Przejdź do głównej zawartości

Wielka księga wierszy Juliana Tuwima - recenzja

To wydanie to klasyka w literaturze. Kto z nas nie zna twórczości Juliana Tuwima? Komu nie kojarzą się jego wiersze z czasami beztroskiego dzieciństwa? Te ponadczasowe utwory od pokoleń kształtują wyobraźnię i wrażliwość.
 

Ta "Wielka księga wierszy. Abecadło rymów" Juliana Tuwima to solidne wydanie. Znajdziemy w nim najpiękniejsze wiersze tego autora w układzie alfabetycznym - i taki układ nam się podoba. W szybki sposób możemy odszukać nasze ulubione utwory. A są nimi między innymi: "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Słoń Trąbalski" czy też "Dyzio Marzyciel". 


Wiersze wzbogacone są pięknymi ilustracjami wykonanymi przez Marcina Bruchnalskiego. Zobaczcie jak one wyglądają... I te rameczki dookoła. Cudnie, nie? Pomagają one zrozumieć treść wierszy i zapamiętać je. 

My po to wydanie sięgamy nie tylko przed snem, ale również w ciągu dnia. Ja jako nauczyciel przedszkolny z chęcią wykorzystam je w mojej pracy z przedszkolakami.


Duże litery sprawiają, że dorośli nie mają problemu z przeczytaniem tekstu, a najmłodsi zachęcani są do rozpoznawania liter i nauki samodzielnego czytania.  

I jeszcze duży plus za solidne wykonanie i porządną twardą okładkę. 

40 utworów zawartych na 159 stronach... Jesteśmy na tak! To wyjątkowy zestaw wierszy idealny dla każdego dziecka.

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Dzięki tym książeczkom Twoje dziecko łatwiej poradzi sobie w życiu

Witajcie! Każdy z nas czy to jako rodzic, czy to jako osoba bliska pragnie, aby dzieci wokół nas były szczęśliwie. Aby tak się stało często szczęście związane jest również z radzeniem sobie z różnymi problemami, z zaakceptowaniem siebie z poczuciem, że inni nas kochają i rozumieją. Dzisiaj przedstawię Wam trzy książeczki od Wydawnictwa Promic, które na mnie jako rodzicu i nauczycielu przedszkolnym wywarły ogromne wrażenie, a mój sześciolatek słuchał ich z ogromnym zainteresowaniem. A są to:  - "Szkoła jest super. Jak radzić sobie w codziennych sytuacjach." - "Presja rówieśników. Poradnik, jak żyć w zgodzie ze sobą." - "Jak dobrze być sobą. Słów kilka o poczuciu własnej wartości." Wszystkie książeczki zostały ładnie zilustrowane, każda z nich ma inne przesłanie, każda z nich zawiera porady dla dzieci, jak i troskliwych rodziców. Każda z nich sprawi, że funkcjonowanie w dzisiejszym szybko pędzącym świecie stanie się o wiele łatwiejsze. &qu

35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości, czyli "Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie"

Czy wiecie, że bardzo ważne jest to, aby już od najmłodszych lat rozmawiać z dziećmi o tym jak należy pielęgnować poczucie własnej wartości? To właśnie poczucie własnej wartości jest ogromnym narzędziem pozwalającym nam spokojnie przejść przez życie. A my dorośli? Czy sami nie mamy czasami z tym problemu? Czy nie mamy niskiej samooceny? Czy nie boimy się nowych wyzwań?     "Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie" Wydawnictwa Czarna Owca zostały napisane przez Alex Rovira oraz Francesc Miralles. To właśnie tutaj znajdziemy, aż 35 inspirujących historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości. I uwierzcie nam nie są to zwykłe historie. Są to historie, które potrafią wzruszyć nawet osoby dorosłe. Są to historie, które niosą ze sobą pouczające i pełne refleksji przesłania. Dzięki nim poznajemy wartości jakimi należy kierować się w swoim życiu.    Samoocena ma duży wpływ na to jak spostrzegamy świat, na to jak radzimy sobie z problemami, a nawet na to czy czuj

Recenzja wersji dla młodych czytelników "Człowiek w poszukiwaniu sensu"

Witajcie! Dziś przychodzimy do Was z recenzją "Człowieka w poszukiwaniu sensu" Victora E. Frankla, lecz w wersji dla młodszych czytelników. Czym ona różni się od wersji dla dorosłych? Zaraz się dowiecie... To wydanie zawiera nie tylko wspomnienia autora z czasów, gdy przebywał w obozach koncentracyjnych. Zostało ono dodatkowo wzbogacone mapą, fotografiami, słownikiem terminów, wyborem listów i przemówień Frankla, a także o kalendarium ważnych wydarzeń Holokaustu. Zostały tutaj również skrócone wersje jego pism z zakresu psychologii. Książka pokazuje co czuli ludzie pozbawieni wolności i więzieni w obozach koncentracyjnych, jaki wpływ na nich miało cierpienie i co się działo z tymi, którzy w pewnym momencie tracili sens życia. Nie jest to łatwe wydanie, wywołuje ono wiele wzruszeń. Pokazuje nam, że nawet i cierpienie ma sens, jednak to my musimy w tym wszystkim odnaleźć siebie i swoją rolę. Nie jest to łatwa lektura i wywołuje ona wiele emocji. Sprawia, że inaczej patrzymy na