Przejdź do głównej zawartości

"Ekoliski. Misja ratowania Ziemi" - nasza recenzja

Witajcie! Pamiętacie może jak jakiś czas temu recenzowaliśmy "Kosmoliski" Marka Marcinowskiego na naszym blogu? W ostatnim czasie pojawiło się kolejne wydanie książkowe tego autora pt.  "Ekoliski. Misja ratowania Ziemi". Jak już sama nazwa wskazuje książka podejmuje tematy związane z ekologią.

Tutaj także jak w poprzednim wydaniu spotykamy dwa przyjazne dzieciom liski - Miłka i Miłkę. To właśnie one pewnego dnia zabierają Zuzię i Wojtusia w podróż po Układzie Słonecznym. Dzieci w kosmicznej przestrzeni poznają kolejne planety i dowiadują się, czy udałoby im się na nich zamieszkać. Jak się okazuje wcale nie byłoby to takie proste: jedne planety są za gorące, inne gazowe, a jeszcze inne przepełnione są burzami pyłowymi. I jak myślicie, czy naszym podróżnikom uda się odnaleźć planetę równie piękną i przyjazną do życia jak Ziemia?

Ta edukacyjna podróż sprawia, że dzieci chłoną ciekawostki poprzez zabawę, a barwne ilustracje przyciągają ich uwagę. Poza tym nie znajdziemy tutaj ciężkiego słownictwa, język dostosowany jest do wieku dziecka. Jak dla nas można zacząć czytać tę książkę już 3-latkom. 

Książka skłania czytelnika do refleksji nad tym, że o Ziemię warto się troszczyć. A dlaczego? To już sami wiecie :)
Co jeszcze tutaj znajdziemy? Przykłady dobrych, ekologicznych nawyków i... pewne ekozadania. Super prawda? A jakby było mało to mamy jeszcze quiz z pytaniami dotyczącymi ekologicznej wiedzy. 



Znacie twórczość pana Marcina?
Co sądzicie o takiej kosmicznej wyprawie?

Komentarze

  1. Ekoliski juz widziałam na innym blogu. Świetna książeczka :) już ją kupiłam swojej chrześniaczce :) Kinga

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna książeczka dla dzieci i nie tylko. Gorąco polecam kosmiczne liski.

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękna książeczka z uroczą grafiką. Z pewnością znajdzie wielu czytelników

    OdpowiedzUsuń
  4. uwielbiamy! moje dzieciaki bardzo chętnie wcielają się w rolę ekolisków i odkrywają wszechświat <3

    OdpowiedzUsuń
  5. Jesteśmy już po lekturze tej wspaniałej książeczki, którą czytaliśmy razem z moim siostrzeńcem i gorąco ją
    polecamy.

    OdpowiedzUsuń
  6. kojarzę te ekoliski, przydatna wartościowa publikacja, zdecydowanie, warto uwrażliwiać dzieci na tematy spraw planety.

    OdpowiedzUsuń
  7. Z największą przyjemnością skuszę się na lekturę o ekoliskach, jestem jej bardzo ciekawa.

    OdpowiedzUsuń
  8. Bardzo ładna książeczka, grafika troszkę przypomniała mi Małego Księcia
    Pozdrawiam Kolorowo!

    OdpowiedzUsuń
  9. Chetnie dodamy do naszej biblioteczki

    OdpowiedzUsuń
  10. w dzisiejszych czasach każdy chyba zajrzy choć raz na tą stronę

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

"Co i jak rośnie w ogródku" - recenzja

Witajcie! Dzisiaj mamy dla Was recenzję książki z serii "Od... do" Wydawnictwa Papilon - "Co i jak rośnie w ogródku" autorstwa Liliany Fabisińskiej. Na samym wstępie książka zaskoczyła nam pozytywnie swoim rozmiarem i grubymi, kartonowymi stronami. Dodamy do tego jeszcze piękne, kolorowe ilustracje, które są dość szczegółowe. Z tego wydania możemy dowiedzieć się jak sadzić, siać i dbać o rośliny, aby cieszyć się zbiorami. Przyznam się, że sama jako osoba dorosła z ciekawością wczytywałam się w tekst i znalazłam w nim kilka ciekawostek, które mnie zaskoczyły. A o jakich roślinach mowa? Wymienimy kilka... A są to: rzeżucha, dynia, groszek zielony, truskawka, tulipan, nasturcja czy też mięta pieprzowa. Opis każdej rośliny to obszerne dwie strony. Każda posiada ramkę z której dowiemy się: kiedy wysiewać roślinę, jakie przygotować stanowisko i jak często ją podlewać. To świetne vademecum małego i dużego ogrodnika. Książka pokazuje, że świat ogrodu potrafi być fascynujący

"Moje Pierwsze 5 Sekund" - sprawdź swoją wiedzę razem z dzieckiem!

Jednym z prezentów jakie otrzymał mój starszy synek na Dzień Dziecka była gra "Moje Pierwsze 5 Sekund" od Wydawnictwa Trefl. Ciocia wręczając mu ten upominek sprawiła wielką radość i zadowolenie na jego twarzy, gdyż jest on fanem wszelkich gier. Gra składa się ze 144 kart z pytaniami. Karty są dwustronne, więc w sumie mamy 288 pytań. Dostosowane są one do poziomu wiedzy dziecka- karty zielone mają łatwiejsze pytania, czerwone- trudniejsze. Poza kartami z pytaniami znajdziemy tutaj również 6 kart "Czas" i 6 kart "Zamiana", 1 specjalny czasomierz oraz instrukcję. Przeznaczona jest dla dzieci od 4 lat. Jednocześnie może w nią grać od 3 do 6 osób. Czasowo gra się w nią od 15 do 30 minut. Cel gry Zadaniem gracza jest udzielenie poprawnych odpowiedzi na jak najwięcej pytań. Za każdym razem gracze muszą podać 1 lub 2 poprawne odpowiedzi, zanim kulki stoczą się w dół spirali. Jak przygotować się do gry? Na bok odkładamy karty "Cz

Nauka poprzez zabawę z magnesiakami. Poznajemy owoce i warzywa oraz przenosimy się do Afryki!

Chyba każde dziecko lubi zabawę z magnesami... Przynajmniej u nas w domu tak jest i ja także w swojej pracy będąc nauczycielem przedszkolnym zauważyłam, że już samo przyciąganie obrazka do metalowej powierzchni jest dla najmłodszych czymś magicznym. To przecież takie "czary-mary!" Dzisiaj przedstawię Wam dwa zestawy magnesiaków od Wydawnictwa Alexander: "Warzywa i owoce" (zestaw większy) oraz "Mała Afryka Dzika" (zestaw mniejszy). Magnesy w takim wydaniu mają wielu zwolenników. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest to prosta i ekonomiczna zabawka, która w niezwykły sposób pobudza wyobraźnię u dzieci. Magnesami można się bawić w przeróżny sposób. U nas często było to tworzenie przeróżnych scenek czy też zabawa w wyszukiwanie (gdzie jest...?) , gdy cała lodówka była nimi "obłożona". U nas magnesy będące na lodówce pełnią również funkcję tzw. przytwierdzania. Czyli? Za ich pomocą mocujemy różne prace plastyczne do lodówki czy też karteczki z w