Przejdź do głównej zawartości

Kolejne książeczki dla najmłodszych z ruchomymi elementami

Dzisiaj przedstawimy Wam trzy kartonowe książeczki, które mają lubiane przez dzieci ruchome elementy. Bohaterami będą tutaj: Świnka Peppa, Strażak Sam i Barbie.

„Peppa Pig. Ach, te bajki!”

Ta kartonowa książeczka sprawia, że można dzięki niej tworzyć nawet swoje historie. Jesteście ciekawi w jaki sposób? Ma ona ruchome elementy, które musimy dopasować do pary. Możemy dobierać obrazki w taki sposób jak nam się to tylko podoba.

Z jednej strony mamy np. element gdzie pisze: Torba Czerwonego Kapturka to… A z drugiej strony mamy dopasować odpowiedź. Znajdziemy oczywiście odpowiedź: koszyk. Jednak jeśli chcemy możemy dopasować inne: pantofelek, zbroja, dom z cegieł. Tylko czy to nam pasuje? Ale kto, wie może stworzymy swoją wyjątkową historię?

Samo wertowanie tymi elementami potrafi już zaciekawić dziecko. Strony są naprawdę trwałe i wytrzymałe.

Tematyka tej książeczki dotyczy bajek takich jak np. Czerwony Kapturek, Kopciuszek czy też Śpiącej Królewny… To mały test znajomości wiedzy o bajkach.  



 

„Strażak Sam. Czy to moje?”


Książka ma taką samą formę co poprzednia. Jednak bohaterem tym razem jest tutaj Strażak Sam. Musimy zestawiać ze sobą różne strony, aby nadawać przedmiotom nowe, zabawne funkcje. A może od razu chcemy ułożyć wszystko tak, jak powinny być czyli po prostu do pary? Wszystko zależy od nas.

A może jesteście ciekawi skąd mamy wiedzieć jaka jest prawidłowa odpowiedź? Podpowiedzią jest tutaj to, że pokazują nam to kolory danych stron. 




„Barbie. Co robi Barbie?”


W tej książeczce niejednej miłośniczce Barbie spodoba się to, że musi ona obrócić odpowiednie koło, aby dowiedzieć się ci z z kim będzie robić jej bohaterka.

Z resztą pokażemy Wam to na poniższym filmiku. Zobaczcie sami…


 

I jak Wasze wrażenia? Podoba Wam się taka formuła książeczki?

Komentarze

  1. Dla najmłodszych w sam raz

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja Kalinka bardzo lubi Strażaka Sama.

    OdpowiedzUsuń
  3. Strażak Sam to również ulubieniec moich siostrzeńców.

    OdpowiedzUsuń
  4. Witam serdecznie ♡
    Rewelacyjne książki. Zawsze miałam słabość do takich kreatywnych opowieści! Zachwycają mnie niezmiennie od lat :) Świetna recenzja!
    Pozdrawiam cieplutko ♡

    OdpowiedzUsuń
  5. fajny artykuł, będę tu wracać

    OdpowiedzUsuń
  6. Pomysłowe te książeczki

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

"Tomek i tata" Susanne Weber - nasza recenzja

Witajcie! Dzisiaj przedstawiamy Wam zbiór historyjek do wspólnego czytania (najlepiej dla taty i syna, lecz nie jest to warunek konieczny). Opowieści te świetnie sprawdzają się jako lektura na dobranoc dla 3-6 latków. A więc, przed Wami recenzja książki pt. "Tomek i tata" Susanne Weber od Wydawnictwa Debit. Historyjki nie są długie (mają ok. 3 strony), napisane są prostym językiem i dotyczą codziennych spraw Tomka, który jest przedszkolakiem i jego taty. Tata często znajduje rozwiązanie z trudnej sytuacji, potrafi doradzić i ma poczucie humoru. Tomek lubi dobrą zabawę, a poprzez różne doświadczenia poznaje świat razem z tatą.  Znajdziemy tutaj np. opowieść "o kichających gwiazdach", dowiemy się jak poradzić sobie z nielubianym przez dzieciaki sprzątaniem, czy też poznamy jak wyglądał męski dzień Tomka i jego taty. Niektóre historyjki mają pouczające przesłanie, inne są takie "zwykłe i codzienne", a jednak przyciągają uwagę małego słuchacza. Znajdziemy w ni

"Co i jak rośnie w ogródku" - recenzja

Witajcie! Dzisiaj mamy dla Was recenzję książki z serii "Od... do" Wydawnictwa Papilon - "Co i jak rośnie w ogródku" autorstwa Liliany Fabisińskiej. Na samym wstępie książka zaskoczyła nam pozytywnie swoim rozmiarem i grubymi, kartonowymi stronami. Dodamy do tego jeszcze piękne, kolorowe ilustracje, które są dość szczegółowe. Z tego wydania możemy dowiedzieć się jak sadzić, siać i dbać o rośliny, aby cieszyć się zbiorami. Przyznam się, że sama jako osoba dorosła z ciekawością wczytywałam się w tekst i znalazłam w nim kilka ciekawostek, które mnie zaskoczyły. A o jakich roślinach mowa? Wymienimy kilka... A są to: rzeżucha, dynia, groszek zielony, truskawka, tulipan, nasturcja czy też mięta pieprzowa. Opis każdej rośliny to obszerne dwie strony. Każda posiada ramkę z której dowiemy się: kiedy wysiewać roślinę, jakie przygotować stanowisko i jak często ją podlewać. To świetne vademecum małego i dużego ogrodnika. Książka pokazuje, że świat ogrodu potrafi być fascynujący

"Sekretne życie strupków" - nasza recenzja

 Witajcie! Przeróżne otarcia jak i skaleczenia mogą się nam przytrafić w różnych miejscach i w różnych momentach. Jednak nasze ciało jest tak zbudowane, że wie jak rozpocząć walkę z tymi problemami. Książka "Sekretne życie strupków" od Wydawnictwa Debit zabiera nas w podróż w głąb naszego organizmu i nie tylko. Tekst stworzyła Ariadna Garcia Turon, a z języka katalońskiego przetłumaczyła go Karolina Jaszecka. Zapraszamy na naszą recenzję! Zaczniemy od tego, że książka jest naprawdę duża... Jej wymiary to: 25 cm x 28 cm. I ma solidną grubą okładkę. Co do ilustracji w wykonaniu Mariony Tolosy Sistere - są one charakterystyczne. Znajdą one zapewne i zwolenników i przeciwników. Nam się tak średnio podobają. To co znajdziemy w środku? Na początku przedstawia nam się Uraz. Informuje czytelników, że jego ulubionym miejscem jest podwórko i to właśnie między innymi tutaj jesteśmy narażeni na różne otarcia, siniaki, skaleczenia itp. Pokazuje w jaki sposób one powstają. Następnie dzieck