Przejdź do głównej zawartości

Poznajcie Ivara i jego świat pełen dinozaurów, czyli czas na serię "dinozaurowych" książeczek

Seria o Ivarze pojawiła się u nas jakiś czas temu. Mamy tutaj cztery opowieści o chłopcu, który przenosi się do Krainy Dinozaurów. Każda przygoda to osobna książeczka o innej historii i innym dinozaurze. Ich autorką jest Lisa Bjarbo.
 
 Znajdziemy tutaj:
- "Ivar zaprzyjaźnia się z tyranozaurem",
- "Ivar i zaginiony diplodok",
- "Ivar ratuje małego stegozaura",
- "Ivar ratuje głodne triceratopsy". 

A może jesteście ciekawi czym jest ta Kraina Dinozaurów? To pudełko, w którym mieszkają dinozaury naszego głównego bohatera Ivara. Ma on ich bardzo dużo, a nazwy wszystkich zna na pamięć. Jest jeszcze jedna tajemnica... Gdy nadchodzi wieczór, a tata Ivara zasypia to... Domyślacie się? Wszystkie dinozaury ożywiają!
 
 
Warto dodać również, że na końcu każdej książeczki znajdują się ciekawostki na temat danego dinozaura np. gdzie występował, jaką miał długość i jak się poruszał.


"Ivar zaprzyjaźnia się z tyranozaurem"


W tej opowieści Ivar spotyka się z tyranozaurem. Czy to spotkanie będzie pełne grozy? A może pełne zabawy? Okazuje się w rzeczywistości, że tyranozaur wcale nie wygląda tak groźnie i można z nim miło spędzić czas... Owy tyranozaur ma na imię Tova i zabawia się z naszym Ivarem nawet w cyrk dinozaurów, ale to nie wszystko...
Opowieść ta pokazuje młodemu czytelnikowi jak ważny jest czas spędzony z bliskimi- czas pełen zabawy.


"Ivar i zaginiony diplodok"


Przygoda z diplodokiem o imieniu Doris? Na początku nie jest tutaj tak wesoło... Nasz diplodok zgubił swoją rodzinę podczas, gdy w okolicy wybuchł groźny wulkan. Jednak Ivar jest świetny w szukaniu. Czy uda mu się odnaleźć rodzinę Doris? Jakie jeszcze przygody na nich czekają?
Opowieść ta pokazuje, że warto dążyć do celu i się nie poddawać.


"Ivar ratuje małego stegozaura"


W tej opowieści Ivar chciałby zasnąć... Jest już w swoim łóżku jednak słyszy jak z jego pudełka z dinozaurami dobiegają pewne odgłosy. I tak oto wkrótce wszystko wokół Ivara wiruje. Jest on w samym środku dżungli, mały jak mrówka, a tam spotyka Stellę- stegozaura. Jednak już od początku ich znajomości muszą się spieszyć. Dlaczego? Czy grozi im niebezpieczeństwo? A może ktoś inny potrzebuje tutaj pomocy?
Opowieść ta pokazuje właśnie jak ważna jest pomoc innym. 


"Ivar ratuje głodne triceratopsy"


I została nam jeszcze historia z triceratopsem. Tym razem Ivar ratuje głodnego triceratopsa o imieniu Telma. Nasz dinozaur nie ma nic do jedzenia i potrzebuje pomocy w zerwaniu liści z bardzo wysokiego drzewa. Czy tym razem także nasz Ivar sobie poradzi? Zanim jednak chłopiec znalazł się się w Krainie Dinozaurów to wylądował wśród całej masy brązowych i cuchnących kup... Czy nas to rozśmieszyło? Średnio... Czy było jeszcze jakieś nawiązanie do tej sytuacji? Nie... Nic nie zostało wyjaśnione, skąd one się tam znalazły i w jakim celu. Jednak są gusta i guściki.

Opowieść pokazuje dzieciom jak ważna jest pomysłowość oraz ile radości niesie ze sobą pomoc innym.

Cała seria o Ivarze została przez nas przeczytana w ciągu czterech dni. Codziennie czytaliśmy inną opowieść. Najbardziej podobała nam się ta ze stegozaurem w roli głównej, najmniej z triceratopsem. Oprócz poznania przygód naszego bohatera, mieliśmy również okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat tych gatunków dinozaurów dzięki ostatnim stronom w tych książeczek. To one są dużym źródłem imponującej wiedzy. A ilustracje? Sami oceńcie... Dla nas nie są najgorsze, jednak znamy wydania z bardziej przyciągającymi uwagę.

Znacie tę serię o Ivarze?
Jakie "dinozaurowe" książki dla dzieciaków znacie, polecacie?

Komentarze

  1. Dinozaury są super! I dla chłopców i dziewczynek. Moje córki mają kilka książek o tej tematyce, warto od najmłodszych lat w taki sympatyczny sposób przekazywać wiedzę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dinozaury z pewnością zaciekawia dzieci :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mały wielbicieli dinozaurów na pewno będzie zadowolony. Pękne wydanie książki przyciąga uwagę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  4. Jaka fajna ta seria. W szczególności, gdy dziecko interesuje się dinozaurami.

    OdpowiedzUsuń
  5. Książeczki zapewniły nam fantastyczne zaczytanie, polubiliśmy głównego bohatera, jego przygody ładnie zostały opisane i zilustrowane. :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Świetna seria dla wszystkich miłośników dinozaurów - w tym dla naszego Bąbla :) Musimy ją mieć!

    OdpowiedzUsuń
  7. Piękna szata graficzna. Wygląda nieziemsko. Dla mojego starszego syna już nieco za dziecinne, ale dla młodszego jak znalazł :) Kinga

    OdpowiedzUsuń
  8. nie znam tej serii, ale mój brat myślę, że chętnie pozna

    OdpowiedzUsuń
  9. Fenomen tematyki mnie zadziwia. Jest popularny od wielu już lat.

    OdpowiedzUsuń
  10. Oooo, coś dla siostrzeńca, uwielbia dinozaury ;)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  11. Takie fantasy przygody. Fajnie że na końcu jest garść informacji o prawdziwym dinozaurze

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

"Co i jak rośnie w ogródku" - recenzja

Witajcie! Dzisiaj mamy dla Was recenzję książki z serii "Od... do" Wydawnictwa Papilon - "Co i jak rośnie w ogródku" autorstwa Liliany Fabisińskiej. Na samym wstępie książka zaskoczyła nam pozytywnie swoim rozmiarem i grubymi, kartonowymi stronami. Dodamy do tego jeszcze piękne, kolorowe ilustracje, które są dość szczegółowe. Z tego wydania możemy dowiedzieć się jak sadzić, siać i dbać o rośliny, aby cieszyć się zbiorami. Przyznam się, że sama jako osoba dorosła z ciekawością wczytywałam się w tekst i znalazłam w nim kilka ciekawostek, które mnie zaskoczyły. A o jakich roślinach mowa? Wymienimy kilka... A są to: rzeżucha, dynia, groszek zielony, truskawka, tulipan, nasturcja czy też mięta pieprzowa. Opis każdej rośliny to obszerne dwie strony. Każda posiada ramkę z której dowiemy się: kiedy wysiewać roślinę, jakie przygotować stanowisko i jak często ją podlewać. To świetne vademecum małego i dużego ogrodnika. Książka pokazuje, że świat ogrodu potrafi być fascynujący

Dzięki tej książeczce Twoje dziecko dowie się jakie zasady panują w sporcie!

Sport to zdrowie i niech każdy się o tym dowie! We współczesnym świecie nasze dzieci coraz mniej czasu spędzają na aktywnościach fizycznych, a jak wiemy mają one wiele zalet. Ruch zmniejsza naszą podatność na stres, poprawia nasz ogólny stan zdrowia, sprzyja budowaniu naszej odporności czy też po prostu poprawia nasze samopoczucie. Tak, więc namawiajmy nasze dzieci, aby się co nieco poruszały, a gdy już zaczną to... Przydatna okaże się książeczka o zasadach fair play podczas wszelkich zabaw ruchowych. O jaką książeczkę chodzi? Przedstawiamy Wam "Mistrz fair play. O honorowym postępowaniu w sporcie." Tekst opracowała Susan Saint Sing, zaś ilustracje R.W. Alley. Książeczka została wydana przez Wydawnictwo Promic. Jest w miękkiej okładce, jej kolorowe ilustracje przyciągają uwagę i pochodzi z serii "Pomocne Elfy". Tutaj głównymi bohaterami są właśnie Elfy i to oni oprowadzają nas po świecie sportowych rywalizacji. Dzięki niej dzieciaki mają okazję

Nauka poprzez zabawę z magnesiakami. Poznajemy owoce i warzywa oraz przenosimy się do Afryki!

Chyba każde dziecko lubi zabawę z magnesami... Przynajmniej u nas w domu tak jest i ja także w swojej pracy będąc nauczycielem przedszkolnym zauważyłam, że już samo przyciąganie obrazka do metalowej powierzchni jest dla najmłodszych czymś magicznym. To przecież takie "czary-mary!" Dzisiaj przedstawię Wam dwa zestawy magnesiaków od Wydawnictwa Alexander: "Warzywa i owoce" (zestaw większy) oraz "Mała Afryka Dzika" (zestaw mniejszy). Magnesy w takim wydaniu mają wielu zwolenników. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest to prosta i ekonomiczna zabawka, która w niezwykły sposób pobudza wyobraźnię u dzieci. Magnesami można się bawić w przeróżny sposób. U nas często było to tworzenie przeróżnych scenek czy też zabawa w wyszukiwanie (gdzie jest...?) , gdy cała lodówka była nimi "obłożona". U nas magnesy będące na lodówce pełnią również funkcję tzw. przytwierdzania. Czyli? Za ich pomocą mocujemy różne prace plastyczne do lodówki czy też karteczki z w