Przejdź do głównej zawartości

Wyspa skrywająca mroczne tajemnice w thrillerze „Zapisane w kościach” Simona Beckett

Jest to druga część bestsellerowej serii z antropologiem Davidem Hunterem w roli głównej.  Praca jest dla niego całym życiem. Dzięki niej pomaga ustalić przyczynę śmierci oraz rozwikłać nietypowe morderstwa, bo jak mówi: „…gdy biologiczność człowieka ulega rozpadowi, gdy w miejscu życia pojawią się rozkład, zgnilizna i wyschnięte na proch kości, jego martwe ciało daje świadectwo. Opowiada historię. Historię, którą trzeba zinterpretować.”

David jest już w drodze do domu, gdy nagle dostaje telefon o ofierze w pożarze na wyspie Runie. Nic nie wskazuje na morderstwo, jednak zdeterminowany antropolog postanawia zbadać sprawę. Gdy dociera na wyspę, sprawa przybiera zupełnie inny obrót. Razem z emerytowanym policjantem Brodym oraz sierżantem Fraserem rozpoczyna śledztwo. Giną kolejne osoby, wyspę opanowuje potężna burza a komunikacja ze światem zewnętrznym staje się niemożliwa. Spokój mieszkańców zostaje zakłócony. Antropolog bacznie obserwuje wszystkich z osobna. Czy uda mu się znaleźć mordercę?

„Ci ludzie tutaj się urodzili, tutaj wychowali i prawdopodobnie tutaj umrą. W tej samej zamkniętej społeczności. Łączyły ich wspólna tożsamość i pokrewieństwo, silniejsze od jakichkolwiek innych więzów.”

Autor książki serwuje nam złożoną zagadkę do rozwiązania. Sama czytając ten thriller zmieniałam ciągle podejrzenia, kto może być szukanym mordercą. Końcówka była dla mnie nieprzewidywalna i zaskakująca. Gdy już myślałam, że sprawa zostaje zamknięta, następuje zwrot akcji o 180 stopni. Takiej książki potrzebowałam, po której szok pozostał na dłużej. Czułam, że tak samo jak główny bohater chciałam poznać tożsamość mordercy.


Komentarze

  1. Lubię sięgać po takie klimaty książkowe w długie jesienne wieczory.

    OdpowiedzUsuń
  2. To książka idealna na obecną jesienną pogodę.

    OdpowiedzUsuń
  3. gdy z oknem deszcz i pochmurne niebo, sięgam właśnie po takie kryminały. Super, że o niej napisałaś, już wiem co kupię.

    OdpowiedzUsuń
  4. Wprost uwielbiam tego autora! Odkąd zapoznałam się z "Chemią Śmierci", stał się jednym z moich ulubionych pisarzy.

    OdpowiedzUsuń
  5. Brzmi naprawdę ciekawie, z chęcią się w nią zaopatrzę :D

    OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo, ale to bardzo lubię jego książki!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Dzięki tym książeczkom Twoje dziecko łatwiej poradzi sobie w życiu

Witajcie! Każdy z nas czy to jako rodzic, czy to jako osoba bliska pragnie, aby dzieci wokół nas były szczęśliwie. Aby tak się stało często szczęście związane jest również z radzeniem sobie z różnymi problemami, z zaakceptowaniem siebie z poczuciem, że inni nas kochają i rozumieją. Dzisiaj przedstawię Wam trzy książeczki od Wydawnictwa Promic, które na mnie jako rodzicu i nauczycielu przedszkolnym wywarły ogromne wrażenie, a mój sześciolatek słuchał ich z ogromnym zainteresowaniem. A są to:  - "Szkoła jest super. Jak radzić sobie w codziennych sytuacjach." - "Presja rówieśników. Poradnik, jak żyć w zgodzie ze sobą." - "Jak dobrze być sobą. Słów kilka o poczuciu własnej wartości." Wszystkie książeczki zostały ładnie zilustrowane, każda z nich ma inne przesłanie, każda z nich zawiera porady dla dzieci, jak i troskliwych rodziców. Każda z nich sprawi, że funkcjonowanie w dzisiejszym szybko pędzącym świecie stanie się o wiele łatwiejsze. &qu

35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości, czyli "Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie"

Czy wiecie, że bardzo ważne jest to, aby już od najmłodszych lat rozmawiać z dziećmi o tym jak należy pielęgnować poczucie własnej wartości? To właśnie poczucie własnej wartości jest ogromnym narzędziem pozwalającym nam spokojnie przejść przez życie. A my dorośli? Czy sami nie mamy czasami z tym problemu? Czy nie mamy niskiej samooceny? Czy nie boimy się nowych wyzwań?     "Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie" Wydawnictwa Czarna Owca zostały napisane przez Alex Rovira oraz Francesc Miralles. To właśnie tutaj znajdziemy, aż 35 inspirujących historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości. I uwierzcie nam nie są to zwykłe historie. Są to historie, które potrafią wzruszyć nawet osoby dorosłe. Są to historie, które niosą ze sobą pouczające i pełne refleksji przesłania. Dzięki nim poznajemy wartości jakimi należy kierować się w swoim życiu.    Samoocena ma duży wpływ na to jak spostrzegamy świat, na to jak radzimy sobie z problemami, a nawet na to czy czuj

Recenzja wersji dla młodych czytelników "Człowiek w poszukiwaniu sensu"

Witajcie! Dziś przychodzimy do Was z recenzją "Człowieka w poszukiwaniu sensu" Victora E. Frankla, lecz w wersji dla młodszych czytelników. Czym ona różni się od wersji dla dorosłych? Zaraz się dowiecie... To wydanie zawiera nie tylko wspomnienia autora z czasów, gdy przebywał w obozach koncentracyjnych. Zostało ono dodatkowo wzbogacone mapą, fotografiami, słownikiem terminów, wyborem listów i przemówień Frankla, a także o kalendarium ważnych wydarzeń Holokaustu. Zostały tutaj również skrócone wersje jego pism z zakresu psychologii. Książka pokazuje co czuli ludzie pozbawieni wolności i więzieni w obozach koncentracyjnych, jaki wpływ na nich miało cierpienie i co się działo z tymi, którzy w pewnym momencie tracili sens życia. Nie jest to łatwe wydanie, wywołuje ono wiele wzruszeń. Pokazuje nam, że nawet i cierpienie ma sens, jednak to my musimy w tym wszystkim odnaleźć siebie i swoją rolę. Nie jest to łatwa lektura i wywołuje ona wiele emocji. Sprawia, że inaczej patrzymy na