Przejdź do głównej zawartości

"Ekoliski. Misja ratowania Ziemi" - nasza recenzja

Witajcie! Pamiętacie może jak jakiś czas temu recenzowaliśmy "Kosmoliski" Marka Marcinowskiego na naszym blogu? W ostatnim czasie pojawiło się kolejne wydanie książkowe tego autora pt.  "Ekoliski. Misja ratowania Ziemi". Jak już sama nazwa wskazuje książka podejmuje tematy związane z ekologią.

Tutaj także jak w poprzednim wydaniu spotykamy dwa przyjazne dzieciom liski - Miłka i Miłkę. To właśnie one pewnego dnia zabierają Zuzię i Wojtusia w podróż po Układzie Słonecznym. Dzieci w kosmicznej przestrzeni poznają kolejne planety i dowiadują się, czy udałoby im się na nich zamieszkać. Jak się okazuje wcale nie byłoby to takie proste: jedne planety są za gorące, inne gazowe, a jeszcze inne przepełnione są burzami pyłowymi. I jak myślicie, czy naszym podróżnikom uda się odnaleźć planetę równie piękną i przyjazną do życia jak Ziemia?

Ta edukacyjna podróż sprawia, że dzieci chłoną ciekawostki poprzez zabawę, a barwne ilustracje przyciągają ich uwagę. Poza tym nie znajdziemy tutaj ciężkiego słownictwa, język dostosowany jest do wieku dziecka. Jak dla nas można zacząć czytać tę książkę już 3-latkom. 

Książka skłania czytelnika do refleksji nad tym, że o Ziemię warto się troszczyć. A dlaczego? To już sami wiecie :)
Co jeszcze tutaj znajdziemy? Przykłady dobrych, ekologicznych nawyków i... pewne ekozadania. Super prawda? A jakby było mało to mamy jeszcze quiz z pytaniami dotyczącymi ekologicznej wiedzy. 



Znacie twórczość pana Marcina?
Co sądzicie o takiej kosmicznej wyprawie?

Komentarze

  1. Ekoliski juz widziałam na innym blogu. Świetna książeczka :) już ją kupiłam swojej chrześniaczce :) Kinga

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna książeczka dla dzieci i nie tylko. Gorąco polecam kosmiczne liski.

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękna książeczka z uroczą grafiką. Z pewnością znajdzie wielu czytelników

    OdpowiedzUsuń
  4. uwielbiamy! moje dzieciaki bardzo chętnie wcielają się w rolę ekolisków i odkrywają wszechświat <3

    OdpowiedzUsuń
  5. Jesteśmy już po lekturze tej wspaniałej książeczki, którą czytaliśmy razem z moim siostrzeńcem i gorąco ją
    polecamy.

    OdpowiedzUsuń
  6. kojarzę te ekoliski, przydatna wartościowa publikacja, zdecydowanie, warto uwrażliwiać dzieci na tematy spraw planety.

    OdpowiedzUsuń
  7. Z największą przyjemnością skuszę się na lekturę o ekoliskach, jestem jej bardzo ciekawa.

    OdpowiedzUsuń
  8. Bardzo ładna książeczka, grafika troszkę przypomniała mi Małego Księcia
    Pozdrawiam Kolorowo!

    OdpowiedzUsuń
  9. Chetnie dodamy do naszej biblioteczki

    OdpowiedzUsuń
  10. w dzisiejszych czasach każdy chyba zajrzy choć raz na tą stronę

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

"Tomek i tata" Susanne Weber - nasza recenzja

Witajcie! Dzisiaj przedstawiamy Wam zbiór historyjek do wspólnego czytania (najlepiej dla taty i syna, lecz nie jest to warunek konieczny). Opowieści te świetnie sprawdzają się jako lektura na dobranoc dla 3-6 latków. A więc, przed Wami recenzja książki pt. "Tomek i tata" Susanne Weber od Wydawnictwa Debit. Historyjki nie są długie (mają ok. 3 strony), napisane są prostym językiem i dotyczą codziennych spraw Tomka, który jest przedszkolakiem i jego taty. Tata często znajduje rozwiązanie z trudnej sytuacji, potrafi doradzić i ma poczucie humoru. Tomek lubi dobrą zabawę, a poprzez różne doświadczenia poznaje świat razem z tatą.  Znajdziemy tutaj np. opowieść "o kichających gwiazdach", dowiemy się jak poradzić sobie z nielubianym przez dzieciaki sprzątaniem, czy też poznamy jak wyglądał męski dzień Tomka i jego taty. Niektóre historyjki mają pouczające przesłanie, inne są takie "zwykłe i codzienne", a jednak przyciągają uwagę małego słuchacza. Znajdziemy w ni

Wielka księga wierszy Juliana Tuwima - recenzja

To wydanie to klasyka w literaturze. Kto z nas nie zna twórczości Juliana Tuwima? Komu nie kojarzą się jego wiersze z czasami beztroskiego dzieciństwa? Te ponadczasowe utwory od pokoleń kształtują wyobraźnię i wrażliwość.   Ta "Wielka księga wierszy. Abecadło rymów" Juliana Tuwima to solidne wydanie. Znajdziemy w nim najpiękniejsze wiersze tego autora w układzie alfabetycznym - i taki układ nam się podoba. W szybki sposób możemy odszukać nasze ulubione utwory. A są nimi między innymi: "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Słoń Trąbalski" czy też "Dyzio Marzyciel".  Wiersze wzbogacone są pięknymi ilustracjami wykonanymi przez Marcina Bruchnalskiego. Zobaczcie jak one wyglądają... I te rameczki dookoła. Cudnie, nie? Pomagają one zrozumieć treść wierszy i zapamiętać je.  My po to wydanie sięgamy nie tylko przed snem, ale również w ciągu dnia. Ja jako nauczyciel przedszkolny z chęcią wykorzystam je w mojej pracy z przedszkolakami. Duże litery sp

"Sekretne życie strupków" - nasza recenzja

 Witajcie! Przeróżne otarcia jak i skaleczenia mogą się nam przytrafić w różnych miejscach i w różnych momentach. Jednak nasze ciało jest tak zbudowane, że wie jak rozpocząć walkę z tymi problemami. Książka "Sekretne życie strupków" od Wydawnictwa Debit zabiera nas w podróż w głąb naszego organizmu i nie tylko. Tekst stworzyła Ariadna Garcia Turon, a z języka katalońskiego przetłumaczyła go Karolina Jaszecka. Zapraszamy na naszą recenzję! Zaczniemy od tego, że książka jest naprawdę duża... Jej wymiary to: 25 cm x 28 cm. I ma solidną grubą okładkę. Co do ilustracji w wykonaniu Mariony Tolosy Sistere - są one charakterystyczne. Znajdą one zapewne i zwolenników i przeciwników. Nam się tak średnio podobają. To co znajdziemy w środku? Na początku przedstawia nam się Uraz. Informuje czytelników, że jego ulubionym miejscem jest podwórko i to właśnie między innymi tutaj jesteśmy narażeni na różne otarcia, siniaki, skaleczenia itp. Pokazuje w jaki sposób one powstają. Następnie dzieck