Przejdź do głównej zawartości

Książka pełna ciekawostek i zaskakujących faktów ze świata zwierząt? Poznajcie "Czy ryby piją wodę?" Doroty Sumińskiej

Twórczość pani Doroty Sumińskiej nie jest nam obca. Już kiedyś pisaliśmy Wam o jej poruszającej opowieści o tym jak wilk stał się psem - "Skąd przyszedł pies?". Może ktoś z Wam pamięta? Innym razem była recenzja mocnej i kontrowersyjnej książki, która była protestem przeciwko obojętność zwierząt - "Dość". Gdy dowiedzieliśmy się, że dostępna jest kolejna nowość książkowa tej autorki to nie mogliśmy przejść koło niej obojętnie.

"Czy ryby piją wodę? Jeszcze więcej sekretów zwierząt i ludzi" Doroty Sumińskiej to książka która przenosi zarówno dzieci jak i dorosłych w świat rozwikłania różnych zagadek. Zagadek dotyczących świata zarówno ludzi i zwierząt. Pytania czasami są wręcz banalne jednak ich odpowiedzi mogą nas zaskoczyć. Sama jako rodzic byłam ciekawa, dlaczego jest tak a nie inaczej.

A oto kilka przykładowych pytań, na które znajdziecie w tej książce odpowiedzi:
Czy zwierzęta piją alkohol?
Co śni się psom?
Jak owady widzą świat?
Dlaczego ciągle mam w buzi ślinę?
Dlaczego psy zjadają kocie kupy?
Czy zwierzęta tak jak ludzie ulegają wpływom mody?


Pani Dorota jest znana z tego, że nigdy się nie nudzi, gdy słyszy kolejne "A dlaczego..?". Ona doskonale wie jak ugryźć dany temat. Na pytania odpowiada cierpliwie, w sposób zrozumiały i często nie brakuje tutaj dawki humoru. Ta książka jest po prostu kontynuacją znanej serii "Dlaczego?", której my jeszcze nie mieliśmy okazji poznać, ale słyszeliśmy o niej wiele pozytywnych opinii.

Te wszystkie odpowiedzi wzbogacone zostały zabawnymi ilustracjami wykonanymi przez Joannę Żero. A Wam jak podoba się taki styl ilustracji? Niektóre z nich są naprawdę zabawne.


Kolejny plus dajemy za twardą okładkę, gruby, dobry gatunkowo papier i za rozmiar książki. Idealnie ona wygląda w dziecięcej biblioteczce. 


To wydanie rozbudza ciekawość i jest doskonałą okazją do rozmów osoby dorosłej z dzieckiem na temat zwierząt, ludzi itp. To duży zastrzyk wiedzy, ale nie takiej typowo encyklopedycznej. Ta wiedza oprócz walorów edukacyjnych przynosi czytelnikom wiele rozrywki. To wiedzą warto pochwalić się przed innymi. Z książką naprawdę miło spędza się czas. A te około 70 pytań i odpowiedzi czyta się z wielkim zaangażowaniem. Polecamy! Naprawdę ciężko przestać ją czytać :)

Komentarze

  1. Bardzo ładne ilustracje. Podobają mi się i to bardzo.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem bardzo ciekawa tej książki i chętnie się skuszę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Słyszałam o tej książce i wydaje mi się ciekawa. Na pewno przejrzę ją dokładnie w wolnej chwili w EMPIKu.

    OdpowiedzUsuń
  4. mamy w domu, sama chętnie sięgam do tej książki, jak dla mnie jest genialna!

    OdpowiedzUsuń
  5. Ta książeczka znajduje się na liście tych, które muszę kupić dla moich siostrzeńców.

    OdpowiedzUsuń
  6. Takie zbiory ciekawostek na pewno też nie jedna dorosła osoba chętnie poczyta, a jak na głos to i dziecko skorzysta.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Jednorożce. Pojedynek w chmurach - recenzja gry

 Witajcie. Dzisiaj mamy dla Was recenzję gry "Jednorożce. Pojedynek w chmurach" od Muduko. Czy przypadła nam ona do gustu? Czy ma proste zasady? I przede wszystkim czy zapewnia dobrą zabawę? Jesteście ciekawi? Odpowiedź znajdziecie poniżej... Gra zawarta jest w niewielkim pudełku. Jest ono solidne i ma magnetyczne zamknięcie, przez co elementy tak szybko nam nie wypadną. Kolorystyka pudełka jest też bajkowa- po prostu przyciąga uwagę. Jak sama nazwa wskazuje jest to gra, gdzie głównymi bohaterami są jednorożce. A jakie są jej zasady? Zaraz Wam wszystko opiszemy... Jednak najpierw zajrzyjmy do środka... A w środku znajdziemy: - 6 drewnianych pionków, - 12 naklejek na pionki - 4 planszetki (2 kwadratowe i  2 prostokątne), - 14 żetonów tęczy, - instrukcję. Jak jest cel gry? Należy złapać przeciwnika w pułapkę, skacząc po chmurkach i zostawiając za sobą żetony z tęczą, tak aby nie mógł on wykonać kolejnego ruchu. Wiek graczy? 7 lat w górę. Jednak u nas już 6-latek sobie poradził

Testujemy kaszki dla najmłodszych od Mamuko

Witajcie! Dzisiaj przychodzimy do Was z recenzją kaszek od Mamuko. Słyszeliśmy ostatnio o nich wiele pochlebnych opinii. Czy i nam one przypadły do gustu? Zaraz Wam wszystko opiszemy. Kaszki dostaliśmy przy współpracy ze sklepem internetowym Krabb. Często robimy tam zakupy- znajdziecie tam to co niezbędne dla malucha i oczywiście wyprawkę skompletujecie tam od A do Z. Jednak przejdźmy do kaszek. W naszym zestawie testerskim znalazły się trzy kaszki: - Kaszka ryżowa, - Kaszka gryczana, - Kaszka pełnoziarnista. Jak widzicie już same opakowania przyciągają uwagę. Kaszki pochodzą z litewskich upraw ekologicznych i spełniają wszystkie unijne normy. Są to jedyne na rynku nieprzetworzone kaszki, które certyfikowane są jako żywność dla dzieci, więc przechodzą dodatkowe kontrole jakości. Podczas ich produkcji nie używa się temperatury co sprawia, że zachowują wszystkie wartości odżywcze jakie znajdziemy w zbożach. Przyjrzeliśmy się bliżej składowi tych kaszek i faktycznie nie mamy tutaj cukru,

Gra dla fanów piłki nożnej? Zagrajmy razem w "Dziki futbol"

Wyobraźcie sobie gorącą sawannę. Zaraz na niej rozpocznie się ważny mecz. Naprzeciw siebie staną dwie silne drużyny: Odważne Lwy oraz Szarżujące Nosorożce. Wśród kibiców rośnie coraz większe napięcie. Każda drużyna chce osiągnąć zwycięstwo! Dlaczego? Od wygranej zależy przywództwo na sawannie. Sędziowie- zebry są już gotowi. A Wy? Poczuliście chociaż troszkę klimat tej rozgrywki? Tak, więc zapraszamy Was na recenzję gry "Dziki futbol" od Wydawnictwa Zielona Sowa. Zacznijmy może od tego co znajdziemy w pudełku. A są to takie elementy jak: - 24 karty Zawodników, - 8 kart Sędziego, - 28 kart Akcji, - Tablica wyników, - 12 znaczników Goli. - Znacznik piłki, - Kostka, - Instrukcja gry. Dla jakiego wieku jest ta gra? Od 6 lat w górę. Ilość graczy? Gra przeznaczona jest dla dwóch graczy. Po rozłożeniu wszystkich elementów rozgrywka wygląda mniej więcej tak jak na poniższym zdjęciu. I od czego zaczynamy? Grę rozpoczyna osoba, która ostatnio grała w piłkę lub oglądała mecz i to właśni