Przejdź do głównej zawartości

Skrywane tajemnice oraz niejednoznaczni bohaterowie w thrillerze „Lipcowe dziewczyny” Phoebe Locke

Dziesięcioletnia Addie mieszka z ojcem i siostrą Jessie w Londynie. W dniu dziesiątych urodzin w mieście dochodzi do ataków terrorystycznych. Wieczorem ojciec dziewczynek wraca do domu cały zakrwawiony. Na jaw wychodzi mroczna tajemnica…

„Teraz reszta świata zapamięta ten siódmy dzień jako dzień śmierci i zniszczenia, w którym miasto oszalało ze strachu. Ogląda wiadomości, słucha radia, płonie w nim gniew. Zniszczony, zbezczeszczony. Jego dzień. Przez to wszystko ma ochotę wybiec, dopadać jedną za drugą, żeby wszystkie w końcu dostały to, na co zasługują.”

Addie i Jessie znajdują portfel należący do zaginionej Olivii. Starsza siostra zaczyna pracę jako niania w domu Olivii. Co odkryje Jessie? Już teraz co roku siódmego lipca ginie kolejna kobieta. Jaki to ma związek z rodziną dziewczynek?

„Gdzieś w mieście ktoś wykonywał najtrudniejszą z magicznych sztuczek – sprawiał, że dziewczyny rozpływały się w powietrzu.”

Żądza sprawcy tych wszystkich czynów nie zostaje zaspokojona. Wie, że musi zachować kontrolę oraz precyzyjnie wybierać swoje ofiary. Zna każdą ich tajemnicę oraz szczegóły życia, które im odebrał. Książka bardzo szybko wciąga nas w niebezpieczny świat z jakim zmagają się dziewczynki. Próbują odkryć kto za tym wszystkim się ukrywa. Chociaż czytało się ją bardzo szybko i z wielkim zaciekawieniem, zakończenie było dla mnie sporym zaskoczeniem. Ale czy pozytywnym? Oczekiwałam od tej książki znacznie więcej, jednak na jesienne wieczory jest idealna. Może skłonić was do wielu przemyśleń na temat ludzkiej zemsty oraz osobowości.


A czy wy macie jakieś propozycje na spędzenie jesiennego wieczoru?
Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

Komentarze

  1. Książka mnie zainteresowała i będę jej poszukiwała.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię thrillery więc chętnie bym przeczytała 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Zemsta to bardzo ciekawy temat. Będę miała tę książkę na uwadze.

    OdpowiedzUsuń
  4. Trochę mnie zmroziło... Czyli dobry thriller!

    OdpowiedzUsuń
  5. Książka już czeka na półce na spotkanie, klimaty, do których chętnie zaglądam, liczę, że tu będę się dobrze bawić. :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Witam serdecznie ♡
    Niestety nie znam tej książki. Muszę to koniecznie zmienić! Rewelacyjna recenzja :)
    Pozdrawiam cieplutko ♡

    OdpowiedzUsuń
  7. Ta książka też bardzo mnie zawiodła, w stosunku do innych była nijaka.

    OdpowiedzUsuń
  8. Na pewno przeczytam , świetna recenzja :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Z chęcią przeczytam po tak świetnej recenzji, ale to dopiero jak skończę swoje ksiazki :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Szkoda, że się zawiodłaś ❤

    OdpowiedzUsuń
  11. Lubię książki o takiej tematyce i z chęcią bym po nią sięgnęła. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  12. Kryminały uwielbiam, a na tę książkę zwróciłam uwagę już wcześniej. Teraz czytam obyczajówkę, a później przenoszę się do XVIII wieku

    OdpowiedzUsuń
  13. Wydaje się być bardzo ciekawa. Więc bardzo chętnie tytuł sobie zapisuje i w wolnej chwili poszukam tej książki.

    OdpowiedzUsuń
  14. A great review indeed, thanks for sharing!

    OdpowiedzUsuń
  15. ale tu wiele fajnych wiadomości



    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Wielka księga wierszy Juliana Tuwima - recenzja

To wydanie to klasyka w literaturze. Kto z nas nie zna twórczości Juliana Tuwima? Komu nie kojarzą się jego wiersze z czasami beztroskiego dzieciństwa? Te ponadczasowe utwory od pokoleń kształtują wyobraźnię i wrażliwość.   Ta "Wielka księga wierszy. Abecadło rymów" Juliana Tuwima to solidne wydanie. Znajdziemy w nim najpiękniejsze wiersze tego autora w układzie alfabetycznym - i taki układ nam się podoba. W szybki sposób możemy odszukać nasze ulubione utwory. A są nimi między innymi: "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Słoń Trąbalski" czy też "Dyzio Marzyciel".  Wiersze wzbogacone są pięknymi ilustracjami wykonanymi przez Marcina Bruchnalskiego. Zobaczcie jak one wyglądają... I te rameczki dookoła. Cudnie, nie? Pomagają one zrozumieć treść wierszy i zapamiętać je.  My po to wydanie sięgamy nie tylko przed snem, ale również w ciągu dnia. Ja jako nauczyciel przedszkolny z chęcią wykorzystam je w mojej pracy z przedszkolakami. Duże litery sp

"Tomek i tata" Susanne Weber - nasza recenzja

Witajcie! Dzisiaj przedstawiamy Wam zbiór historyjek do wspólnego czytania (najlepiej dla taty i syna, lecz nie jest to warunek konieczny). Opowieści te świetnie sprawdzają się jako lektura na dobranoc dla 3-6 latków. A więc, przed Wami recenzja książki pt. "Tomek i tata" Susanne Weber od Wydawnictwa Debit. Historyjki nie są długie (mają ok. 3 strony), napisane są prostym językiem i dotyczą codziennych spraw Tomka, który jest przedszkolakiem i jego taty. Tata często znajduje rozwiązanie z trudnej sytuacji, potrafi doradzić i ma poczucie humoru. Tomek lubi dobrą zabawę, a poprzez różne doświadczenia poznaje świat razem z tatą.  Znajdziemy tutaj np. opowieść "o kichających gwiazdach", dowiemy się jak poradzić sobie z nielubianym przez dzieciaki sprzątaniem, czy też poznamy jak wyglądał męski dzień Tomka i jego taty. Niektóre historyjki mają pouczające przesłanie, inne są takie "zwykłe i codzienne", a jednak przyciągają uwagę małego słuchacza. Znajdziemy w ni

"Sekretne życie strupków" - nasza recenzja

 Witajcie! Przeróżne otarcia jak i skaleczenia mogą się nam przytrafić w różnych miejscach i w różnych momentach. Jednak nasze ciało jest tak zbudowane, że wie jak rozpocząć walkę z tymi problemami. Książka "Sekretne życie strupków" od Wydawnictwa Debit zabiera nas w podróż w głąb naszego organizmu i nie tylko. Tekst stworzyła Ariadna Garcia Turon, a z języka katalońskiego przetłumaczyła go Karolina Jaszecka. Zapraszamy na naszą recenzję! Zaczniemy od tego, że książka jest naprawdę duża... Jej wymiary to: 25 cm x 28 cm. I ma solidną grubą okładkę. Co do ilustracji w wykonaniu Mariony Tolosy Sistere - są one charakterystyczne. Znajdą one zapewne i zwolenników i przeciwników. Nam się tak średnio podobają. To co znajdziemy w środku? Na początku przedstawia nam się Uraz. Informuje czytelników, że jego ulubionym miejscem jest podwórko i to właśnie między innymi tutaj jesteśmy narażeni na różne otarcia, siniaki, skaleczenia itp. Pokazuje w jaki sposób one powstają. Następnie dzieck