Przejdź do głównej zawartości

Logiczna gra dla dzieci? Poznajcie "Cztery do wygranej" od Wydawnictwa Alexander

Witajcie. Dzisiaj przedstawimy Wam grę logiczną dla dzieciaków, w którą i my dorośli chętnie będziemy chcieli grać. Uwierzcie nam lub nie- tutaj naprawdę trenujemy nasze "szare komórki".

Gra "Cztery do wygranej" znajduje się w dużym, kolorowym, kartonowym pudełku. Przeznaczona jest dla dwóch graczy, od 7 lat w górę.


A co mamy w środku?
1. Kostki do gry- 25 sztuk (po 5 z każdego koloru: żółtego, niebieskiego, czarnego, czerwonego, zielonego).
2. Tabliczki do losowania- 25 sztuk (po 5 z każdego koloru: żółtego, niebieskiego, czarnego, czerwonego, zielonego).
3. Żetony do wyboru koloru gracza- 5 sztuk.
4. Plansza do gry- 1 szt.
5. Instrukcja.


Jaki jest cel gry?
Wygrywa ten zawodnik, który z kostek z wybranego koloru ułoży linię poziomą, pionową lub ukośną z co najmniej czterech kostek lub kwadrat o bokach 2x2.

Jak należy przygotować się do gry?
Najpierw wybieramy w jakim wariancie będzie toczyć się rozgrywka. Do wyboru mamy: klasyczny, losowy i czysty. Następnie kładziemy planszę na płaskiej stabilnej powierzchni. Przygotowujemy wszystkie rekwizyty, jeśli wybraliśmy wariant losowy lub czysty to musimy także przygotować potasowane tabliczki do losowania. Ustalmy zasadę, że np. grę rozpoczyna najmłodszy z zawodników.

I zaczynamy grę...
Gracze wykonują swoje ruchy na zmianę. W jednym swoim ruchu można przemieścić na planszy tylko jedną ze swoich kostek.
W wariancie tzw. czystym gracze mogą przemieścić swoje kostki tylko na sąsiadujące puste pola.
Pamiętajmy, że możemy przemieszczać swoją kostkę w każdym kierunku (poziomo, pionowo, czy po przekątnej, ale o jedno pole.
I jak już wcześniej wspomnieliśmy gra kończy się w momencie, gdy któryś z zawodników ułoży linię (pionową, poziomą lub ukośną) ze swojego koloru z przynajmniej 4 kostek lub kwadrat 2x2.

Tak wygląda pozycja startowa w wariancie klasycznym.


 W wariancie losowym pozycja startowa jest zawsze inna, ustalana na podstawie losowania.


W wariancie czystym również pozycja startowa jest ustalana na podstawie losowania, jednak na planszy pozostawiamy tylko dwa kolory graczy.


Musimy tutaj przede wszystkim myśleć strategicznie i przewidująco, by przegrupować swoje kostki w odpowiednią kombinację. Być może to właśnie nam uda się pokonać rywala w tej potyczce "szarych komórek".

Mimo, iż gra przeznaczona jest od 7 roku życia to spróbowałam w nią zagrać z moim 6-latkiem i wiecie co? Zdarzyło się, że on wygrał. On naprawdę w takie gry logiczne jest dobry. Ma niezłą pamięć i swoją strategię. Plusem tej gry jest również to, że ma aż 3 warianty gry. Możemy wybrać, który najbardziej nam pasuje. Mi najbardziej spodobał się ten ostatni, czyli czysty, zaś synek wolał losowy- podejrzewam, że spodobało mu się rozkładanie tabliczek do losowania.
Polecamy i dla dużych i dla małych! Gra sprawdziła się również u nas na domówce- każdy z dorosłych chciał choć raz w nią wygrać.

Dziękujemy!
https://www.alexander.com.pl/produkty/cztery-do-wygranej/
Jakie gry logiczne znacie?
W co ostatnio graliście?
Jak Wam się podoba ta gra?

Komentarze

  1. Lubię takie strategiczne gry, dlatego będę miała ją na uwadze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna gra 👍 Idealna by spędzić ciekawie czas z dziećmi

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna rozrywka dla szarych komórek! :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Planszówki zawsze są dobrym rozwiązaniem by odciągnąć dzieci od komputerów i miło spędzić czas z rodziną:-)

    OdpowiedzUsuń
  5. Ta gra mi się podoba. Fajnie się prezentuje.

    OdpowiedzUsuń
  6. Jak sympatycznie można ćwiczyć przestrzenne i matematyczne postrzeganie, nauka przez zabawę. :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Kolejna fajna gra, wygląda to ciekawie :) KK

    OdpowiedzUsuń
  8. Bardzo ciekawa gra:) Myślę, że to świetnie się sprawdzi w wolnej chwili :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Wygląda bardzo przyjemnie, jestem ciekawa czy spodobałaby się moim córkom :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Takie gry są świetne szczególnie, kiedy dziecko jest chore, albo się nudzi, czy tak jak teraz, musi siedzieć w domu bo szkoły i przedszkola zamknięte.

    OdpowiedzUsuń
  11. Świetna gra dla dzieci na pewno ją zakupię :)

    OdpowiedzUsuń
  12. Jest świetna. Ostatnio w nią grałam z siostrzeńcem. Zabawa była super !

    OdpowiedzUsuń
  13. Bardzo ciekawa gra. Trzeba w niej trochę pomyśleć, a takie gry lubię. ;)

    OdpowiedzUsuń
  14. To trochę jakby kółko i krzyżyk ;) fajna gierka dla dzieciaków. Ja zupełnie nie jestem na czasie z grami ale na pewno gdy mój siostrzeniec podrośnie będę mu kupować takie gry :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Sama chętnie bym zagrała. Uwielbiam gry logiczne :)

    OdpowiedzUsuń
  16. Fajne! Taka większa wersja kółka i krzyżyku.

    OdpowiedzUsuń
  17. Mamy cała cała gier od Alexander Toys. Jesteśmy zadowoleni z tej marki. Tej propozycji jeszcze nie znamy, ale to już chyba kwestia czasu. 😉

    OdpowiedzUsuń
  18. Mamy ja, świetna jest. Często w nią grywamy

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Jednorożce. Pojedynek w chmurach - recenzja gry

 Witajcie. Dzisiaj mamy dla Was recenzję gry "Jednorożce. Pojedynek w chmurach" od Muduko. Czy przypadła nam ona do gustu? Czy ma proste zasady? I przede wszystkim czy zapewnia dobrą zabawę? Jesteście ciekawi? Odpowiedź znajdziecie poniżej... Gra zawarta jest w niewielkim pudełku. Jest ono solidne i ma magnetyczne zamknięcie, przez co elementy tak szybko nam nie wypadną. Kolorystyka pudełka jest też bajkowa- po prostu przyciąga uwagę. Jak sama nazwa wskazuje jest to gra, gdzie głównymi bohaterami są jednorożce. A jakie są jej zasady? Zaraz Wam wszystko opiszemy... Jednak najpierw zajrzyjmy do środka... A w środku znajdziemy: - 6 drewnianych pionków, - 12 naklejek na pionki - 4 planszetki (2 kwadratowe i  2 prostokątne), - 14 żetonów tęczy, - instrukcję. Jak jest cel gry? Należy złapać przeciwnika w pułapkę, skacząc po chmurkach i zostawiając za sobą żetony z tęczą, tak aby nie mógł on wykonać kolejnego ruchu. Wiek graczy? 7 lat w górę. Jednak u nas już 6-latek sobie poradził

Testujemy kaszki dla najmłodszych od Mamuko

Witajcie! Dzisiaj przychodzimy do Was z recenzją kaszek od Mamuko. Słyszeliśmy ostatnio o nich wiele pochlebnych opinii. Czy i nam one przypadły do gustu? Zaraz Wam wszystko opiszemy. Kaszki dostaliśmy przy współpracy ze sklepem internetowym Krabb. Często robimy tam zakupy- znajdziecie tam to co niezbędne dla malucha i oczywiście wyprawkę skompletujecie tam od A do Z. Jednak przejdźmy do kaszek. W naszym zestawie testerskim znalazły się trzy kaszki: - Kaszka ryżowa, - Kaszka gryczana, - Kaszka pełnoziarnista. Jak widzicie już same opakowania przyciągają uwagę. Kaszki pochodzą z litewskich upraw ekologicznych i spełniają wszystkie unijne normy. Są to jedyne na rynku nieprzetworzone kaszki, które certyfikowane są jako żywność dla dzieci, więc przechodzą dodatkowe kontrole jakości. Podczas ich produkcji nie używa się temperatury co sprawia, że zachowują wszystkie wartości odżywcze jakie znajdziemy w zbożach. Przyjrzeliśmy się bliżej składowi tych kaszek i faktycznie nie mamy tutaj cukru,

Książeczki dla dzieci o uczuciach i nie tylko

Witajcie. Dzisiaj mamy dla Was recenzję aż trzech wydań. Są to książeczki dla dzieci o uczuciach, pozytywnym zachowaniu i mindfulness. Wszystkie cechuje to, że znajdziemy w nich ćwiczenia dla dzieci. A to wszystko od ToTamto. Uczucia. Ćwiczenia dla dzieci Tutaj najmłodsi przenoszą się do świata uczuć, aby bardziej je zrozumieć. Piszemy najmłodsi ponieważ książeczka przeznaczona jest już dla dzieci od 3 roku życia. Znajdziemy w niej proste zadania, dzięki którym możemy dowiedzieć się jak rozpoznawać emocje, jak je wyrażać i przede wszystkim jak nad nimi panować. Jednak nie chodzi tutaj o to, aby te emocje w sobie tłumić. Musimy je po prostu zrozumieć. Ćwiczenia w tym wydaniu są różnorodne. Mamy i kolorowanki, zagadki, labirynty, pisemne zadania. Można je wszystkie dostosować do wieku i możliwości dziecka. Autorką jest tutaj Diane Romo - nauczycielka o blogerka. Od ponad dwudziestu ośmiu lat, uczy dzieci i w swojej pracy skupia się na interakcjach społecznych, gdzie swoim uczniom wpaja w