Przejdź do głównej zawartości

Poznajcie serię atlasów dla dzieci. Tym razem mamy coś o kosmosie i o ptakach...

Witajcie! Jeśli wśród Was są miłośnicy ptaków lub też kosmosu to dzisiaj opowiemy Wam o dwóch książeczkach: "Jaki to ptak?" oraz "Jaka to gwiazda?" od Wydawnictwa SBM.

Książki są w twardych okładkach i mają formę atlasów dla dzieci. Zarówno w jednej jak i w drugiej jest wyjaśnionych ponad 60 różnych zagadnień (związanych z gatunkami ptaków albo z Kosmosem).

"Jaki to ptak?"

Mamy tutaj 127 stron pełnych bogatych ilustracji i wiedzy. Opisanych jest tutaj wiele gatunków ptaków, które zamieszkują w Polsce. Oczywiście są też takie, które odlatują w określonych porach do ciepłych krajów. A jakie ptaki możemy tutaj poznać? Są to np. bocian biały, turkawka, jerzyk, zimorodek, dudek, kruk, zięba, szczygieł i wiele wiele innych. 


Każdy gatunek opisany jest na dwóch stronach. Tam dowiadujemy się o jego występowaniu, cechach i trybie życia. Dodatkowo zawsze znajdziemy jakąś ciekawostkę dotyczącą określonego ptaka. Te ciekawostki zaciekawiły nas najbardziej. Wiecie, że nawoływanie myszołowów przypomina miauczenie kotów? Albo, że bogatki to bardzo mądre ptaki, które uczą się poprzez naśladowanie?

Mnóstwo realistycznych zdjęć- to kolejna cecha, która nam się podoba. Dzięki nim możemy zapamiętać jak wygląda jemiołuszka, bielik, cyraneczka oraz pozostałe gatunki naszych polskich ptaków.

"Jaka to gwiazda"


W tym atlasie znajdziemy praktycznie wszystko  co chcielibyśmy wiedzieć o Kosmosie... Zagadnień jest ponad 60. Każde z nich także opisane jest na dwóch stronach i dodatkowo zawiera barwne zdjęcia.


W książce wyjaśnione jest między innymi, ile dni ziemskich liczy merkuriański rok, gdzie odkryto aktywne gejzery lodowe oraz czym są czarne dziury... Dzięki atlasowi możemy rozpoznać gwiazdozbiory na niebie a to Byka, a to Raka i Wielkiej Niedźwiedzicy czy Kasjopei. Teleskopy kosmiczne, astronomiczne- to kolejne zagadnienia. A może nie wiecie zbyt dużo o mgławicach, gwiazdach neutronowych i pulsarach?

Wielu ciekawostek także tutaj nie brakuje. Wiecie, że znany nam układ gwiazdozbiorów praktycznie nie zmienia się nawet dla peryferyjnych rejonów Układu Słonecznego?

Lubimy sięgać czy to po jeden czy to po ten  drugi atlas dla dzieci. Większym zainteresowaniem cieszy się ten o ptakach (starszy synek jest ich wielkich fanem) przy którym często rozmawiamy i poszerzamy swoją wiedzę. Z tej serii atlasów dostępne są także wydania o drzewach, kwiatach, zwierzętach, owadach, koniach, pojazdach i dinozaurach. A Was jaka tematyka najbardziej by zainteresowała? 

Jak Wam się podoba forma tych atlasów?
Bardziej bliska Wam jest tematyka Kosmosu czy też ptaków?

Komentarze

  1. Cudne, uwielbiamy takie książki!

    OdpowiedzUsuń
  2. Atlasy dla dzieci to świetna sprawa :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak ładnie wydane. Piękne są takie atlasy.

    OdpowiedzUsuń
  4. Chyba o zwierzętach, ale wszystkie warto mieć ze względu na piękne wydanie.

    OdpowiedzUsuń
  5. W dzieciństwie bardzo interesował mnie kosmos, ale takich pięknych książek to wtedy niestety nie było

    OdpowiedzUsuń
  6. Syn, kiedy był dzieckiem, zaczytywał się w takich publikacjach, do dziś chętnie w nie zerka. :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Niesamowicie lubię takie atlasy. Mam w biblioteczce te, kupowane dla dzieci, gdy były maluchami.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Sporo tego typu książek zostawiłam dla moich wnuków, jakże przyjemnie będzie wciągać je w wiedzę o otaczającym nas świecie. :)

      Usuń
  8. My uwielbiamy zwierzęta i przyrodę,choć kosmos też naszego synka ciekawi :) Piękne atlasy,lubimy takie ksiazki z realnymi fotografiami.

    OdpowiedzUsuń
  9. Wybrałabym tę o gwiazdach. Jestem ciekawa kosmosu i myślę, że tu bym znalazła wiele ciekawostek.

    OdpowiedzUsuń
  10. Cieszą się u nas takie przyrodnicze atlasy powodzeniem, mam kilka swoich z czasów szkolnych ale i siostra podrzuciła coś dla moich córek. Widzę że tematy przyrodnicze je interesują więc do podsycam tę ciekawość i zawsze na jej zaspokojenie proponuję książkę

    OdpowiedzUsuń
  11. Dla ciekawych dzieci to idealna opcja

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Testujemy lane perfumy od Faktorii Perfum

Witajcie! Dzisiaj przedstawimy Wam sklep internetowy z lanymi perfumami. Oferowane przez nich zapachy inspirowane są znanymi i cenionymi na całym świecie markami. Poznajcie Faktorię Perfum! A może już znacie? Z tego sklepu do przetestowania wybraliśmy pięć zapachów: cztery damskie i jeden męski. Najpierw zobaczcie jak prezentują się te zapachy... I jak podobają Wam się opakowania? Dla nas wyróżniają się one klasycyzmem i elegancją. Faktoria Perfum 117 odpowiednik Dolce & Gabanna Light Blue (zapach damski) Na samym początku zapach ten orzeźwia, a potem przemienia się w słodycz. Znajdziemy tutaj owocowo-kwiatowe nuty zapachowe z drzewnymi akordami. Zapach idealnie nadaje się na dzień- zwłaszcza na ciepłe letnie dni. Nuty zapachowe: Głowa: Hiacyntowiec, Jabłko, Sycylijski cedr Serce: Bambus, Biała róża, Jaśmin Podstawa: Ambra, Drewno cytronu, Piżmo   Faktoria Perfum 134 odpowiednik Yves Saint Laurent - Libre (zapach damski) Jeśli lubicie słodkie zapachy, to coś dla Was. Mnie ...

Szukacie najlepszej encyklopedii dinozaurów? Poznajcie "Dinopedię"!

Wiecie jakie są najbardziej inspirujące, interesujące i ekscytujące zwierzęta jakie kiedykolwiek istniały na Ziemi? To dinozaury! I to właśnie dla ich fanów mamy dzisiaj ciekawą książkę, a jest nią "Dinopedia", którego autorem jest "Dino" Don Lessem. Ilustracje wykonał Franco Tempesta, a wydana została ona w Polsce przed Burda Media Polska. W książce znajdziemy ponad 600 dinozaurów. W tym te nowo odkryte. Ileż można czytać o tyranozaurze czy brachiozaurze. Teraz przyszedł czas na poznanie nowych gatunków. Znacie może kosmoceratopsa lub anzu? Nie! To z "Dinopedią" macie okazję je poznać oraz wiele, wiele innych gatunków dinozaurów... To wydanie jest nowe, zaktualizowane i rozszerzone. Jest to po prostu najbardziej kompletne i aktualne spojrzenie na świat dinozaurów. Książka podzielona jest na cztery części (co znacznie ułatwia korzystanie z niej): - Odkrywanie dinozaurów: zebrane ogólne informacje o dinozaurach, - Dinozaury ptasiomiednicze, - Dinozaury gadz...

"W kółko" - recenzja gry edukacyjnej autorstwa Superniani Doroty Zawadzkiej

Gra "W kółko" od Wydawnictwa Alexander Toys której autorem jest znana zapewne Wam wszystkim Superniania Dorota Zawadzka, to sposób na ćwiczenie kompetencji przyszłości. A czym są owe kompetencje przyszłości? To po prostu umiejętności, które będą kluczowe w przyszłości. Zaliczyć tutaj możemy np. gotowość do rozwiązywania problemów, współpracę i pracę zespołową, komunikację czy też myślenie kreatywne. Warto już od najmłodszych lat ćwiczyć te umiejętności u najmłodszych. Dodatkowo gra jest również lewopółkulowa, czyli wspiera lewą półkulę mózgu. To właśnie ta część mózgu analizuje, przetwarza linearnie, porządkuje sekwencyjnie, wykrywa relacje. A właśnie te kompetencje mają duży wpływ na: rozwój mowy, funkcje intelektualne, umiejętność pisania, wprowadzenie do czytania.  I to właśnie ta gra stwarza nam sytuacje do nabywania umiejętności przyszłości oraz wspierania naszej lewej półkuli mózgowej. A od jakiego wieku jest przeznaczona ta gra? Mogą w nią grać już dwulatki, ale pod na...