Przejdź do głównej zawartości

Skrywane tajemnice oraz niejednoznaczni bohaterowie w thrillerze „Lipcowe dziewczyny” Phoebe Locke

Dziesięcioletnia Addie mieszka z ojcem i siostrą Jessie w Londynie. W dniu dziesiątych urodzin w mieście dochodzi do ataków terrorystycznych. Wieczorem ojciec dziewczynek wraca do domu cały zakrwawiony. Na jaw wychodzi mroczna tajemnica…

„Teraz reszta świata zapamięta ten siódmy dzień jako dzień śmierci i zniszczenia, w którym miasto oszalało ze strachu. Ogląda wiadomości, słucha radia, płonie w nim gniew. Zniszczony, zbezczeszczony. Jego dzień. Przez to wszystko ma ochotę wybiec, dopadać jedną za drugą, żeby wszystkie w końcu dostały to, na co zasługują.”

Addie i Jessie znajdują portfel należący do zaginionej Olivii. Starsza siostra zaczyna pracę jako niania w domu Olivii. Co odkryje Jessie? Już teraz co roku siódmego lipca ginie kolejna kobieta. Jaki to ma związek z rodziną dziewczynek?

„Gdzieś w mieście ktoś wykonywał najtrudniejszą z magicznych sztuczek – sprawiał, że dziewczyny rozpływały się w powietrzu.”

Żądza sprawcy tych wszystkich czynów nie zostaje zaspokojona. Wie, że musi zachować kontrolę oraz precyzyjnie wybierać swoje ofiary. Zna każdą ich tajemnicę oraz szczegóły życia, które im odebrał. Książka bardzo szybko wciąga nas w niebezpieczny świat z jakim zmagają się dziewczynki. Próbują odkryć kto za tym wszystkim się ukrywa. Chociaż czytało się ją bardzo szybko i z wielkim zaciekawieniem, zakończenie było dla mnie sporym zaskoczeniem. Ale czy pozytywnym? Oczekiwałam od tej książki znacznie więcej, jednak na jesienne wieczory jest idealna. Może skłonić was do wielu przemyśleń na temat ludzkiej zemsty oraz osobowości.


A czy wy macie jakieś propozycje na spędzenie jesiennego wieczoru?
Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

Komentarze

  1. Książka mnie zainteresowała i będę jej poszukiwała.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię thrillery więc chętnie bym przeczytała 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Zemsta to bardzo ciekawy temat. Będę miała tę książkę na uwadze.

    OdpowiedzUsuń
  4. Trochę mnie zmroziło... Czyli dobry thriller!

    OdpowiedzUsuń
  5. Książka już czeka na półce na spotkanie, klimaty, do których chętnie zaglądam, liczę, że tu będę się dobrze bawić. :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Witam serdecznie ♡
    Niestety nie znam tej książki. Muszę to koniecznie zmienić! Rewelacyjna recenzja :)
    Pozdrawiam cieplutko ♡

    OdpowiedzUsuń
  7. Ta książka też bardzo mnie zawiodła, w stosunku do innych była nijaka.

    OdpowiedzUsuń
  8. Na pewno przeczytam , świetna recenzja :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Z chęcią przeczytam po tak świetnej recenzji, ale to dopiero jak skończę swoje ksiazki :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Szkoda, że się zawiodłaś ❤

    OdpowiedzUsuń
  11. Lubię książki o takiej tematyce i z chęcią bym po nią sięgnęła. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  12. Kryminały uwielbiam, a na tę książkę zwróciłam uwagę już wcześniej. Teraz czytam obyczajówkę, a później przenoszę się do XVIII wieku

    OdpowiedzUsuń
  13. Wydaje się być bardzo ciekawa. Więc bardzo chętnie tytuł sobie zapisuje i w wolnej chwili poszukam tej książki.

    OdpowiedzUsuń
  14. A great review indeed, thanks for sharing!

    OdpowiedzUsuń
  15. ale tu wiele fajnych wiadomości



    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy rodzaj aktywności. To dla mnie wielka motywacja do dalszych działań :)

Zapraszam również na nasz Fanpage Uwielbiamy Testowanie.

Popularne posty z tego bloga

Poznajcie hitową książkę do nauki alfabetu. "Lubię litery!" - recenzja

Od kilku lat należę do grupy książkowej Aktywne Czytanie na Facebooku. Znajdziemy na niej różne polecajki książkowe dla dzieci, możemy i my wymieniać się swoimi spostrzeżeniami... I jak się okazało autorka tej grupy pani Anna Jankowska w ostatnim czasie wydała książkę do nauki alfabetu "Lubię litery!" Wydawnictwa Papilon.  Czy Wasze dzieci znają już alfabet? Czy się nim interesują? Ta książka jest doskonałą okazją, aby rozpocząć przygodę z nauką alfabetu, a także jeśli dzieciaki już go znają, aby go utrwalać poprzez zabawę. Wydanie ma grube kartonowe strony i to jest duży plus. Z książki  można korzystać i korzystać, nie obawiając się o to, że szybko ona ulegnie zniszczeniu. Białe tło, proste ilustracje i duży rozmiar literek - tak niewiele potrzeba, ale książka pozwalała dziecku się skupić na poznawaniu, utrwalaniu literek. I to właśnie znajdziemy w tej książce. Skojarzenie obrazka z daną literą to bardzo dobry pomysł. A ta cała prostota w sobie "edukacyjną moc". A

Nasza pierwsza książeczka aktywizująca

Książeczki aktywizujące zachęcają dzieci do różnych aktywności, a to żeby coś wyciągnąć, a to żeby gdzieś nacisnąć. Pozwalają na różne manipulacje książką. Nie tylko bawią, ale i uczą. Wciągają do wspólnej zabawy zarówno dziecko jak i nas- dorosłych. Dzisiaj Wam przedstawię naszą pierwszą książeczkę aktywizującą. Jest nią "Ogród Eden" od Wydawnictwa Vocatio. Została ona stworzona przez panią Magdalenę Bloch oraz pana Tomasza Kruczka. Na pierwszy rzut oka widzimy, że jest to książeczka bardzo kolorowa. Barwne ilustracje przyciągają uwagę maluszka. Obrazki jak dla nas są ładne. Książka składa się z 10 piankowych, grubych stron z puzzlami. Tych puzzli również mamy 10. Są nimi a to zwierzątka, a to gwiazdy, a nawet kwiaty. Nie jest to mała książeczka- jej format to- 196 x 240 mm. A jeżeli chodzi o oprawę znajdziemy na niej nawet brokat i złocenia. "Ogród Eden" jak już wiemy bawi dziecko, ale ma również wartość edukacyjną. Pod obrazkami z puzzla

"Moje Pierwsze 5 Sekund" - sprawdź swoją wiedzę razem z dzieckiem!

Jednym z prezentów jakie otrzymał mój starszy synek na Dzień Dziecka była gra "Moje Pierwsze 5 Sekund" od Wydawnictwa Trefl. Ciocia wręczając mu ten upominek sprawiła wielką radość i zadowolenie na jego twarzy, gdyż jest on fanem wszelkich gier. Gra składa się ze 144 kart z pytaniami. Karty są dwustronne, więc w sumie mamy 288 pytań. Dostosowane są one do poziomu wiedzy dziecka- karty zielone mają łatwiejsze pytania, czerwone- trudniejsze. Poza kartami z pytaniami znajdziemy tutaj również 6 kart "Czas" i 6 kart "Zamiana", 1 specjalny czasomierz oraz instrukcję. Przeznaczona jest dla dzieci od 4 lat. Jednocześnie może w nią grać od 3 do 6 osób. Czasowo gra się w nią od 15 do 30 minut. Cel gry Zadaniem gracza jest udzielenie poprawnych odpowiedzi na jak najwięcej pytań. Za każdym razem gracze muszą podać 1 lub 2 poprawne odpowiedzi, zanim kulki stoczą się w dół spirali. Jak przygotować się do gry? Na bok odkładamy karty "Cz