Przejdź do głównej zawartości

Treflikowe książeczki z okienkami wspomagające adaptację - "Pora do żłobka" i "Pora do przedszkola"

Witajcie! Pierwszy dzień w żłobku jak i w przedszkolu jest dla dzieci niełatwą sprawą... Ba! Często i rodzicom zakręci się łezka w oku? Aby wspomóc najmłodszych w procesie adaptacyjnym z pomocą przychodzą "treflikowe książeczki". A może znacie już któreś z tych wydań? "Pora do żłobka" i "Pora do przedszkola" wystąpią dziś na naszym blogu. Zapraszamy na recenzję!

Książeczki mają twarde kartonowe strony. Atutem zarówno jednej jak i drugiej są otwierane okienka oraz barwne ilustracje. To może zajrzymy do środka każdej z nich?

"Pora do żłobka"

Co znajdziemy w tej książeczce?
Przede wszystkim żłobek ukazany jest tutaj jako miłe i przytulne miejsce. Mamy salę w której jest pełno niespodzianek, poznamy zasady jakie tutaj panują, wybierzemy się wspólnie na spacer razem z pewnym wężem, ale wcale nie jest on taki groźny. Jest też poruszony tutaj temat różnych rytuałów: wspólne posiłki, leżakowanie, czynności higieniczne.

Głównymi bohaterami są w tym wydaniu oczywiście: Treflik i Treflinka, których mama wkrótce wraca do pracy, a oni mają przed sobą próbny dzień w miejscy jakim jest właśnie żłobek.




Jak już wcześniej wspomnieliśmy książeczkę urozmaicają otwierane okienka, ale na tym nie koniec! Są jeszcze zadania aktywizujące dzieci. Chcecie poznać przykłady? Oto kilka z nich: Pomachaj do dzieci, które siedzą przy stoliku, Zatańcz razem z dziećmi, Przybij żółwika Treflince i Treflikowi.

"Pora do przedszkola"


To wydanie przeznaczone jest dla nieco starszych dzieciaczków, zaczynających przygodę z przedszkolem. I tutaj przedszkole okazuje się miejscem, gdzie można się świetnie bawić. W tym wydaniu to Treflik ma przed sobą pierwszy dzień w przedszkolu. Jakie będzie on mieć przygody? Czy jego pani mu się spodoba? A może obiad będzie smakować tak samo jak w domu?

Podczas pierwszej wizyty w przedszkolu mama Treflika mu ciągle towarzyszy. Treflik ma okazję zapoznać się z przedszkolną szatnią, salą, a nawet uczestniczyć z zajęciach. Jest nawet plac zabaw z którego skorzysta innym razem nasz bohater. 




W porównaniu z częścią o żłobku także mamy tutaj wiele odkrywanych okienek, ale zadań aktywizujących już tutaj nie znajdziemy.


Jeżeli szukacie książeczek, które mogą pomóc dziecku w pierwszych dniach jego pobytu czy to w żłobku czy też w przedszkolu to te wydania mogą stać się pomocne!

Komentarze

  1. Moja córka pewnie w przyszłym roku będzie rozpoczynać swoją przygodę z przedszkolem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo wartościowe i ładnie wydane książeczki.

    OdpowiedzUsuń
  3. Adaptacja do przedszkola to nie łatwa sprawa i dla dziecka i dla rodziców. Dobrze, że są książeczki pozwalające się z tym tematem oswoić i pokazać, że w przedszkolu i żłobku może być przyjemnie. Fajna sprawa z tymi okienkami, dzieci uwielbiają takie dodatki :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Dobrze, że takie książeczki powstają :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Oh solovely book~ I really like

    OdpowiedzUsuń
  6. Super prezentują się te książeczki :D
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

"Co i jak rośnie w ogródku" - recenzja

Witajcie! Dzisiaj mamy dla Was recenzję książki z serii "Od... do" Wydawnictwa Papilon - "Co i jak rośnie w ogródku" autorstwa Liliany Fabisińskiej. Na samym wstępie książka zaskoczyła nam pozytywnie swoim rozmiarem i grubymi, kartonowymi stronami. Dodamy do tego jeszcze piękne, kolorowe ilustracje, które są dość szczegółowe. Z tego wydania możemy dowiedzieć się jak sadzić, siać i dbać o rośliny, aby cieszyć się zbiorami. Przyznam się, że sama jako osoba dorosła z ciekawością wczytywałam się w tekst i znalazłam w nim kilka ciekawostek, które mnie zaskoczyły. A o jakich roślinach mowa? Wymienimy kilka... A są to: rzeżucha, dynia, groszek zielony, truskawka, tulipan, nasturcja czy też mięta pieprzowa. Opis każdej rośliny to obszerne dwie strony. Każda posiada ramkę z której dowiemy się: kiedy wysiewać roślinę, jakie przygotować stanowisko i jak często ją podlewać. To świetne vademecum małego i dużego ogrodnika. Książka pokazuje, że świat ogrodu potrafi być fascynujący

"Moje Pierwsze 5 Sekund" - sprawdź swoją wiedzę razem z dzieckiem!

Jednym z prezentów jakie otrzymał mój starszy synek na Dzień Dziecka była gra "Moje Pierwsze 5 Sekund" od Wydawnictwa Trefl. Ciocia wręczając mu ten upominek sprawiła wielką radość i zadowolenie na jego twarzy, gdyż jest on fanem wszelkich gier. Gra składa się ze 144 kart z pytaniami. Karty są dwustronne, więc w sumie mamy 288 pytań. Dostosowane są one do poziomu wiedzy dziecka- karty zielone mają łatwiejsze pytania, czerwone- trudniejsze. Poza kartami z pytaniami znajdziemy tutaj również 6 kart "Czas" i 6 kart "Zamiana", 1 specjalny czasomierz oraz instrukcję. Przeznaczona jest dla dzieci od 4 lat. Jednocześnie może w nią grać od 3 do 6 osób. Czasowo gra się w nią od 15 do 30 minut. Cel gry Zadaniem gracza jest udzielenie poprawnych odpowiedzi na jak najwięcej pytań. Za każdym razem gracze muszą podać 1 lub 2 poprawne odpowiedzi, zanim kulki stoczą się w dół spirali. Jak przygotować się do gry? Na bok odkładamy karty "Cz

Wielka księga wierszy Juliana Tuwima - recenzja

To wydanie to klasyka w literaturze. Kto z nas nie zna twórczości Juliana Tuwima? Komu nie kojarzą się jego wiersze z czasami beztroskiego dzieciństwa? Te ponadczasowe utwory od pokoleń kształtują wyobraźnię i wrażliwość.   Ta "Wielka księga wierszy. Abecadło rymów" Juliana Tuwima to solidne wydanie. Znajdziemy w nim najpiękniejsze wiersze tego autora w układzie alfabetycznym - i taki układ nam się podoba. W szybki sposób możemy odszukać nasze ulubione utwory. A są nimi między innymi: "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Słoń Trąbalski" czy też "Dyzio Marzyciel".  Wiersze wzbogacone są pięknymi ilustracjami wykonanymi przez Marcina Bruchnalskiego. Zobaczcie jak one wyglądają... I te rameczki dookoła. Cudnie, nie? Pomagają one zrozumieć treść wierszy i zapamiętać je.  My po to wydanie sięgamy nie tylko przed snem, ale również w ciągu dnia. Ja jako nauczyciel przedszkolny z chęcią wykorzystam je w mojej pracy z przedszkolakami. Duże litery sp