Przejdź do głównej zawartości

Recenzja książki "Kosmiczne wyzwania" Artura B.Chmielewskiego i Eweliny Zambrzyckiej-Kościelnickiej

Dzisiaj opowiemy Wam co nieco o pewnej kosmicznej książce, która kilka dni temu miała swoją premierę. Poznajcie "Kosmiczne wyzwania" Artura B. Chmielewskiego i Eweliny Zambrzyckiej-Kościelnickiej od Wydawnictwa Znak. Nasz pierwszy autor pan Artur jest inżynierem NASA i swoimi opowieściami zaprasza nas na podbój kosmosu. To właśnie razem z nim dowiemy się jakie były największe kosmiczne projekty, a nawet wylądujemy na Marsie odszukując zagubionego lądownika. Jednak na tym nie koniec... Co jeszcze znajdziemy w książce zaraz się o tym dowiecie. A teraz mała ciekawostka- wiecie, że pan Artur to syn Papcia Chmiela- autora przygód Tytusa, Romka i A'Tomka! 


Książka napisana jest lekkim językiem. Nawet jeśli pojawiają się tutaj naukowe pojęcia to wszystko przetłumaczone jest w jak najciekawszy sposób dla dziecka. Autor pisząc książkę w dużej mierze opierał się na swoich doświadczeniach. Już na samym wstępnie poznajemy jak to się stało, że został on inżynierem NASA. Mało tego mamy nawet zdjęcie jak wygląda jego miejsce pracy , czyli JPL w Kalifornii. 

Znajdujemy tutaj odpowiedzi na wiele, wiele interesujących pytań. Jednymi z nich są:

- Co jest najważniejsze w pracy dla wielkiej agencji kosmicznej?
- Co to jest lądownik i gdzie on może wylądować?
- Jak wylądować na komecie?
- Czy w kosmosie można pompować balony?
- Jak wygląda kosmita?
- Jak się uczyć, żeby się nie zmęczyć, a jednak wszystko wiedzieć?
- Jak kosmiczne technologie ratują Ziemię?

... i wiele, wiele innych.

 

Wielkim atutem tej książki jest to, że pojawiają się w niej ilustracje Papcia Chmiela. Mamy nawet  przedstawionego Tytusa, który zmienia swój wygląd będąc mieszkańcem różnych planet. Takie wstawki sprawiają, że absolutnie nie jest to książka typowo naukowa.



Książka przeznaczona jest dla dzieci od 9 roku życia, jednak można ją z całą pewnością czytać młodszym dzieciakom. Nasz siedmiolatek wykazał nią wielkie zainteresowanie i niecierpliwie czeka na poznanie kolejnych rozdziałów.

Kolejnym plusem tej książki są eksperymenty do własnego wykonania. Przecież dzieciaki poprzez doświadczenia najlepiej się uczą!

Zaskoczyła nas także w pozytywnym sensie ogromna dawka ciekawostek o których nie mieliśmy pojęcia. A może chcielibyście poznać wskazówki dzięki, którym myślenie o nauce totalnie się zmienia?

"Kosmiczne wyzwania" to książka, która przedstawia wiedzę o kosmosie zupełnie z innej perspektywy. To książka która wciąga, a razem z nią chcemy poznawać wyjątkowe ciekawostki z zakresu wiedzy kosmicznej. To gratka dla fanów kosmicznych przygód!

I na koniec ilustracja Papcia Chmiela... A w książce znajdziecie ją na samym początku. Można nawet tę ilustracje sobie wyciąć :)

I jak Wam się podoba ta książka?
Ciekawi Was tematyka kosmosu?

Komentarze

  1. Książka już zasiliła biblioteczkę moich dzieci.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super że lekturkama sporo ciekawostek, widać i dorośli mogą skorzystać:) Wnioskuję że to taka troszkę już familijna publikacja;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Już wcześniej wciągnęłam ten tytuł na listę książek, z którymi chciałabym się spotkać, propozycja na rodzinne czytanie, sprawdzi się u nas w domu. :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Młodzi czytelniczy będą na pewno sięgać po tę książkę z dużą ciekawością. 😊

    OdpowiedzUsuń
  5. Zawsze lepiej wiedzieć więcej niż mniej, a tematyka kosmosu jest niezwykle ciekawa.

    OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo ciekawa książeczka dla najmłodszych miłośników kosmosu. Możemy się dowiedzieć wiele interesujących ciekawostek. Do tego piękne ilustracje. Widać niesamowitą staranność w prowadzeniu bloga i konsekwentne działania. Brawo Agnieszko!

    OdpowiedzUsuń
  7. Takie książki inspirują dzieci do snucia marzeń. Przecież każdy ma szansę pracować w NASA jeśli tylko bardzo by tego pragnął.

    OdpowiedzUsuń
  8. Recenzja jest bardzo przekonująca

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Dojrzewanie. To, o czym dorośli ci nie mówią- recenzja.

Witajcie! Dzisiaj mamy dla Was recenzję książki o... dojrzewaniu. Jednak nie jest to byle jakie wydanie. Tutaj mamy połączenie i rzetelnych i najświeższych danych z pełnym przekazu humorem. Książkę napisał Boguś Janiszewski, a ilustrację wykonał Max Skorwider. To już kolejne wydanie tego duetu.  Zanim rozpoczęliśmy dogłębną lekturę tej książki to najpierw przejrzeliśmy ilustracje. Są naprawdę ciekawe, wciągające... Nie brakuje tu komiksów, które wręcz bawią, ale i przekazują rzetelną wiedzę bez oporów. Tutaj nie ma "zatajania" informacji, tutaj mamy przełamanie tematu tabu. Dziecko czytając to wydanie poczuje się niczym osoba dorosła. Wszystko napisane jest bez owijania w bawełnę, na luzie o temacie, który nie dla wszystkich jest łatwy - dojrzewanie. Ten okres "jest obowiązkowy i nie zwalnia z niego żadne usprawiedliwienie". To czas pełen przygód również dla rodziców. Książkę można czytać również z nimi jak i osobno. Nie ma w tym również nic dziwnego, gdy sam rodzi

Puzzle dwudzielne ze zwierzątkami dla najmłodszych od Alexander Toys

Witajcie! Najmłodsze dzieci w większości uwielbiają, gdy na puzzlach są zwierzątka. Takie puzzle to doskonała okazja do ćwiczenia mowy, odgłosów jakie one wydają, do utrwalenia sobie nazw poszczególnych "zwierzęcych bohaterów". I tak dzisiaj zaprezentujemy Wam "Puzzle 2-dzielne" ze zwierzakami od Wydawnictwa Alexander Toys, które znajdują się w pudełku przypominającym teczkę, kuferek... Zobaczcie sami...  W pudełku znajdziemy 20 obrazków dwudzielnych, czyli aż 40 elementów. Każdy obrazek dzieli się na dwie części. Mamy tutaj zwierzątka wiejskie (np. kaczkę, kozę), leśne (np. jeża, sarnę), egzotyczne (np. węża, słonia) i wiele, wiele innych. Obrazki ze zwierzętami są kolorowe, a przede wszystkim grafika jest ładna- zachęcająca do zabawy. Zadaniem malucha jest dopasowanie pasujących do siebie dwóch połówek. Każde zwierzątko jest na jakimś tle, co ułatwia zadanie najmłodszym. Puzzle wykonane są z twardej tekturki, więc powinny przetrwać d

Poznajcie serię atlasów dla dzieci. Tym razem mamy coś o kosmosie i o ptakach...

Witajcie! Jeśli wśród Was są miłośnicy ptaków lub też kosmosu to dzisiaj opowiemy Wam o dwóch książeczkach: "Jaki to ptak?" oraz "Jaka to gwiazda?" od Wydawnictwa SBM. Książki są w twardych okładkach i mają formę atlasów dla dzieci. Zarówno w jednej jak i w drugiej jest wyjaśnionych ponad 60 różnych zagadnień (związanych z gatunkami ptaków albo z Kosmosem). "Jaki to ptak?" Mamy tutaj 127 stron pełnych bogatych ilustracji i wiedzy. Opisanych jest tutaj wiele gatunków ptaków, które zamieszkują w Polsce. Oczywiście są też takie, które odlatują w określonych porach do ciepłych krajów. A jakie ptaki możemy tutaj poznać? Są to np. bocian biały, turkawka, jerzyk, zimorodek, dudek, kruk, zięba, szczygieł i wiele wiele innych.  Każdy gatunek opisany jest na dwóch stronach. Tam dowiadujemy się o jego występowaniu, cechach i trybie życia. Dodatkowo zawsze znajdziemy jakąś ciekawostkę dotyczącą określonego ptaka. Te ciekawostki zaciekawiły nas najbardziej. Wiecie, że