Jest ono solidne i ma magnetyczne zamknięcie, przez co elementy tak szybko nam nie wypadną. Kolorystyka pudełka jest też bajkowa- po prostu przyciąga uwagę. Jak sama nazwa wskazuje jest to gra, gdzie głównymi bohaterami są jednorożce. A jakie są jej zasady? Zaraz Wam wszystko opiszemy... Jednak najpierw zajrzyjmy do środka... A w środku znajdziemy: - 6 drewnianych pionków, - 12 naklejek na pionki - 4 planszetki (2 kwadratowe i  2 prostokątne), - 14 żetonów tęczy, - instrukcję. Jak jest cel gry? Należy złapać przeciwnika w pułapkę, skacząc po chmurkach i zostawiając za sobą żetony z tęczą, tak aby nie mógł on wykonać kolejnego ruchu. Wiek graczy? 7 lat w górę. Jednak u nas już 6-latek sobie poradził

Testujemy kaszki dla najmłodszych od Mamuko

Witajcie! Dzisiaj przychodzimy do Was z recenzją kaszek od Mamuko. Słyszeliśmy ostatnio o nich wiele pochlebnych opinii. Czy i nam one przypadły do gustu? Zaraz Wam wszystko opiszemy. Kaszki dostaliśmy przy współpracy ze sklepem internetowym Krabb. Często robimy tam zakupy- znajdziecie tam to co niezbędne dla malucha i oczywiście wyprawkę skompletujecie tam od A do Z. Jednak przejdźmy do kaszek. W naszym zestawie testerskim znalazły się trzy kaszki: - Kaszka ryżowa, - Kaszka gryczana, - Kaszka pełnoziarnista. Jak widzicie już same opakowania przyciągają uwagę. Kaszki pochodzą z litewskich upraw ekologicznych i spełniają wszystkie unijne normy. Są to jedyne na rynku nieprzetworzone kaszki, które certyfikowane są jako żywność dla dzieci, więc przechodzą dodatkowe kontrole jakości. Podczas ich produkcji nie używa się temperatury co sprawia, że zachowują wszystkie wartości odżywcze jakie znajdziemy w zbożach. Przyjrzeliśmy się bliżej składowi tych kaszek i faktycznie nie mamy tutaj cukru,

Gra dla fanów piłki nożnej? Zagrajmy razem w "Dziki futbol"

Wyobraźcie sobie gorącą sawannę. Zaraz na niej rozpocznie się ważny mecz. Naprzeciw siebie staną dwie silne drużyny: Odważne Lwy oraz Szarżujące Nosorożce. Wśród kibiców rośnie coraz większe napięcie. Każda drużyna chce osiągnąć zwycięstwo! Dlaczego? Od wygranej zależy przywództwo na sawannie. Sędziowie- zebry są już gotowi. A Wy? Poczuliście chociaż troszkę klimat tej rozgrywki? Tak, więc zapraszamy Was na recenzję gry "Dziki futbol" od Wydawnictwa Zielona Sowa. Zacznijmy może od tego co znajdziemy w pudełku. A są to takie elementy jak: - 24 karty Zawodników, - 8 kart Sędziego, - 28 kart Akcji, - Tablica wyników, - 12 znaczników Goli. - Znacznik piłki, - Kostka, - Instrukcja gry. Dla jakiego wieku jest ta gra? Od 6 lat w górę. Ilość graczy? Gra przeznaczona jest dla dwóch graczy. Po rozłożeniu wszystkich elementów rozgrywka wygląda mniej więcej tak jak na poniższym zdjęciu. I od czego zaczynamy? Grę rozpoczyna osoba, która ostatnio grała w piłkę lub oglądała mecz i to właśni