Przejdź do głównej zawartości

Recenzja książki "Piętno" Przemysława Piotrowskiego


Dzisiaj recenzja książki intrygującej, tajemniczej, mrocznej, trzymającej w napięciu od pierwszego słowa do ostatniej kropki. To książka dla ludzi o mocnych nerwach, poruszająca tematy ciężkie, wpływająca na emocje czytelnika. Już sama okładka przyciąga naszą uwagę, przedstawia przerażającą postać z otwartymi ustami. Już sam opis fabuły może wywołać dreszcz lęku. 


Główny bohater – Igor Brudny jest warszawskim policjantem, który ma za sobą tajemniczą przeszłość, o której woli nie wspominać,jednak w świetle obecnych wydarzeń musi do niej powrócić. Komisarz musi wrócić do Zielonej Góry, gdzie dochodzi do wyjątkowo brutalnego morderstwa. Okazuje się, że mężczyzna bliźniaczo podobny do Brudnego jest poszukiwany w tej sprawie. Wszystkie podejrzenia spadają na komisarza, a on sam musi oczyścić się ze wszystkich podejrzeń. Pojawienie się Brudnego na miejscu zdarzenia wszystko komplikuje. Nikt nie ufa człowiekowi, który ma twarz mordercy. 

Śledztwo prowadzi inspektor Romuald Czarnecki, który wraz z głównym bohaterem tworzy duet doskonałych strategów i profesjonalistów. Krok po kroku dostajemy tajemnice z dzieciństwa Igora. Ukazane zostały wszystkie jego traumy z przeszłości oraz tajemnica, która prześladowała komisarza, a o której ze wszystkich sił chciał zapomnieć. Pewna postać, mianowicie lekarz o twarzy Brudnego znika, zaś pojawiają się nowe ofiary…


Powieść Przemysława Piotrowskiego to rewelacyjny thriller kryminalny, który pochłania do reszty. Dialogi i postacie są dopracowane, wszystko czyta się bardzo dobrze. Opisy dokonywanych morderstw są mocne, a oprawca – brutalny w swoim działaniu psychopata – nie wybiera swoich ofiar przypadkowo. Każdy krok, każdy etap łączy się z postępowaniem, nic nie jest pozostawione losowi. Tematy, jakie porusza Piotrowski nie są łatwe, budzą w czytelniku jeszcze większy niepokój. Nastrój grozy i tajemnice z przeszłości doskonale wpływają na klimat tej książki, akcja toczy się szybko, postacie są ciekawie wykreowane i do końca trzyma w napięciu. Ciężko samemu rozgryźć zagadkę morderstw, jednak rozwiązanie jest w moim odczuciu naciągane i nie pasuje do doskonałej reszty. 

Dziękuję!

https://www.czarnaowca.pl/kategorie/kryminal-thriller-sensacja/pietno,p1861025781

Lubicie książki zagadkowe, a jednocześnie trzymające w napięciu?
Znacie twórczość Przemysława Piotrowskiego?

Komentarze

  1. Jestem ciekawa czy uda się głównemu bohaterowi oczyścić z zarzutów

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam w ogóle twórczości, ale nazwisko autora kojarzę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawie to opisaliście, warto poczytać :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Interesujący thriller. Lubię takie klimaty.

    OdpowiedzUsuń
  5. Nie czytałam tej książki, ale jest bardzo w moim guście książkowym ;)
    Pozdrawiam serdecznie!

    https://xgabisxworlds.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  6. Myślę, że mogłabym dać się porwać tej książce. 😊

    OdpowiedzUsuń
  7. Klimatycznie książka wpasowuje się w mój gust czytelniczy, chętnie zwrócę na nią uwagę. :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Bardzo podoba mi się okładka tej książki. Mam ją już na swojej półce w Legimii i niedługo zabieram się za czytanie.

    OdpowiedzUsuń
  9. Lubię książki, które trzymają w napięciu do końca.

    OdpowiedzUsuń
  10. Autora nie kojarzę ale zaciekawiła mnie. Lubie czytac książki gdzie sa psychopaci ;p

    OdpowiedzUsuń
  11. nie wiem cyz ta książka byłaby dla mnie ;D ja się stresuję przy takich historiach haha ;D

    OdpowiedzUsuń
  12. Zdecydowanie coś dla mnie tym razem. Bardzo lubie takie klimaty ksiazkowe x

    OdpowiedzUsuń
  13. Wydaje się być bardzo ciekawa, chętnie bym przeczytała.

    OdpowiedzUsuń
  14. Zły brat bliźniak? :P Ogółem opis przyciąga, szkoda, że zakończenie naciągane ale mimo to klimat mnie kusi :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Lubię takie kryminalne książki.

    OdpowiedzUsuń
  16. Już przy czytaniu Twojej recenzji czułam dreszcze :) Z chęcią przeczytam i podsunę książkę mojej mamie, bo ona też lubi takie klimaty ;)

    OdpowiedzUsuń
  17. Czyli finał Cię rozczarował? szkoda...

    OdpowiedzUsuń
  18. Już sam wstęp mnie zaciekawił, a potem było już tylko lepiej. Nawet finał nie przeszkadza, w końcu to tylko 'drobna' część całości :)

    OdpowiedzUsuń
  19. Książka dla mnie. Mam w planach

    OdpowiedzUsuń
  20. Już sama okładka robi niezwykłe wrażenie... Trochę kojarzy mi się z twórczością Zdzisława Beksińskiego :) A książkę oczywiście mam w planie przeczytać :D

    OdpowiedzUsuń
  21. Już ta twoja recenzja wzbudza wiele emocji i powoduje u mnie dreszcze a co dopiero jakbym miał ją okazję przeczytać, jednak sama lubię bardzo takie trzymające w napięciu powieści i myślę, że mogłaby mi się spodobać :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Wielka księga wierszy Juliana Tuwima - recenzja

To wydanie to klasyka w literaturze. Kto z nas nie zna twórczości Juliana Tuwima? Komu nie kojarzą się jego wiersze z czasami beztroskiego dzieciństwa? Te ponadczasowe utwory od pokoleń kształtują wyobraźnię i wrażliwość.   Ta "Wielka księga wierszy. Abecadło rymów" Juliana Tuwima to solidne wydanie. Znajdziemy w nim najpiękniejsze wiersze tego autora w układzie alfabetycznym - i taki układ nam się podoba. W szybki sposób możemy odszukać nasze ulubione utwory. A są nimi między innymi: "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Słoń Trąbalski" czy też "Dyzio Marzyciel".  Wiersze wzbogacone są pięknymi ilustracjami wykonanymi przez Marcina Bruchnalskiego. Zobaczcie jak one wyglądają... I te rameczki dookoła. Cudnie, nie? Pomagają one zrozumieć treść wierszy i zapamiętać je.  My po to wydanie sięgamy nie tylko przed snem, ale również w ciągu dnia. Ja jako nauczyciel przedszkolny z chęcią wykorzystam je w mojej pracy z przedszkolakami. Duże litery sp

"Tomek i tata" Susanne Weber - nasza recenzja

Witajcie! Dzisiaj przedstawiamy Wam zbiór historyjek do wspólnego czytania (najlepiej dla taty i syna, lecz nie jest to warunek konieczny). Opowieści te świetnie sprawdzają się jako lektura na dobranoc dla 3-6 latków. A więc, przed Wami recenzja książki pt. "Tomek i tata" Susanne Weber od Wydawnictwa Debit. Historyjki nie są długie (mają ok. 3 strony), napisane są prostym językiem i dotyczą codziennych spraw Tomka, który jest przedszkolakiem i jego taty. Tata często znajduje rozwiązanie z trudnej sytuacji, potrafi doradzić i ma poczucie humoru. Tomek lubi dobrą zabawę, a poprzez różne doświadczenia poznaje świat razem z tatą.  Znajdziemy tutaj np. opowieść "o kichających gwiazdach", dowiemy się jak poradzić sobie z nielubianym przez dzieciaki sprzątaniem, czy też poznamy jak wyglądał męski dzień Tomka i jego taty. Niektóre historyjki mają pouczające przesłanie, inne są takie "zwykłe i codzienne", a jednak przyciągają uwagę małego słuchacza. Znajdziemy w ni

"Co i jak rośnie w ogródku" - recenzja

Witajcie! Dzisiaj mamy dla Was recenzję książki z serii "Od... do" Wydawnictwa Papilon - "Co i jak rośnie w ogródku" autorstwa Liliany Fabisińskiej. Na samym wstępie książka zaskoczyła nam pozytywnie swoim rozmiarem i grubymi, kartonowymi stronami. Dodamy do tego jeszcze piękne, kolorowe ilustracje, które są dość szczegółowe. Z tego wydania możemy dowiedzieć się jak sadzić, siać i dbać o rośliny, aby cieszyć się zbiorami. Przyznam się, że sama jako osoba dorosła z ciekawością wczytywałam się w tekst i znalazłam w nim kilka ciekawostek, które mnie zaskoczyły. A o jakich roślinach mowa? Wymienimy kilka... A są to: rzeżucha, dynia, groszek zielony, truskawka, tulipan, nasturcja czy też mięta pieprzowa. Opis każdej rośliny to obszerne dwie strony. Każda posiada ramkę z której dowiemy się: kiedy wysiewać roślinę, jakie przygotować stanowisko i jak często ją podlewać. To świetne vademecum małego i dużego ogrodnika. Książka pokazuje, że świat ogrodu potrafi być fascynujący