Przejdź do głównej zawartości

Recenzja książki "Inni ludzie" C.J.Tudor

"Inni ludzie" to jedna z książek przeczytanych przeze mnie w ostatnim czasie. Została ona napisana przez C.J. Tudor i była to moja pierwsza przygoda z twórczością tej autorki.

Jak dla mnie już sama okładka przyciąga uwagę. Jest mroczna i chce nam coś przekazać. Czy to właśnie na niej są jacyś inni ludzie? Skąd ten tytuł?


"Inni ludzie" to ciekawy thriller psychologiczny w którym dominuje wątek dość trudny, a jest nim zaginięcie dziecka. Poznajemy tutaj Gabe'a który jest w stanie poświęcić wszystko, aby móc odnaleźć swoje dziecko. To on chce z całych sił dotrzeć do prawdy. 

I tak oto pewnego dnia nasz główny bohater stoi w długim korku. Nagle w jednym z samochodów widzi twarz swojej pięcioletniej córki Izzy, z  ust której wydobywa się jedno słowo: "Tatusiu!". I nic więcej wtedy nie zobaczył... Od tej chwili już nic nie jest takie samo. Poszukiwania trwają już ponad 3 lata. Jaki będzie, więc efekt poszukiwań?

Ale to nie jedyna dziewczynka, która pojawia się w tej książce... Jest jeszcze druga, blada, śpiąca w białym pokoju? Czy one są ze sobą jakoś powiązane?

Książka zainteresowała mnie już od pierwszego rozdziału. Każdy kolejny rozdział odsłaniał kolejne wątki i dawał mi odpowiedzi na przeróżne pytania. Jednak nic nie było tutaj do końca przewidywalne. Te odpowiedzi nie było to końca pełne i jasne. Prawdę poznajemy kawałek, po kawałku, czasami mamy inne domysły z tym co potem okazuje się prawdą. Jest  tutaj także kilka efektów zaskoczenia, nawet w pewnym momencie mamy wątek nawiązujący do zjawisk nadprzyrodzonych, który nie do końca przypadł mi do gustu, ale z drugiej strony dzięki niemu książka nabrała inny wymiar. Jednak zakończenie zaspokoiło cały  mój apetyt czytelniczy. Wszystko ułożyło się w jedną całość.

Dodam jeszcze, że zagłębiamy się tutaj także w "ciemną stronę Internetu", taką o której nie każdy ma pojęcie, że w ogóle istnieje. 

Jest to thriller pełen mrocznych sekretów, pełen zaskakujących momentów, w którym jak najszybciej tak jak Gabe chcemy poznać prawdę.

Jeżeli lubicie niebanalne historie to coś dla Was. Polecam!

 
Znacie twórczość C.J. Tudor?
Może ktoś z Was ma za sobą lekturę tej książki?
Często sięgacie po thrillery psychologiczne?

Komentarze

  1. Znam już twórczość autorki i bardzo do mnie przemawia, więc chętnie poznam tę historię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, w ciągu ostatnich lat bardzo często sięgam po ten gatunek, więc będę miała na uwadze.

    OdpowiedzUsuń
  3. Lubię takie mroczne,kryminalne klimaty - i jest to rodzaj książek,po jakie najczęściej sięgam.

    OdpowiedzUsuń
  4. Klimaty, w których rewelacyjnie się odnajduję, świetnie się przy nich relaksuję, a książka już czeka na półce na spotkanie. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Super :) Jestem ciekawa jakie będą Twoje spostrzeżenia :)

      Usuń
  5. Uwielbiam takie mroczne klimaty i to że książka zaskakuje i wciąga już od 1 rozdziału. Thrillery to zawsze mój nr 1

    OdpowiedzUsuń
  6. Lubię takie mroczne sekrety w tego typu powieściach. Chętnie przeczytam.

    OdpowiedzUsuń
  7. Swietnie, że prezentujesz tę książkę

    OdpowiedzUsuń
  8. Nigdy nie czytałam książek tej autorki jednak myślę, że kiedyś się skusze. Recenzja bardzo porywająca

    OdpowiedzUsuń
  9. Moją uwagę też już wcześniej zwróciła ta okładka. Dobrze wiedzieć, że i treść jest tajemnicza i ciekawa. Z pewnością się skuszę :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Coś mi się wydaje, że będzie to idealna książka dla mnie 🙂

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Wielka księga wierszy Juliana Tuwima - recenzja

To wydanie to klasyka w literaturze. Kto z nas nie zna twórczości Juliana Tuwima? Komu nie kojarzą się jego wiersze z czasami beztroskiego dzieciństwa? Te ponadczasowe utwory od pokoleń kształtują wyobraźnię i wrażliwość.   Ta "Wielka księga wierszy. Abecadło rymów" Juliana Tuwima to solidne wydanie. Znajdziemy w nim najpiękniejsze wiersze tego autora w układzie alfabetycznym - i taki układ nam się podoba. W szybki sposób możemy odszukać nasze ulubione utwory. A są nimi między innymi: "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Słoń Trąbalski" czy też "Dyzio Marzyciel".  Wiersze wzbogacone są pięknymi ilustracjami wykonanymi przez Marcina Bruchnalskiego. Zobaczcie jak one wyglądają... I te rameczki dookoła. Cudnie, nie? Pomagają one zrozumieć treść wierszy i zapamiętać je.  My po to wydanie sięgamy nie tylko przed snem, ale również w ciągu dnia. Ja jako nauczyciel przedszkolny z chęcią wykorzystam je w mojej pracy z przedszkolakami. Duże litery sp

"Sekretne życie strupków" - nasza recenzja

 Witajcie! Przeróżne otarcia jak i skaleczenia mogą się nam przytrafić w różnych miejscach i w różnych momentach. Jednak nasze ciało jest tak zbudowane, że wie jak rozpocząć walkę z tymi problemami. Książka "Sekretne życie strupków" od Wydawnictwa Debit zabiera nas w podróż w głąb naszego organizmu i nie tylko. Tekst stworzyła Ariadna Garcia Turon, a z języka katalońskiego przetłumaczyła go Karolina Jaszecka. Zapraszamy na naszą recenzję! Zaczniemy od tego, że książka jest naprawdę duża... Jej wymiary to: 25 cm x 28 cm. I ma solidną grubą okładkę. Co do ilustracji w wykonaniu Mariony Tolosy Sistere - są one charakterystyczne. Znajdą one zapewne i zwolenników i przeciwników. Nam się tak średnio podobają. To co znajdziemy w środku? Na początku przedstawia nam się Uraz. Informuje czytelników, że jego ulubionym miejscem jest podwórko i to właśnie między innymi tutaj jesteśmy narażeni na różne otarcia, siniaki, skaleczenia itp. Pokazuje w jaki sposób one powstają. Następnie dzieck

"Tomek i tata" Susanne Weber - nasza recenzja

Witajcie! Dzisiaj przedstawiamy Wam zbiór historyjek do wspólnego czytania (najlepiej dla taty i syna, lecz nie jest to warunek konieczny). Opowieści te świetnie sprawdzają się jako lektura na dobranoc dla 3-6 latków. A więc, przed Wami recenzja książki pt. "Tomek i tata" Susanne Weber od Wydawnictwa Debit. Historyjki nie są długie (mają ok. 3 strony), napisane są prostym językiem i dotyczą codziennych spraw Tomka, który jest przedszkolakiem i jego taty. Tata często znajduje rozwiązanie z trudnej sytuacji, potrafi doradzić i ma poczucie humoru. Tomek lubi dobrą zabawę, a poprzez różne doświadczenia poznaje świat razem z tatą.  Znajdziemy tutaj np. opowieść "o kichających gwiazdach", dowiemy się jak poradzić sobie z nielubianym przez dzieciaki sprzątaniem, czy też poznamy jak wyglądał męski dzień Tomka i jego taty. Niektóre historyjki mają pouczające przesłanie, inne są takie "zwykłe i codzienne", a jednak przyciągają uwagę małego słuchacza. Znajdziemy w ni