Przejdź do głównej zawartości

Powracająca przeszłość, mroczne zbrodnie i wyścig z mordercą w książce Przemysława Piotrowskiego "Cherub"

Czas na recenzję trzeciej części przygód policjanta Igora Brudnego na naszym blogu! Akcja rozkręca się już od pierwszych stron książki, a na punkt kulminacyjny nie musimy czekać zbyt długo. Pierwszą ofiarą zostaje prokurator Brunon Kotelski. Morderca charakteryzuje się okrucieństwem. Czytając tej część musimy być przygotowani na mocne opisy miejsc zbrodni oraz zmasakrowane ciała: "Strzępy tkanek walały się nawet kilkadziesiąt centymetrów od ciała, a w niektórych miejscach mięso niemal całkiem odeszło od kości, odkrywając kręgosłup, żebra i kości miednicy. Wszystko tonęło w morzu krwi i ekskrementów". 
 

Ważnymi postaciami są znani z poprzednich części członkowie ekipy dochodzeniowej: Julia Zawadzka- przyjaciółka Igora, Elżbieta Pałka, Anna Borucka czy Romuald Czarniecki. Sprawę bestialskiego morderstwa otrzymuje bezwzględna Arleta Winnicka uważana za "pitbulla w spódnicy", która będzie kierowała ambitnym zespołem. Dlaczego akurat ofiarą został znany im prokurator ? Jakie tajemnice skrywają główni bohaterowie? Życie każdego z nich będzie w wielkim niebezpieczeństwie... Kto będzie następny? Igor Brudny musi stoczyć walkę o życie i zdrowie najbliższych osób.

"Poczuł się, jakby od początku swego istnienia tak to się miało zakończyć. Jakby nadszedł czas na ostateczne rozliczenie z przeszłością i tym przeklętym miejscem."

Wielokrotnie możemy liczyć na zwroty akcji, a podejrzenia spadają na nowe postacie. Szczegółowo opisane jest życie, przeszłość i dylematy pierwszoplanowych bohaterów, które odkrywają mroczne sekrety. Jednak upór Igora i jego przyjaciółki Julki prowadzą do zaciętej walki o przetrwanie. Książkę czyta się z zapartym tchem, nie wiemy nawet kiedy jest już finał i ostatnia strona powieści kryminalnej. Idealna pozycja na jesienny wieczór dla miłośników grozy i zawiłych zagadek.

"Z każdym kolejnym krokiem czuł, jak demony przeszłości wracają. Nie mógł uwolnić się od tych myśli".

 


Znacie wcześniejsze części pełne przygód policjanta Igora Brudnego?
Lubicie takie mroczne i trzymające w napięciu klimaty?

Komentarze

  1. Wow! Jestem pod ogromnym wrażeniem, a książka będzie na liście DO PRZECZYTANIA!

    OdpowiedzUsuń
  2. Zwroty akcji to coś, co uwielbiam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Tytuł został wpisany na listę książek do przeczytania.

    OdpowiedzUsuń
  4. O tak! Takie książki bardzo lubię. Ostatnio przypadły mi do gustu polskie kryminały. Przygód tego bohatera nie czytałam, ale chętnie po nie sięgnę.

    OdpowiedzUsuń
  5. Seria przede mną, ale zdecydowanie jest to coś co bardzo wpisuje się w mój czytelniczy gust

    OdpowiedzUsuń
  6. Lubię książki, które trzymają w napięciu. Nie czytałam jeszcze pierwszego tomu.

    OdpowiedzUsuń
  7. No niestety książka nie dla mnie, ale mojemu bratu z pewnościa się spodoba :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Trzy ksiązki czekają na spotkania, zaplanowałam je w okolicach Sylwestra, chętnie wbiję się w te klimaty. :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Lubię kryminały, więc coś dla mnie, ale najpierw musiałabym zacząć od pierwszej części ;)

    OdpowiedzUsuń
  10. Lubię zawiłe zagadki. Wtedy są różne tropy i podejrzani. Czyli jest ciekawie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Wielka księga wierszy Juliana Tuwima - recenzja

To wydanie to klasyka w literaturze. Kto z nas nie zna twórczości Juliana Tuwima? Komu nie kojarzą się jego wiersze z czasami beztroskiego dzieciństwa? Te ponadczasowe utwory od pokoleń kształtują wyobraźnię i wrażliwość.   Ta "Wielka księga wierszy. Abecadło rymów" Juliana Tuwima to solidne wydanie. Znajdziemy w nim najpiękniejsze wiersze tego autora w układzie alfabetycznym - i taki układ nam się podoba. W szybki sposób możemy odszukać nasze ulubione utwory. A są nimi między innymi: "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Słoń Trąbalski" czy też "Dyzio Marzyciel".  Wiersze wzbogacone są pięknymi ilustracjami wykonanymi przez Marcina Bruchnalskiego. Zobaczcie jak one wyglądają... I te rameczki dookoła. Cudnie, nie? Pomagają one zrozumieć treść wierszy i zapamiętać je.  My po to wydanie sięgamy nie tylko przed snem, ale również w ciągu dnia. Ja jako nauczyciel przedszkolny z chęcią wykorzystam je w mojej pracy z przedszkolakami. Duże litery sp

"Sekretne życie strupków" - nasza recenzja

 Witajcie! Przeróżne otarcia jak i skaleczenia mogą się nam przytrafić w różnych miejscach i w różnych momentach. Jednak nasze ciało jest tak zbudowane, że wie jak rozpocząć walkę z tymi problemami. Książka "Sekretne życie strupków" od Wydawnictwa Debit zabiera nas w podróż w głąb naszego organizmu i nie tylko. Tekst stworzyła Ariadna Garcia Turon, a z języka katalońskiego przetłumaczyła go Karolina Jaszecka. Zapraszamy na naszą recenzję! Zaczniemy od tego, że książka jest naprawdę duża... Jej wymiary to: 25 cm x 28 cm. I ma solidną grubą okładkę. Co do ilustracji w wykonaniu Mariony Tolosy Sistere - są one charakterystyczne. Znajdą one zapewne i zwolenników i przeciwników. Nam się tak średnio podobają. To co znajdziemy w środku? Na początku przedstawia nam się Uraz. Informuje czytelników, że jego ulubionym miejscem jest podwórko i to właśnie między innymi tutaj jesteśmy narażeni na różne otarcia, siniaki, skaleczenia itp. Pokazuje w jaki sposób one powstają. Następnie dzieck

"Tomek i tata" Susanne Weber - nasza recenzja

Witajcie! Dzisiaj przedstawiamy Wam zbiór historyjek do wspólnego czytania (najlepiej dla taty i syna, lecz nie jest to warunek konieczny). Opowieści te świetnie sprawdzają się jako lektura na dobranoc dla 3-6 latków. A więc, przed Wami recenzja książki pt. "Tomek i tata" Susanne Weber od Wydawnictwa Debit. Historyjki nie są długie (mają ok. 3 strony), napisane są prostym językiem i dotyczą codziennych spraw Tomka, który jest przedszkolakiem i jego taty. Tata często znajduje rozwiązanie z trudnej sytuacji, potrafi doradzić i ma poczucie humoru. Tomek lubi dobrą zabawę, a poprzez różne doświadczenia poznaje świat razem z tatą.  Znajdziemy tutaj np. opowieść "o kichających gwiazdach", dowiemy się jak poradzić sobie z nielubianym przez dzieciaki sprzątaniem, czy też poznamy jak wyglądał męski dzień Tomka i jego taty. Niektóre historyjki mają pouczające przesłanie, inne są takie "zwykłe i codzienne", a jednak przyciągają uwagę małego słuchacza. Znajdziemy w ni