Przejdź do głównej zawartości

Wielkoformatowe wyszukiwanki dla najmłodszych? Poznajcie nowości od Wydawnictwa Czarna Owca - "W przedszkolu", "W lesie", "W mieście"

Witajcie! Moje dzieciaki ostatnio stały się wielkimi fanami wszelkich wielkoformatowych, książkowych wyszukiwanek, gdzie sami mogą tworzyć fabułę. Takie książeczki rozwijają nie tylko spostrzegawczość i koncentrację u najmłodszych, ale także tworzą w nich zasoby kreatywności. I tak oto w ostatnim czasie Wydawnictwo Czarna Owca wypuściło na rynek książkowy trzy niezwykłe wydania - "W przedszkolu", "W lesie" oraz w mieście. A my właśnie dzisiaj co nieco Wam o nich opowiemy. Zapraszamy na recenzję! 
 

"W przedszkolu"


Historia tej książeczki toczy się w przedszkolu o nazwie "Dmuchawiec". I właśnie tutaj na każdej stronie znajdziemy naszych przedszkolaków, którym towarzyszą różne przygody- Emmę, Mię, Selinę, Łukasza i Juliana.
Każda strona książeczki pokazuje nam jaki rytm dnia panuje w przedszkolu. Na wstępnie mamy poranek podczas którego opiekunowie przyprowadzają swoje dzieci do przedszkola. Potem mamy ukazane co się dzieje w szatni, jest też pora śniadaniowa, czas na zabawę itp. A na ilustracjach dzieje się naprawdę dużo. Trzeba nieźle wytężyć wzrok, aby znaleźć naszych bohaterów. Sami też możemy tworzyć własne historie...
Na każdej stronie jest też króciutkie opowiadanie, które informuje nas co w danym momencie się dzieje. Są też podpowiedzi w stylu: "Mia przechodzi przez ruchomy mostek." Aby czytelnik mógł szybciej zlokalizować naszych przedszkolaków.
Poprzez lekturę tej książki dziecko nie tylko ćwiczy swoją koncentrację i spostrzegawczość, ale także dowiaduje się co nieco o dniu i zasadach panujących w przedszkolu.



"W lesie"


To książeczkę zaliczylibyśmy do tych z kategorii: edukacyjne. Odnajdziemy tutaj wiele informacji o lesie, a wszystko to jest dostosowane do wieku dzieci. Mimo iż, książka przeznaczona jest dla dzieci od 3 lat w górę to z naszego doświadczenia wiemy, że i dwulatki się nią zainteresują. Razem z najmłodszymi możemy poznać jakie zwierzęta żyją pod ziemią, czym się żywią? A może chcielibyście dowiedzieć się co robią wiewiórki zimą, albo gdzie chowają się jeże?
Książka zabiera czytelników w wyjątkową, pełną przyrodniczych ciekawostek podróż. Ilustracje są pełne szczegółów, a z boku mamy jeszcze tzw. "metryczki" w których dodatkowo podpisane są obrazki zwierząt i roślin do odszukania. Dzięki nim rozpoznamy a to motyla nocnego, a to chrząszcza jelonka...
Aby nie było zbyt edukacyjnie to jest też wątek humorystyczny związany z pewną wiewiórką, która ma dość nietypowy ogon.
Książkę polecam także jako nauczyciel przedszkolny do wykorzystania podczas zajęć edukacyjnych z przedszkolakami. Tematyka lasu jest tutaj świetnie przedstawiona.




"W mieście"


I czas na ostatnie wydanie, w którym poruszamy się po zatłoczonym mieście. Jest to wydanie także bardzo szczegółowe jak poprzednie książeczki, a mamy tutaj aż 99 szczegółów do odszukania. Jednak to nie wszystko na każdej stronie ukrył się gdzieś czerwony balonik.
I tutaj sami możemy tworzyć swoje historie. Z boku także są "metryczki"w których mamy elementy do odszukania. Ich znalezienie czasami jest "nie lada wyzwaniem".
Może chcecie dowiedzieć się co się dzieje przed bankiem? A może sami rozwikłacie zagadkę dlaczego doszło do wypadku samochodowego? A na rondzie... Tam dopiero panuje istny korek! W tym mieście naprawdę sporo się dzieje. Możemy jeszcze przenieść się na przystanek, port czy do parku. Jak dla nas to wydanie jest najbardziej szczegółowe.




Nam wszystkie trzy wydania przypadły do gustu. Jeśli lubicie bawić się w detektywów to coś dla Was. Polecamy!


Lubicie tego typu wyszukiwanki?
Które wydanie najbardziej Was zainteresowało?

A pamiętacie o naszym trwającym konkursie? Zapraszamy do udziału!

Komentarze

  1. No to już wiem, co teraz kupię wnuczkom. Kolejne świetne książki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie książeczki to gwarancja świetnej zabawy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wszystkie trzy mi się podobają, ale najbardziej chyba w lesie, bo lubię zwierzęta i tę tematykę.

    OdpowiedzUsuń
  4. Chyba mam kilka podobnych książeczek w domu. Ta ze zwierzętami najbardziej mi się podoba, ale to też dlatego, ze i ja, i dzieci kochamy zwierzęta.

    OdpowiedzUsuń
  5. Jakie fajne, kolorowe książki dla dzieci.

    OdpowiedzUsuń
  6. Fantastyczne książki o ciekawej tematyce. Z pewnością dostarczają dzieciom wiele zabawy jak i nauki

    OdpowiedzUsuń
  7. Świetne są wyszukiwanki, moje córki spędzały przy nich długie godziny, u nas wspomagały naukę mówienia.

    OdpowiedzUsuń
  8. Widzę, że chłopcy są bardzo zadowoleni i zainteresowani książkami.

    OdpowiedzUsuń
  9. Świetne są te książeczki :D
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  10. Ciekawe i interesujace wpisy

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Wielka księga wierszy Juliana Tuwima - recenzja

To wydanie to klasyka w literaturze. Kto z nas nie zna twórczości Juliana Tuwima? Komu nie kojarzą się jego wiersze z czasami beztroskiego dzieciństwa? Te ponadczasowe utwory od pokoleń kształtują wyobraźnię i wrażliwość.   Ta "Wielka księga wierszy. Abecadło rymów" Juliana Tuwima to solidne wydanie. Znajdziemy w nim najpiękniejsze wiersze tego autora w układzie alfabetycznym - i taki układ nam się podoba. W szybki sposób możemy odszukać nasze ulubione utwory. A są nimi między innymi: "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Słoń Trąbalski" czy też "Dyzio Marzyciel".  Wiersze wzbogacone są pięknymi ilustracjami wykonanymi przez Marcina Bruchnalskiego. Zobaczcie jak one wyglądają... I te rameczki dookoła. Cudnie, nie? Pomagają one zrozumieć treść wierszy i zapamiętać je.  My po to wydanie sięgamy nie tylko przed snem, ale również w ciągu dnia. Ja jako nauczyciel przedszkolny z chęcią wykorzystam je w mojej pracy z przedszkolakami. Duże litery sp

"Tomek i tata" Susanne Weber - nasza recenzja

Witajcie! Dzisiaj przedstawiamy Wam zbiór historyjek do wspólnego czytania (najlepiej dla taty i syna, lecz nie jest to warunek konieczny). Opowieści te świetnie sprawdzają się jako lektura na dobranoc dla 3-6 latków. A więc, przed Wami recenzja książki pt. "Tomek i tata" Susanne Weber od Wydawnictwa Debit. Historyjki nie są długie (mają ok. 3 strony), napisane są prostym językiem i dotyczą codziennych spraw Tomka, który jest przedszkolakiem i jego taty. Tata często znajduje rozwiązanie z trudnej sytuacji, potrafi doradzić i ma poczucie humoru. Tomek lubi dobrą zabawę, a poprzez różne doświadczenia poznaje świat razem z tatą.  Znajdziemy tutaj np. opowieść "o kichających gwiazdach", dowiemy się jak poradzić sobie z nielubianym przez dzieciaki sprzątaniem, czy też poznamy jak wyglądał męski dzień Tomka i jego taty. Niektóre historyjki mają pouczające przesłanie, inne są takie "zwykłe i codzienne", a jednak przyciągają uwagę małego słuchacza. Znajdziemy w ni

"Sekretne życie strupków" - nasza recenzja

 Witajcie! Przeróżne otarcia jak i skaleczenia mogą się nam przytrafić w różnych miejscach i w różnych momentach. Jednak nasze ciało jest tak zbudowane, że wie jak rozpocząć walkę z tymi problemami. Książka "Sekretne życie strupków" od Wydawnictwa Debit zabiera nas w podróż w głąb naszego organizmu i nie tylko. Tekst stworzyła Ariadna Garcia Turon, a z języka katalońskiego przetłumaczyła go Karolina Jaszecka. Zapraszamy na naszą recenzję! Zaczniemy od tego, że książka jest naprawdę duża... Jej wymiary to: 25 cm x 28 cm. I ma solidną grubą okładkę. Co do ilustracji w wykonaniu Mariony Tolosy Sistere - są one charakterystyczne. Znajdą one zapewne i zwolenników i przeciwników. Nam się tak średnio podobają. To co znajdziemy w środku? Na początku przedstawia nam się Uraz. Informuje czytelników, że jego ulubionym miejscem jest podwórko i to właśnie między innymi tutaj jesteśmy narażeni na różne otarcia, siniaki, skaleczenia itp. Pokazuje w jaki sposób one powstają. Następnie dzieck