Przejdź do głównej zawartości

"Opowieści dla dzieci, które chcą być szczęśliwe" - recenzja

Książka o której Wam dzisiaj opowiemy to zbiór opowiadań, które wskażą dzieciom jak lepiej żyć, aby osiągnąć szczęście i czym ono właściwie dla nas jest. Ważne jest tutaj, aby postrzegać swoje życie - swoje szczęście przez pryzmat wartości. "Opowieści dla dzieci, które chcą być szczęśliwe" napisane przez Alex Rovira i Francesc Miralles to aż 35 wartościowych historii, które zasieją szczęście.

 


Wcześniejszym wydaniem napisanym przez tych autorów były "Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie". Tamto wcześniejsze wydanie nas urzekło, ale to o szczęściu jeszcze bardziej przypadło nam do gustu. Te historie bardziej nam się spodobały niż we wcześniejszym wydaniu, były bardziej zrozumiałe.

Książka przeznaczona jest dla dzieci od 9 roku życia, ale myślę, że można ją zacząć czytać już nieco młodszym czytelnikom. Można spośród tych wszystkich opowiadań wybrać te z łatwiejszą fabułą i przesłaniem. Wydanie to pomaga dzieciom radzić sobie z lękami, wzmacniać poczucie własnej wartości, a przede wszystkim wskazuje drogę do szczęścia.

Dużym plusem jest to, że każda opowieść posiada refleksję, która pomoże nam wejść w rolę edukatora i porozmawiać z dziećmi o tym, co w życiu ważne. My lubimy właśnie takie książki, które zachęcają nas do wspólnego dialogu.

Opowieści dają zarówno dziecku jak i dorosłemu lekcje jak zachowywać się w czasach, które podlegają nieustannym zmianom. Chodzi przede wszystkim o to, aby wierzyć we własne umiejętności i kierować się określonymi wartościami.

Opowiadania są przeróżne. Mamy swoje ulubione np. o pewnym łuczniku, o siedmiu cudach świata czy też o pewnej rywalizacji zwierząt, które chciały być doskonałe. 

Książka to nie tylko sam tekst- są też ilustracje, które w świetny sposób odzwierciedlają historię.

Myślę, że po lekturze tej książki wiemy bardziej co w życiu daje nam szczęście. Wiemy też jak uszczęśliwiać innych i żyć w zgodzie z samym sobą. Polecamy!


Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Wielka księga wierszy Juliana Tuwima - recenzja

To wydanie to klasyka w literaturze. Kto z nas nie zna twórczości Juliana Tuwima? Komu nie kojarzą się jego wiersze z czasami beztroskiego dzieciństwa? Te ponadczasowe utwory od pokoleń kształtują wyobraźnię i wrażliwość.   Ta "Wielka księga wierszy. Abecadło rymów" Juliana Tuwima to solidne wydanie. Znajdziemy w nim najpiękniejsze wiersze tego autora w układzie alfabetycznym - i taki układ nam się podoba. W szybki sposób możemy odszukać nasze ulubione utwory. A są nimi między innymi: "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Słoń Trąbalski" czy też "Dyzio Marzyciel".  Wiersze wzbogacone są pięknymi ilustracjami wykonanymi przez Marcina Bruchnalskiego. Zobaczcie jak one wyglądają... I te rameczki dookoła. Cudnie, nie? Pomagają one zrozumieć treść wierszy i zapamiętać je.  My po to wydanie sięgamy nie tylko przed snem, ale również w ciągu dnia. Ja jako nauczyciel przedszkolny z chęcią wykorzystam je w mojej pracy z przedszkolakami. Duże litery sp

"Tomek i tata" Susanne Weber - nasza recenzja

Witajcie! Dzisiaj przedstawiamy Wam zbiór historyjek do wspólnego czytania (najlepiej dla taty i syna, lecz nie jest to warunek konieczny). Opowieści te świetnie sprawdzają się jako lektura na dobranoc dla 3-6 latków. A więc, przed Wami recenzja książki pt. "Tomek i tata" Susanne Weber od Wydawnictwa Debit. Historyjki nie są długie (mają ok. 3 strony), napisane są prostym językiem i dotyczą codziennych spraw Tomka, który jest przedszkolakiem i jego taty. Tata często znajduje rozwiązanie z trudnej sytuacji, potrafi doradzić i ma poczucie humoru. Tomek lubi dobrą zabawę, a poprzez różne doświadczenia poznaje świat razem z tatą.  Znajdziemy tutaj np. opowieść "o kichających gwiazdach", dowiemy się jak poradzić sobie z nielubianym przez dzieciaki sprzątaniem, czy też poznamy jak wyglądał męski dzień Tomka i jego taty. Niektóre historyjki mają pouczające przesłanie, inne są takie "zwykłe i codzienne", a jednak przyciągają uwagę małego słuchacza. Znajdziemy w ni

"Sekretne życie strupków" - nasza recenzja

 Witajcie! Przeróżne otarcia jak i skaleczenia mogą się nam przytrafić w różnych miejscach i w różnych momentach. Jednak nasze ciało jest tak zbudowane, że wie jak rozpocząć walkę z tymi problemami. Książka "Sekretne życie strupków" od Wydawnictwa Debit zabiera nas w podróż w głąb naszego organizmu i nie tylko. Tekst stworzyła Ariadna Garcia Turon, a z języka katalońskiego przetłumaczyła go Karolina Jaszecka. Zapraszamy na naszą recenzję! Zaczniemy od tego, że książka jest naprawdę duża... Jej wymiary to: 25 cm x 28 cm. I ma solidną grubą okładkę. Co do ilustracji w wykonaniu Mariony Tolosy Sistere - są one charakterystyczne. Znajdą one zapewne i zwolenników i przeciwników. Nam się tak średnio podobają. To co znajdziemy w środku? Na początku przedstawia nam się Uraz. Informuje czytelników, że jego ulubionym miejscem jest podwórko i to właśnie między innymi tutaj jesteśmy narażeni na różne otarcia, siniaki, skaleczenia itp. Pokazuje w jaki sposób one powstają. Następnie dzieck