Przejdź do głównej zawartości

Kartonowe książeczki z przygodami zwierząt dla najmłodszych

Witajcie. Dzisiaj przedstawiamy Wam kolejną odsłonę kartonowych książeczek dla dzieciaków. W każdej możecie poznać przygody przeróżnych zwierzaków. Są to i zwierzaki mieszkające na wsi i te w lesie czy też w dżungli i inne. Te opisane poniżej pozycje książkowe zostały wydane przez Wydawnictwo MD Monika Duda.


Na początku przestawimy Wam trzy najmniejsze książeczki napisane przez panią Dorotę Skwark. A są to: "Wielkie granie", "Akademia latania", "Prezent dla przedszkola". Znajdziemy tutaj barwne ilustracje i poznamy przygody zwierzaków takich jak np. lew, słoń czy też jastrzębia.


"Akademia latania"



Opowiada o tym, że wart mieć marzenia. Tutaj zwierzęta marzyły o tym, aby móc latać... Tylko jak ma latać np. słoń? Jednak znalazł się na to pewien sposób...

"Prezent dla przedszkola"



A może by tak zorganizować pewien jarmark, a następnie podarować wiele prezentów przedszkolu? Czemu nie! Tutaj zwierzaki wykazały się pomysłowością i hojnością...

"Wielkie granie"



Muzyczne i rozrywkowe klimaty? Tego nie zabraknie w tej książeczce. W pewnej wiosce modne było granie: gry w planszówki, granie na instrumentach, granie w golfa. Co powstanie z tego połączenia? Muzyka plus rozrywka? Jak myślicie?

A teraz kolej na większe, kartonowe książeczki. Są nimi "Orkiestra słonika", "Alarm w zagrodzie" oraz "ZOO". Ta ostatnia (uwaga!) ma ruchome oczy... Także zostały napisane przez panią Dorotę Skwark.

"Orkiestra słonika"



I w tej książeczce także dominuje motyw muzyki. Głównym bohaterem jest tutaj słonik, który był doskonałym muzykiem. Dzięki niemu w Afryce rozbrzmiała muzyka, którą król zwierząt- lew upodobał sobie najbardziej.

Zapoznanie się ze zwierzątkami mieszkającymi w Afryce w kolorowej oprawie? To coś dla nas!

"Alarm w zagrodzie"



Jak wygląda poranek na wsi? Dlaczego słońce nagle znikło, gdy zwierzaki zaczęły budzić się wraz ze swoim głośnym tonem? Czy udało się rozwiązać ten problem? Na te i inne pytania znajdziecie tutaj odpowiedź.

Książeczka przypomniała nam jakie odgłosy wydają zwierzątka mieszkające na wsi. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że zawsze jest wyjście z trudnej sytuacji.

"ZOO"



I na koniec zostawiliśmy książeczkę z tymi ruchomymi oczami, które zaciekawią niejednego malucha. przewracając kolejne kartonowe strony, każdy ze zwierzaków takie oczy posiada. U nas tekst nie wzbudził tyle zainteresowania, co właśnie te oczy. W sumie tekstu nie ma tutaj za dużo: cztery zdania, każde dotyczące jednego zwierzaka. A są nimi: miś polarny, flaming, zebra i delfin. Obrazki są wesołe, z żywymi, intensywnymi kolorami.

U nas obecnie wszelkie kartonowe książeczki są na topie. A po tą kolekcję również chętnie sięgamy. A najczęściej jak myślicie, po którą książeczkę? Oczywiście, że po tą z ruchomymi oczami!

Te książkowe propozycje charakteryzują się przed wszystkim ładną szatą graficzną. Dodatkowo tekst jest napisany łatwym językiem i w dodatku rymowanym. Każda historia (oprócz książeczki z ruchomymi oczami) kończy się jakimś przesłaniem.


Jakie książeczki ze zwierzęcymi bohaterami polecacie?
Co sądzicie i tych książeczkach?
Czym się kierujecie przy wyborze książeczek dla najmłodszych?

Komentarze

  1. Widzę tutaj same cuda <3 Na pewno się spodobają :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Postacie w książeczkach są przesłodkie. Piękne te książeczki, bardzo mi się podobają

    OdpowiedzUsuń
  3. Przepiękne ilustracje, książeczki bardzo mi się podobają.

    OdpowiedzUsuń
  4. Te książeczki mają przepiękne ilustracje.

    OdpowiedzUsuń
  5. Oj, tak mieliśmy mnóstwo takich kolorowych książeczek... Kasia

    OdpowiedzUsuń
  6. Wszystkie książeczki są świetne a ilustracje przepiękne ;)

    OdpowiedzUsuń
  7. Piękne ilustracje, na pewno spodobają się nie jednemu dziecku:)

    OdpowiedzUsuń
  8. Bajeczki z postaciami zwierzęcymi są zawsze super opcją. Dzieciaki je lubią

    OdpowiedzUsuń
  9. Jeszcze nie posiadam ani jednej książeczki z tej serii, ale najwyższa pora! Swietnie dopracowana grafika <3

    OdpowiedzUsuń
  10. Świetne są takie kartonowe książeczki. Mamy kilka podobnych. ;)

    OdpowiedzUsuń
  11. Książeczki są naprawdę świetne :D Mojej chrześnicy mogłyby się spodobać :D
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  12. U nas takie książki ze zwierzętami były jednymi z najbardziej lubianych 🙂

    OdpowiedzUsuń
  13. Świetne są i do tego pięknie zilustrowane :-)

    OdpowiedzUsuń
  14. Bardzo mi się podobają te książeczki. Mojemu synkowi na pewno przypadną do gustu. Również mamy w swojej biblioteczce takie niewielkie, poręczne wydania, które są wygodne w użytkowaniu i z łatwością można je zabrać ze sobą niemal wszędzie.

    OdpowiedzUsuń
  15. Nasz synek ma mnostwo takich książeczek, uwielbia je☺

    OdpowiedzUsuń
  16. Mamy książeczke pani Skwark o cyrku. Córka bardzo ją lubi

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

"Tomek i tata" Susanne Weber - nasza recenzja

Witajcie! Dzisiaj przedstawiamy Wam zbiór historyjek do wspólnego czytania (najlepiej dla taty i syna, lecz nie jest to warunek konieczny). Opowieści te świetnie sprawdzają się jako lektura na dobranoc dla 3-6 latków. A więc, przed Wami recenzja książki pt. "Tomek i tata" Susanne Weber od Wydawnictwa Debit. Historyjki nie są długie (mają ok. 3 strony), napisane są prostym językiem i dotyczą codziennych spraw Tomka, który jest przedszkolakiem i jego taty. Tata często znajduje rozwiązanie z trudnej sytuacji, potrafi doradzić i ma poczucie humoru. Tomek lubi dobrą zabawę, a poprzez różne doświadczenia poznaje świat razem z tatą.  Znajdziemy tutaj np. opowieść "o kichających gwiazdach", dowiemy się jak poradzić sobie z nielubianym przez dzieciaki sprzątaniem, czy też poznamy jak wyglądał męski dzień Tomka i jego taty. Niektóre historyjki mają pouczające przesłanie, inne są takie "zwykłe i codzienne", a jednak przyciągają uwagę małego słuchacza. Znajdziemy w ni

Wielka księga wierszy Juliana Tuwima - recenzja

To wydanie to klasyka w literaturze. Kto z nas nie zna twórczości Juliana Tuwima? Komu nie kojarzą się jego wiersze z czasami beztroskiego dzieciństwa? Te ponadczasowe utwory od pokoleń kształtują wyobraźnię i wrażliwość.   Ta "Wielka księga wierszy. Abecadło rymów" Juliana Tuwima to solidne wydanie. Znajdziemy w nim najpiękniejsze wiersze tego autora w układzie alfabetycznym - i taki układ nam się podoba. W szybki sposób możemy odszukać nasze ulubione utwory. A są nimi między innymi: "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Słoń Trąbalski" czy też "Dyzio Marzyciel".  Wiersze wzbogacone są pięknymi ilustracjami wykonanymi przez Marcina Bruchnalskiego. Zobaczcie jak one wyglądają... I te rameczki dookoła. Cudnie, nie? Pomagają one zrozumieć treść wierszy i zapamiętać je.  My po to wydanie sięgamy nie tylko przed snem, ale również w ciągu dnia. Ja jako nauczyciel przedszkolny z chęcią wykorzystam je w mojej pracy z przedszkolakami. Duże litery sp

"Sekretne życie strupków" - nasza recenzja

 Witajcie! Przeróżne otarcia jak i skaleczenia mogą się nam przytrafić w różnych miejscach i w różnych momentach. Jednak nasze ciało jest tak zbudowane, że wie jak rozpocząć walkę z tymi problemami. Książka "Sekretne życie strupków" od Wydawnictwa Debit zabiera nas w podróż w głąb naszego organizmu i nie tylko. Tekst stworzyła Ariadna Garcia Turon, a z języka katalońskiego przetłumaczyła go Karolina Jaszecka. Zapraszamy na naszą recenzję! Zaczniemy od tego, że książka jest naprawdę duża... Jej wymiary to: 25 cm x 28 cm. I ma solidną grubą okładkę. Co do ilustracji w wykonaniu Mariony Tolosy Sistere - są one charakterystyczne. Znajdą one zapewne i zwolenników i przeciwników. Nam się tak średnio podobają. To co znajdziemy w środku? Na początku przedstawia nam się Uraz. Informuje czytelników, że jego ulubionym miejscem jest podwórko i to właśnie między innymi tutaj jesteśmy narażeni na różne otarcia, siniaki, skaleczenia itp. Pokazuje w jaki sposób one powstają. Następnie dzieck