Przejdź do głównej zawartości

Treflikowe książeczki z okienkami wspomagające adaptację - "Pora do żłobka" i "Pora do przedszkola"

Witajcie! Pierwszy dzień w żłobku jak i w przedszkolu jest dla dzieci niełatwą sprawą... Ba! Często i rodzicom zakręci się łezka w oku? Aby wspomóc najmłodszych w procesie adaptacyjnym z pomocą przychodzą "treflikowe książeczki". A może znacie już któreś z tych wydań? "Pora do żłobka" i "Pora do przedszkola" wystąpią dziś na naszym blogu. Zapraszamy na recenzję!

Książeczki mają twarde kartonowe strony. Atutem zarówno jednej jak i drugiej są otwierane okienka oraz barwne ilustracje. To może zajrzymy do środka każdej z nich?

"Pora do żłobka"

Co znajdziemy w tej książeczce?
Przede wszystkim żłobek ukazany jest tutaj jako miłe i przytulne miejsce. Mamy salę w której jest pełno niespodzianek, poznamy zasady jakie tutaj panują, wybierzemy się wspólnie na spacer razem z pewnym wężem, ale wcale nie jest on taki groźny. Jest też poruszony tutaj temat różnych rytuałów: wspólne posiłki, leżakowanie, czynności higieniczne.

Głównymi bohaterami są w tym wydaniu oczywiście: Treflik i Treflinka, których mama wkrótce wraca do pracy, a oni mają przed sobą próbny dzień w miejscy jakim jest właśnie żłobek.




Jak już wcześniej wspomnieliśmy książeczkę urozmaicają otwierane okienka, ale na tym nie koniec! Są jeszcze zadania aktywizujące dzieci. Chcecie poznać przykłady? Oto kilka z nich: Pomachaj do dzieci, które siedzą przy stoliku, Zatańcz razem z dziećmi, Przybij żółwika Treflince i Treflikowi.

"Pora do przedszkola"


To wydanie przeznaczone jest dla nieco starszych dzieciaczków, zaczynających przygodę z przedszkolem. I tutaj przedszkole okazuje się miejscem, gdzie można się świetnie bawić. W tym wydaniu to Treflik ma przed sobą pierwszy dzień w przedszkolu. Jakie będzie on mieć przygody? Czy jego pani mu się spodoba? A może obiad będzie smakować tak samo jak w domu?

Podczas pierwszej wizyty w przedszkolu mama Treflika mu ciągle towarzyszy. Treflik ma okazję zapoznać się z przedszkolną szatnią, salą, a nawet uczestniczyć z zajęciach. Jest nawet plac zabaw z którego skorzysta innym razem nasz bohater. 




W porównaniu z częścią o żłobku także mamy tutaj wiele odkrywanych okienek, ale zadań aktywizujących już tutaj nie znajdziemy.


Jeżeli szukacie książeczek, które mogą pomóc dziecku w pierwszych dniach jego pobytu czy to w żłobku czy też w przedszkolu to te wydania mogą stać się pomocne!

Komentarze

  1. Moja córka pewnie w przyszłym roku będzie rozpoczynać swoją przygodę z przedszkolem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo wartościowe i ładnie wydane książeczki.

    OdpowiedzUsuń
  3. Adaptacja do przedszkola to nie łatwa sprawa i dla dziecka i dla rodziców. Dobrze, że są książeczki pozwalające się z tym tematem oswoić i pokazać, że w przedszkolu i żłobku może być przyjemnie. Fajna sprawa z tymi okienkami, dzieci uwielbiają takie dodatki :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Dobrze, że takie książeczki powstają :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Oh solovely book~ I really like

    OdpowiedzUsuń
  6. Super prezentują się te książeczki :D
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Jednorożce. Pojedynek w chmurach - recenzja gry

 Witajcie. Dzisiaj mamy dla Was recenzję gry "Jednorożce. Pojedynek w chmurach" od Muduko. Czy przypadła nam ona do gustu? Czy ma proste zasady? I przede wszystkim czy zapewnia dobrą zabawę? Jesteście ciekawi? Odpowiedź znajdziecie poniżej... Gra zawarta jest w niewielkim pudełku. Jest ono solidne i ma magnetyczne zamknięcie, przez co elementy tak szybko nam nie wypadną. Kolorystyka pudełka jest też bajkowa- po prostu przyciąga uwagę. Jak sama nazwa wskazuje jest to gra, gdzie głównymi bohaterami są jednorożce. A jakie są jej zasady? Zaraz Wam wszystko opiszemy... Jednak najpierw zajrzyjmy do środka... A w środku znajdziemy: - 6 drewnianych pionków, - 12 naklejek na pionki - 4 planszetki (2 kwadratowe i  2 prostokątne), - 14 żetonów tęczy, - instrukcję. Jak jest cel gry? Należy złapać przeciwnika w pułapkę, skacząc po chmurkach i zostawiając za sobą żetony z tęczą, tak aby nie mógł on wykonać kolejnego ruchu. Wiek graczy? 7 lat w górę. Jednak u nas już 6-latek sobie poradził

Testujemy kaszki dla najmłodszych od Mamuko

Witajcie! Dzisiaj przychodzimy do Was z recenzją kaszek od Mamuko. Słyszeliśmy ostatnio o nich wiele pochlebnych opinii. Czy i nam one przypadły do gustu? Zaraz Wam wszystko opiszemy. Kaszki dostaliśmy przy współpracy ze sklepem internetowym Krabb. Często robimy tam zakupy- znajdziecie tam to co niezbędne dla malucha i oczywiście wyprawkę skompletujecie tam od A do Z. Jednak przejdźmy do kaszek. W naszym zestawie testerskim znalazły się trzy kaszki: - Kaszka ryżowa, - Kaszka gryczana, - Kaszka pełnoziarnista. Jak widzicie już same opakowania przyciągają uwagę. Kaszki pochodzą z litewskich upraw ekologicznych i spełniają wszystkie unijne normy. Są to jedyne na rynku nieprzetworzone kaszki, które certyfikowane są jako żywność dla dzieci, więc przechodzą dodatkowe kontrole jakości. Podczas ich produkcji nie używa się temperatury co sprawia, że zachowują wszystkie wartości odżywcze jakie znajdziemy w zbożach. Przyjrzeliśmy się bliżej składowi tych kaszek i faktycznie nie mamy tutaj cukru,

Gra dla fanów piłki nożnej? Zagrajmy razem w "Dziki futbol"

Wyobraźcie sobie gorącą sawannę. Zaraz na niej rozpocznie się ważny mecz. Naprzeciw siebie staną dwie silne drużyny: Odważne Lwy oraz Szarżujące Nosorożce. Wśród kibiców rośnie coraz większe napięcie. Każda drużyna chce osiągnąć zwycięstwo! Dlaczego? Od wygranej zależy przywództwo na sawannie. Sędziowie- zebry są już gotowi. A Wy? Poczuliście chociaż troszkę klimat tej rozgrywki? Tak, więc zapraszamy Was na recenzję gry "Dziki futbol" od Wydawnictwa Zielona Sowa. Zacznijmy może od tego co znajdziemy w pudełku. A są to takie elementy jak: - 24 karty Zawodników, - 8 kart Sędziego, - 28 kart Akcji, - Tablica wyników, - 12 znaczników Goli. - Znacznik piłki, - Kostka, - Instrukcja gry. Dla jakiego wieku jest ta gra? Od 6 lat w górę. Ilość graczy? Gra przeznaczona jest dla dwóch graczy. Po rozłożeniu wszystkich elementów rozgrywka wygląda mniej więcej tak jak na poniższym zdjęciu. I od czego zaczynamy? Grę rozpoczyna osoba, która ostatnio grała w piłkę lub oglądała mecz i to właśni