Przejdź do głównej zawartości

Seria kartonowych książeczek z serii "Chatka pełna zwierząt" od Wydawnictwa MD Monika Duda

Witajcie! Na wstępnie chcielibyśmy Wam gorąco podziękować za to, że a naszym, Fanpage Uwielbiamy Testowanie jest Was już ponad 2 tysiące! Gorąco dziękujemy! To wszystko nas motywuje do dalszych działań...

A o czym będzie dzisiejsza recenzja? O kartonowych książeczkach dla najmłodszych, gdzie bohaterami są zwierzęta. Poznajcie serię "Chatka pełna zwierząt" od Wydawnictwa MD Monika Duda.


Autorką tych wszystkich książeczek jest pani Dorota Skwark. Przygody jakie tutaj opisała są napisane rymem- a maluszki lubią takie rymowanki. Oprawa jest tutaj sztywnostronnicowa. Książki mają zaokrąglone rogi, kształtem przypominają chatkę- są bezpieczne dla dziecka. Maluszek w różnych częściach poznaje przeróżne zwierzaki i ich przygody. Są to zwierzątka mieszkające na łące, w lesie, w ZOO itp.

My Wam dzisiaj przedstawimy cztery książeczki z tej serii, a jest ich więcej... Wiecie ile? Aż 8!


Pierwszą z nich jest "Dzielny Żuczek". Tutaj nasz bohater pewnego dnia pomyślał sobie, że posprząta domek cioci, którą jest Biedronka. Nagle coś zakłóca porządek w okolicy. A może ktoś? Żuczek wykazuje się tutaj odwagą, ogromną odwagą. A pozostali mieszkańcy łąki mu za to dziękują. I tak oto żuczek, który był śmiały został ochroniarzem łąki. Co do ilustracji są one bardzo kolorowe i przyciągają uwagę dziecka. Historia uczy nas, że warto walczyć z przeciwnościami losu i być w życiu odważnym.



Kolejną książeczką jest "Niegrzeczny Jeżyk". Tutaj owy jeżyk był małym leniuszkiem. Jego przyjaciółka wiewiórka dała mu pewną radę, ale on się wielce obraził i wyruszył przed siebie. W lesie spotkała go niemiła przygoda. Wtedy jeżyk zrozumiał, że nie warto być "samemu jak palec" i nawet przeprosił swoją przyjaciółkę. Tutaj mamy motyw przyjaźni oraz tego, że warto czasami posłuchać rad innych. Jednak to my decydujemy, czy z tych rad skorzystamy. Ilustracje prezentują się dość ciekawie tak jak w poprzedniej książeczce.



Trzecią książeczką jaką Wam dzisiaj przedstawimy jest "Wyścig Zajączka". Jak już zapewne wiecie bohaterem jest tutaj zając, który wszędzie jest bardzo szybki, wszędzie się spieszy. Jednak należy pamiętać, że trzeba być także ostrożnym. Na nic pomogły rady innych zwierzaków, aż do pewnego momentu, aż do pewnego wydarzenia. Teraz to nasz zając jest "poturbowany". Pod dom, gdzie czeka na na niego mama odprowadziła go sowa. On sam już zrozumiał, że "warto słuchać rad, by weselszy stał się świat." Tak, więc ogólnie morał mamy podobny jak we wcześniejszej opowieści... Ta historia na pewno ma wpływ na odczuwanie emocji u dzieci- radość, pewność siebie przeplata się z poczuciem winy i smutkiem.



I została nam ostatnia książeczka pt."Przyjaciele z Afryki". Ilustracje troszeczkę się różnią od poprzednich wersji (są bardziej "bajkowe"). Tutaj przejdziemy od razu do morału jakim jest to, żeby dzielić się wszystkim ze swoimi przyjaciółmi. Nie warto być samolubem, warto pamiętać o innych. Akcja rozgrywa się w afrykańskiej scenerii. Bohaterami są m.in.: lew, hipopotam, żyrafa, lew, zebra, pawiany, a nawet dromadery... Historia jest krótka, a jednak pouczająca.



Polecamy serię "Chatka pełna zwierząt" z dwóch większych powodów. Po pierwsze są to książeczki "na każdą kieszeń". Koszt jednej to ok. 6 zł. A po drugie każda z nich kończy się pouczającym morałem.



A Wy jakie książeczki z morałami polecacie?
Co z kartonówek pojawiło się nowego ostatnio u Waszych dzieciaków?
Pamiętacie swoje pierwsze, kartonowe książki z dzieciństwa?

Komentarze

  1. Dla najmłodszych czytelników idealne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale świetne książeczki :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Książeczka łączy przyjemne z pożytecznym, a to bardzo ważne w rozwoju dziecka. 😊

    OdpowiedzUsuń
  4. To coś dla mojej młodszej wnusi- wielkiej fanki zwierząt. Podoba mi sie też szata graficzna książeczek, no i jeszcze super cena . Babcia emerytka nie zbankrutuje kupując ją dla wnusi:))

    OdpowiedzUsuń
  5. Urocze i pięknie ilustrowane.
    Chyba każdy maluch jest zachwycony.
    Kiedyś nie było takiego wyboru,ale Mama mi kupowała, bo lubiłam czytać.
    Pozdrawiam!
    Irena-Hooltaye w podróży

    OdpowiedzUsuń
  6. Sympatycznie prezentują się te przygody czytelnicze, z pewnością ucieszą młodych miłośników książeczek. :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Książeczki wyglądają cudownie. Mają piękną grafikę, która jest idealna dla najmłodszych czytelników :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Jeśli chodzi o to wydawnictwo to najbardziej lubimy ich serię o Miko i Mimiki, a także kolorowanki i zeszyty kreatywne.

    OdpowiedzUsuń
  9. Książeczki wyglądają bardzo dobrze i mogą posłużyć jako prezent dla najmłodszych. ☺

    OdpowiedzUsuń
  10. Bardzo ładnie wydane są te książeczki, na pewno będą super dla najmłodszych czytelników :D

    OdpowiedzUsuń
  11. Super prezentują się takie książeczki :D
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  12. Nie pamietam swoich pierwszych książeczek :( A co do powyższych to bardzo podoba mi się grafika i cieniowanie i wiewióóórkaaa

    OdpowiedzUsuń
  13. Ale maja piękne ilustracje! Nie ma opcji, żeby nie spodobały się najmłodszym czytelnikom :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Bardzo ciekawe dla Maluszków :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  15. Piękne, na pewno bedziecie do nich nie raz wracać. A jeśli są bardzo solidnie wykonane to zostaną z wami na długo.

    OdpowiedzUsuń
  16. Fajnie się przenieść do tych czasów :D

    OdpowiedzUsuń
  17. Ale fajne miejsce! Nie wiedziałam, że można testować książeczki dla dzieci. Mega!
    Pozdrawiam 😀
    Zapraszam do siebie: www.swiatwedlugidoli.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  18. Thanks for your detailed review! :)

    OdpowiedzUsuń
  19. Widać że maluch zadowolony

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

"Co i jak rośnie w ogródku" - recenzja

Witajcie! Dzisiaj mamy dla Was recenzję książki z serii "Od... do" Wydawnictwa Papilon - "Co i jak rośnie w ogródku" autorstwa Liliany Fabisińskiej. Na samym wstępie książka zaskoczyła nam pozytywnie swoim rozmiarem i grubymi, kartonowymi stronami. Dodamy do tego jeszcze piękne, kolorowe ilustracje, które są dość szczegółowe. Z tego wydania możemy dowiedzieć się jak sadzić, siać i dbać o rośliny, aby cieszyć się zbiorami. Przyznam się, że sama jako osoba dorosła z ciekawością wczytywałam się w tekst i znalazłam w nim kilka ciekawostek, które mnie zaskoczyły. A o jakich roślinach mowa? Wymienimy kilka... A są to: rzeżucha, dynia, groszek zielony, truskawka, tulipan, nasturcja czy też mięta pieprzowa. Opis każdej rośliny to obszerne dwie strony. Każda posiada ramkę z której dowiemy się: kiedy wysiewać roślinę, jakie przygotować stanowisko i jak często ją podlewać. To świetne vademecum małego i dużego ogrodnika. Książka pokazuje, że świat ogrodu potrafi być fascynujący

"Tomek i tata" Susanne Weber - nasza recenzja

Witajcie! Dzisiaj przedstawiamy Wam zbiór historyjek do wspólnego czytania (najlepiej dla taty i syna, lecz nie jest to warunek konieczny). Opowieści te świetnie sprawdzają się jako lektura na dobranoc dla 3-6 latków. A więc, przed Wami recenzja książki pt. "Tomek i tata" Susanne Weber od Wydawnictwa Debit. Historyjki nie są długie (mają ok. 3 strony), napisane są prostym językiem i dotyczą codziennych spraw Tomka, który jest przedszkolakiem i jego taty. Tata często znajduje rozwiązanie z trudnej sytuacji, potrafi doradzić i ma poczucie humoru. Tomek lubi dobrą zabawę, a poprzez różne doświadczenia poznaje świat razem z tatą.  Znajdziemy tutaj np. opowieść "o kichających gwiazdach", dowiemy się jak poradzić sobie z nielubianym przez dzieciaki sprzątaniem, czy też poznamy jak wyglądał męski dzień Tomka i jego taty. Niektóre historyjki mają pouczające przesłanie, inne są takie "zwykłe i codzienne", a jednak przyciągają uwagę małego słuchacza. Znajdziemy w ni

"Sekretne życie strupków" - nasza recenzja

 Witajcie! Przeróżne otarcia jak i skaleczenia mogą się nam przytrafić w różnych miejscach i w różnych momentach. Jednak nasze ciało jest tak zbudowane, że wie jak rozpocząć walkę z tymi problemami. Książka "Sekretne życie strupków" od Wydawnictwa Debit zabiera nas w podróż w głąb naszego organizmu i nie tylko. Tekst stworzyła Ariadna Garcia Turon, a z języka katalońskiego przetłumaczyła go Karolina Jaszecka. Zapraszamy na naszą recenzję! Zaczniemy od tego, że książka jest naprawdę duża... Jej wymiary to: 25 cm x 28 cm. I ma solidną grubą okładkę. Co do ilustracji w wykonaniu Mariony Tolosy Sistere - są one charakterystyczne. Znajdą one zapewne i zwolenników i przeciwników. Nam się tak średnio podobają. To co znajdziemy w środku? Na początku przedstawia nam się Uraz. Informuje czytelników, że jego ulubionym miejscem jest podwórko i to właśnie między innymi tutaj jesteśmy narażeni na różne otarcia, siniaki, skaleczenia itp. Pokazuje w jaki sposób one powstają. Następnie dzieck