Przejdź do głównej zawartości

Logiczna gra dla dzieci? Poznajcie "Cztery do wygranej" od Wydawnictwa Alexander

Witajcie. Dzisiaj przedstawimy Wam grę logiczną dla dzieciaków, w którą i my dorośli chętnie będziemy chcieli grać. Uwierzcie nam lub nie- tutaj naprawdę trenujemy nasze "szare komórki".

Gra "Cztery do wygranej" znajduje się w dużym, kolorowym, kartonowym pudełku. Przeznaczona jest dla dwóch graczy, od 7 lat w górę.


A co mamy w środku?
1. Kostki do gry- 25 sztuk (po 5 z każdego koloru: żółtego, niebieskiego, czarnego, czerwonego, zielonego).
2. Tabliczki do losowania- 25 sztuk (po 5 z każdego koloru: żółtego, niebieskiego, czarnego, czerwonego, zielonego).
3. Żetony do wyboru koloru gracza- 5 sztuk.
4. Plansza do gry- 1 szt.
5. Instrukcja.


Jaki jest cel gry?
Wygrywa ten zawodnik, który z kostek z wybranego koloru ułoży linię poziomą, pionową lub ukośną z co najmniej czterech kostek lub kwadrat o bokach 2x2.

Jak należy przygotować się do gry?
Najpierw wybieramy w jakim wariancie będzie toczyć się rozgrywka. Do wyboru mamy: klasyczny, losowy i czysty. Następnie kładziemy planszę na płaskiej stabilnej powierzchni. Przygotowujemy wszystkie rekwizyty, jeśli wybraliśmy wariant losowy lub czysty to musimy także przygotować potasowane tabliczki do losowania. Ustalmy zasadę, że np. grę rozpoczyna najmłodszy z zawodników.

I zaczynamy grę...
Gracze wykonują swoje ruchy na zmianę. W jednym swoim ruchu można przemieścić na planszy tylko jedną ze swoich kostek.
W wariancie tzw. czystym gracze mogą przemieścić swoje kostki tylko na sąsiadujące puste pola.
Pamiętajmy, że możemy przemieszczać swoją kostkę w każdym kierunku (poziomo, pionowo, czy po przekątnej, ale o jedno pole.
I jak już wcześniej wspomnieliśmy gra kończy się w momencie, gdy któryś z zawodników ułoży linię (pionową, poziomą lub ukośną) ze swojego koloru z przynajmniej 4 kostek lub kwadrat 2x2.

Tak wygląda pozycja startowa w wariancie klasycznym.


 W wariancie losowym pozycja startowa jest zawsze inna, ustalana na podstawie losowania.


W wariancie czystym również pozycja startowa jest ustalana na podstawie losowania, jednak na planszy pozostawiamy tylko dwa kolory graczy.


Musimy tutaj przede wszystkim myśleć strategicznie i przewidująco, by przegrupować swoje kostki w odpowiednią kombinację. Być może to właśnie nam uda się pokonać rywala w tej potyczce "szarych komórek".

Mimo, iż gra przeznaczona jest od 7 roku życia to spróbowałam w nią zagrać z moim 6-latkiem i wiecie co? Zdarzyło się, że on wygrał. On naprawdę w takie gry logiczne jest dobry. Ma niezłą pamięć i swoją strategię. Plusem tej gry jest również to, że ma aż 3 warianty gry. Możemy wybrać, który najbardziej nam pasuje. Mi najbardziej spodobał się ten ostatni, czyli czysty, zaś synek wolał losowy- podejrzewam, że spodobało mu się rozkładanie tabliczek do losowania.
Polecamy i dla dużych i dla małych! Gra sprawdziła się również u nas na domówce- każdy z dorosłych chciał choć raz w nią wygrać.

Dziękujemy!
https://www.alexander.com.pl/produkty/cztery-do-wygranej/
Jakie gry logiczne znacie?
W co ostatnio graliście?
Jak Wam się podoba ta gra?

Komentarze

  1. Lubię takie strategiczne gry, dlatego będę miała ją na uwadze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna gra 👍 Idealna by spędzić ciekawie czas z dziećmi

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna rozrywka dla szarych komórek! :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Planszówki zawsze są dobrym rozwiązaniem by odciągnąć dzieci od komputerów i miło spędzić czas z rodziną:-)

    OdpowiedzUsuń
  5. Ta gra mi się podoba. Fajnie się prezentuje.

    OdpowiedzUsuń
  6. Jak sympatycznie można ćwiczyć przestrzenne i matematyczne postrzeganie, nauka przez zabawę. :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Kolejna fajna gra, wygląda to ciekawie :) KK

    OdpowiedzUsuń
  8. Bardzo ciekawa gra:) Myślę, że to świetnie się sprawdzi w wolnej chwili :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Wygląda bardzo przyjemnie, jestem ciekawa czy spodobałaby się moim córkom :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Takie gry są świetne szczególnie, kiedy dziecko jest chore, albo się nudzi, czy tak jak teraz, musi siedzieć w domu bo szkoły i przedszkola zamknięte.

    OdpowiedzUsuń
  11. Świetna gra dla dzieci na pewno ją zakupię :)

    OdpowiedzUsuń
  12. Jest świetna. Ostatnio w nią grałam z siostrzeńcem. Zabawa była super !

    OdpowiedzUsuń
  13. Bardzo ciekawa gra. Trzeba w niej trochę pomyśleć, a takie gry lubię. ;)

    OdpowiedzUsuń
  14. To trochę jakby kółko i krzyżyk ;) fajna gierka dla dzieciaków. Ja zupełnie nie jestem na czasie z grami ale na pewno gdy mój siostrzeniec podrośnie będę mu kupować takie gry :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Sama chętnie bym zagrała. Uwielbiam gry logiczne :)

    OdpowiedzUsuń
  16. Fajne! Taka większa wersja kółka i krzyżyku.

    OdpowiedzUsuń
  17. Mamy cała cała gier od Alexander Toys. Jesteśmy zadowoleni z tej marki. Tej propozycji jeszcze nie znamy, ale to już chyba kwestia czasu. 😉

    OdpowiedzUsuń
  18. Mamy ja, świetna jest. Często w nią grywamy

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Przepowiednia sprzed lat oraz skrywane sekrety w kryminale „Jak odkryć własnego mordercę?” Kristen Perrin

Główną bohaterką kryminału jest Annie Adams, młoda pisarka, która dostaje list z zaproszeniem od dawno niewidzianej ciotki Frances, mieszkającej w Castle Knoll. Annie zaskoczona propozycją rusza w odwiedziny do krewnej. Nie wie jakie konsekwencje będzie miała podróż do urokliwego miasteczka. Po przybyciu główna bohaterka dowiaduje się, że ciotka została zamordowana. Taką śmierć przepowiedziała jej wróżka... ponad sześćdziesiąt lat temu. Frances wiodła życie w strachu i próbowała rozwikłać zagadkę przyszłego morderstwa. Lata śledztw nie przyniosły zamierzonego efektu.Teraz to Annie musi odkryć, kto zabił   ciotkę. Czeka ją nie lada wyzwanie. „Zostałam wezwana, by odkryć prawdę, i już się zaangażowałam. Jestem potrzebna.” W miasteczku dochodzi do kolejnych zaskakujących wydarzeń. Annie znajduje dziennik ciotki z czasów młodości. Skrywa on szokujące wyznania i fakty. W ten sposób mamy tutaj połączenie interesujących historii opisanych przez młodą Frances w pamiętniku, jak i cz...

Walka z przeszłością w thrillerze „Wciąż żyję” Martty Kaukone

Jeżeli czekaliście na książkę z zagadkowymi oraz wielowymiarowymi postaciami przedstawiam Wam „Wciąż żyję”, która jest kontynuacją cyklu „Podążaj za motylem”. Akcja rozgrywa się w Helsinkach. Głównymi bohaterami są Ira i Arto , którzy pracują jako dziennikarze kryminalni w „ Helsingin Aviisi ”. Wkrótce dochodzi do serii tajemniczych zabójstw. Ira , która mierzy się z traumą z przeszłości, zaczyna interesować się tymi sprawami...   Jakie niebezpieczeństwo czeka na główną bohaterkę?     Czy uda się jej pożegnać duchy przeszłości?    „Chciałabym odzyskać swoje dawne życie. Wziąć je na własny rachunek. Ale na moim czole widniał stygmat i nigdy nie zdołam go usunąć.”    Dochodzenie w sprawie zabójstw prowadzi nadkomisarz Kerttu , która jest już prawie na emeryturze. Jednak na nowo angażuje się, aby rozwikłać przedstawio ną przed nią zagadkę.    Mamy do czynienia z wciągającym thrillerem, który umiejętnie doz uje emocj e. Na początku ciekawie pr...

Opowieści, które niosą ze sobą moc emocji i wzbudzają do refleksji

Od dłuższego czasu szukałam książki w której zawarte będą różne opowieści mówiące o sprawach ważnych i trudnych dla dzieciaków. O tym jak zrozumieć czym jest szczęście, jak radzić sobie z różnymi problemami i lękami, a także o tym co jest w życiu najważniejsze: o miłości, życzliwości czy też serdeczności. I znalazłam to wszystko w książce pt. "Niezwykła peleryna i inne opowieści" pani Ewy Monastyrskiej. Jest ona w miękkiej okładce, ma 104 pouczające strony i piękne ilustracje. Dużym plusem jest to, że znajdziemy tutaj opowiastki odnoszące się do życia codziennego, wplecione w realia rzeczywistości, które dotyczącą zarówno dzieci jak i dorosłych, ale także bajki w których zazwyczaj występują zwierzęta np. myszki, piesek, a nawet smoki. Jest też jeden rozdział, gdzie występują narzędzia i kłócą się... Ale o co? Musicie sami się przekonać! Po przeczytaniu każdej opowiastki u mojego 6-letniego synka następowała burza pytań: typu "A dlaczego tak, a ni...