Przejdź do głównej zawartości

"A to", czyli jak uwierzyć we własne siły

Peter H. Reynolds to autor bestsellerowej "Kropki", która zainspirowała wiele milionów nauczycieli i bibliotekarzy do świętowania Międzynarodowego Dnia Kropki. Dzisiaj mamy dla Was recenzję kolejnej książki tego autora. Czy jest ona również dobra jak ta wyżej wymieniona? Zaraz się przekonacie... 



"A to" to w skrócie hołd złożony kreatywności. Poznajemy tutaj pewnego chłopca o imieniu Ramon, który uwielbia rysować, po prostu rysuje zawsze i wszędzie i sprawia mu to ogromną przyjemność. Jednak jedna przykra sytuacja sprawia, że traci on poczucie wiary we własne siły i we własny talent. Trwa to do momentu, gdy odkrywa jak wyglądają ściany w pokoju jego siostry. A to dopiero jest niespodzianka!



Rozwija się w ten sposób nawet nowa pasja Ramona, który zaczyna pisać wiersze w "a-towaty" sposób. Co to znaczy? Odpowiedź znajdziecie w książce, ale już możecie domyśleć się skąd taki tytuł tego wydania.

Książka pokazuje, że warto być sobą i dążyć do celu, odkrywając swoje talenty. Warto tworzyć swoją rzeczywistość i być przede wszystkim kreatywnym.

Nasz bohater nie boi się okazywać swoich emocji. Smutek, który mu towarzyszy przez pewien czas jest czymś normalnym, a lęk zawsze można pokonać i to właśnie ta książka pomaga dzieciom pokonać lęk przed krytyką innych.


Ilustracje nie są przesycone kolorami, są delikatne i podoba  nam się ta grafika. Białe strony i te ilustracje w stylu minimalistycznym dobrze wkomponują się w fabułę książki. Tekstu nie mamy zbyt wiele, ale za to przesłanie jest wielkie, a takie książki lubimy. Polecamy tę nowość książkową dla dzieci!


Komentarze

  1. Jaka ciekawa grafika. Taka minimalistyczna, ale zwracająca uwagę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czasami mniej znaczy więcej. Grafika zasługująca na uznanie.

    OdpowiedzUsuń
  3. W prostocie wykonania tkwi wartość tej książki.

    OdpowiedzUsuń
  4. Widzę że to wydanie jest bardzo przyjemne wizualnie a treść warta uwagi.

    OdpowiedzUsuń
  5. Ależ fantastyczna książka, natychmiast mnie do siebie przekonuje, koniecznie musi znaleźć się w naszej domowej bibliotece. :)

    OdpowiedzUsuń
  6. "Kropkę" doskonale kojarzymy i bardzo lubimy, więc i kolejne książki tego autora chętnie poznamy :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Bardzo podoba mi się ta książka i zainteresowała mnie jej tematyka.

    OdpowiedzUsuń
  8. mamy już Kropkę teraz czas na A to? jak widzę :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Wielka księga wierszy Juliana Tuwima - recenzja

To wydanie to klasyka w literaturze. Kto z nas nie zna twórczości Juliana Tuwima? Komu nie kojarzą się jego wiersze z czasami beztroskiego dzieciństwa? Te ponadczasowe utwory od pokoleń kształtują wyobraźnię i wrażliwość.   Ta "Wielka księga wierszy. Abecadło rymów" Juliana Tuwima to solidne wydanie. Znajdziemy w nim najpiękniejsze wiersze tego autora w układzie alfabetycznym - i taki układ nam się podoba. W szybki sposób możemy odszukać nasze ulubione utwory. A są nimi między innymi: "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Słoń Trąbalski" czy też "Dyzio Marzyciel".  Wiersze wzbogacone są pięknymi ilustracjami wykonanymi przez Marcina Bruchnalskiego. Zobaczcie jak one wyglądają... I te rameczki dookoła. Cudnie, nie? Pomagają one zrozumieć treść wierszy i zapamiętać je.  My po to wydanie sięgamy nie tylko przed snem, ale również w ciągu dnia. Ja jako nauczyciel przedszkolny z chęcią wykorzystam je w mojej pracy z przedszkolakami. Duże litery sp

"Tomek i tata" Susanne Weber - nasza recenzja

Witajcie! Dzisiaj przedstawiamy Wam zbiór historyjek do wspólnego czytania (najlepiej dla taty i syna, lecz nie jest to warunek konieczny). Opowieści te świetnie sprawdzają się jako lektura na dobranoc dla 3-6 latków. A więc, przed Wami recenzja książki pt. "Tomek i tata" Susanne Weber od Wydawnictwa Debit. Historyjki nie są długie (mają ok. 3 strony), napisane są prostym językiem i dotyczą codziennych spraw Tomka, który jest przedszkolakiem i jego taty. Tata często znajduje rozwiązanie z trudnej sytuacji, potrafi doradzić i ma poczucie humoru. Tomek lubi dobrą zabawę, a poprzez różne doświadczenia poznaje świat razem z tatą.  Znajdziemy tutaj np. opowieść "o kichających gwiazdach", dowiemy się jak poradzić sobie z nielubianym przez dzieciaki sprzątaniem, czy też poznamy jak wyglądał męski dzień Tomka i jego taty. Niektóre historyjki mają pouczające przesłanie, inne są takie "zwykłe i codzienne", a jednak przyciągają uwagę małego słuchacza. Znajdziemy w ni

"Co i jak rośnie w ogródku" - recenzja

Witajcie! Dzisiaj mamy dla Was recenzję książki z serii "Od... do" Wydawnictwa Papilon - "Co i jak rośnie w ogródku" autorstwa Liliany Fabisińskiej. Na samym wstępie książka zaskoczyła nam pozytywnie swoim rozmiarem i grubymi, kartonowymi stronami. Dodamy do tego jeszcze piękne, kolorowe ilustracje, które są dość szczegółowe. Z tego wydania możemy dowiedzieć się jak sadzić, siać i dbać o rośliny, aby cieszyć się zbiorami. Przyznam się, że sama jako osoba dorosła z ciekawością wczytywałam się w tekst i znalazłam w nim kilka ciekawostek, które mnie zaskoczyły. A o jakich roślinach mowa? Wymienimy kilka... A są to: rzeżucha, dynia, groszek zielony, truskawka, tulipan, nasturcja czy też mięta pieprzowa. Opis każdej rośliny to obszerne dwie strony. Każda posiada ramkę z której dowiemy się: kiedy wysiewać roślinę, jakie przygotować stanowisko i jak często ją podlewać. To świetne vademecum małego i dużego ogrodnika. Książka pokazuje, że świat ogrodu potrafi być fascynujący