Przejdź do głównej zawartości

Seria dla najmłodszych o pewnym Marcinie

Witajcie! Dzisiaj przychodzimy do Was z recenzją pewnej serii o Marcinie. Znajdziemy tutaj tytuły takie jak: "Marcin pora spać", "Marcin zaginiony pluszak", "Marcin nie lubię tego" oraz "Marcin czas przed ekranem". 

W każdej z tych części możemy znaleźć przeróżnych bohaterów. Głównym jest oczywiście chłopiec o imieniu Marcin, a poza nim mamy jeszcze: Tatę, Mamę, Zojkę (siostrę), Bajkę (pieska), Bunię (babcię), Dziadzia Kłaczka i Dziadzia F. Wszyscy bohaterowie towarzyszą Marcinowi podczas jego przygód i pomagają mu rozwiązać problemy dnia codziennego.


Książki są w twardych okładkach a kolorowe ilustracje przyciągają uwagę najmłodszych. Przeznaczone są dla dzieci od trzeciego roku życia. 

"Marcin. Czas przed ekranem"

Książka pokazuje najmłodszym co zrobić, aby mniej patrzeć na ekrany. Wyjaśnia też dlaczego dorośli spędzają czasami przed nimi dużo czasu - przecież czasem ktoś może w ten sposób pracować. Nie zawsze patrzenie w ekran to tylko zabawa. Tutaj z pomocą przychodzi też dziadek Kłaczek, pomaga nawet ściągnąć aplikację, która liczy czas spędzany na danym urządzeniu.


Książka przede wszystkim pokazuje dzieciom, że jest wiele innych ciekawszych zajęć niż spędzanie czasu przed ekranem. Komputer, tablet, telefon to nie są złe urządzenia, jednak trzeba wiedzieć jak z nich mądrze korzystać...

"Marcin. Nie lubię tego!"


Wydanie skierowane dla niejadków i nie tylko. Marcin nie zawsze próbuje to co przygotują dla niego inni do jedzenia. Przecież to nieładnie pachnie. Na dodatek u babci Buni dowiaduje się, że można ukryć warzywa w innych daniach przez co mały chłopiec jest jeszcze bardziej ostrożniejszy. "Nie wezmę gofra. Tata na pewno włożył do niego kalafior" - snuje domysły Marcin. Jednak po rozmowie z rodzicami wszystko małymi krokami się zmienia. Teraz Marcin lubi nawet wspólne gotowanie. Sukcesem jest to, że zawsze bierze kęs, zanim powie, czy lubi daną potrawę, nawet jeśli nie pachnie ładnie.


Książka poprzez przygody Marcina pokazuje, że zanim coś ocenimy w swoim smaku, to warto chociaż spróbować. Akceptuje też to, że możemy czegoś nie lubić, a smaki zmieniają nam się z wiekiem. 

 

"Marcin. Pora spać"

Dzieciom podobają się dorosłe wieczory, wtedy, gdy np. rodziców odwiedzają znajomi, a oni mogą później położyć się spać. Tylko wielka szkoda, że nie można tego robić częściej. Marcin w ostatnim czasie robi wszystko żeby jak najpóźniej położyć się spać. Jaki jest tego efekt? Przecież, gdy człowiek się nie wyśpi to ma nienaładowane baterie, a wtedy kłopotów nam nie brakuje.


Książka pokazuje dzieciom jak ważny jest sen i co się może stać, gdy mamy jego niewystarczającą ilość. 


"Marcin. Zaginiony pluszak"


Pewnego dnia dzieje się wielka katastrofa w dziecięcym świecie Marcina - ginie jego ulubiony pluszak Królik. I co to teraz będzie? Na początku chłopiec oskarża swoją siostrę, potem myśli, że Królika zabrała Bajka, suczka Buni. A może jednak mama dała go do prania? Nadchodzi wieczór i pluszaka dalej nie ma. A może ukrył się on wśród bałaganu? Ale czy Marcin ma jakikolwiek bałagan w pokoju?

Książka pokazuje dzieciom, że zaginione zabawki to częsta codzienność wśród dzieci. Warto zachować spokój, a z czasem wszystko dobrze się ułoży. I jeszcze jedno: warto mieć porządek w swoim pokoju.


Seria o Marcinie przypadła nam do gustu. Pokazuje różne dziecięce problemy z perspektywy Marcina i pokazuje w jaki sposób można je rozwiązać. Polecamy!


Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Testujemy lane perfumy od Faktorii Perfum

Witajcie! Dzisiaj przedstawimy Wam sklep internetowy z lanymi perfumami. Oferowane przez nich zapachy inspirowane są znanymi i cenionymi na całym świecie markami. Poznajcie Faktorię Perfum! A może już znacie? Z tego sklepu do przetestowania wybraliśmy pięć zapachów: cztery damskie i jeden męski. Najpierw zobaczcie jak prezentują się te zapachy... I jak podobają Wam się opakowania? Dla nas wyróżniają się one klasycyzmem i elegancją. Faktoria Perfum 117 odpowiednik Dolce & Gabanna Light Blue (zapach damski) Na samym początku zapach ten orzeźwia, a potem przemienia się w słodycz. Znajdziemy tutaj owocowo-kwiatowe nuty zapachowe z drzewnymi akordami. Zapach idealnie nadaje się na dzień- zwłaszcza na ciepłe letnie dni. Nuty zapachowe: Głowa: Hiacyntowiec, Jabłko, Sycylijski cedr Serce: Bambus, Biała róża, Jaśmin Podstawa: Ambra, Drewno cytronu, Piżmo   Faktoria Perfum 134 odpowiednik Yves Saint Laurent - Libre (zapach damski) Jeśli lubicie słodkie zapachy, to coś dla Was. Mnie ...

Szukacie najlepszej encyklopedii dinozaurów? Poznajcie "Dinopedię"!

Wiecie jakie są najbardziej inspirujące, interesujące i ekscytujące zwierzęta jakie kiedykolwiek istniały na Ziemi? To dinozaury! I to właśnie dla ich fanów mamy dzisiaj ciekawą książkę, a jest nią "Dinopedia", którego autorem jest "Dino" Don Lessem. Ilustracje wykonał Franco Tempesta, a wydana została ona w Polsce przed Burda Media Polska. W książce znajdziemy ponad 600 dinozaurów. W tym te nowo odkryte. Ileż można czytać o tyranozaurze czy brachiozaurze. Teraz przyszedł czas na poznanie nowych gatunków. Znacie może kosmoceratopsa lub anzu? Nie! To z "Dinopedią" macie okazję je poznać oraz wiele, wiele innych gatunków dinozaurów... To wydanie jest nowe, zaktualizowane i rozszerzone. Jest to po prostu najbardziej kompletne i aktualne spojrzenie na świat dinozaurów. Książka podzielona jest na cztery części (co znacznie ułatwia korzystanie z niej): - Odkrywanie dinozaurów: zebrane ogólne informacje o dinozaurach, - Dinozaury ptasiomiednicze, - Dinozaury gadz...

"W kółko" - recenzja gry edukacyjnej autorstwa Superniani Doroty Zawadzkiej

Gra "W kółko" od Wydawnictwa Alexander Toys której autorem jest znana zapewne Wam wszystkim Superniania Dorota Zawadzka, to sposób na ćwiczenie kompetencji przyszłości. A czym są owe kompetencje przyszłości? To po prostu umiejętności, które będą kluczowe w przyszłości. Zaliczyć tutaj możemy np. gotowość do rozwiązywania problemów, współpracę i pracę zespołową, komunikację czy też myślenie kreatywne. Warto już od najmłodszych lat ćwiczyć te umiejętności u najmłodszych. Dodatkowo gra jest również lewopółkulowa, czyli wspiera lewą półkulę mózgu. To właśnie ta część mózgu analizuje, przetwarza linearnie, porządkuje sekwencyjnie, wykrywa relacje. A właśnie te kompetencje mają duży wpływ na: rozwój mowy, funkcje intelektualne, umiejętność pisania, wprowadzenie do czytania.  I to właśnie ta gra stwarza nam sytuacje do nabywania umiejętności przyszłości oraz wspierania naszej lewej półkuli mózgowej. A od jakiego wieku jest przeznaczona ta gra? Mogą w nią grać już dwulatki, ale pod na...