Witajcie! Dziś przychodzimy do Was z recenzją "Człowieka w poszukiwaniu sensu" Victora E. Frankla, lecz w wersji dla młodszych czytelników. Czym ona różni się od wersji dla dorosłych? Zaraz się dowiecie...
To wydanie zawiera nie tylko wspomnienia autora z czasów, gdy przebywał w obozach koncentracyjnych. Zostało ono dodatkowo wzbogacone mapą, fotografiami, słownikiem terminów, wyborem listów i przemówień Frankla, a także o kalendarium ważnych wydarzeń Holokaustu. Zostały tutaj również skrócone wersje jego pism z zakresu psychologii.
Książka pokazuje co czuli ludzie pozbawieni wolności i więzieni w obozach koncentracyjnych, jaki wpływ na nich miało cierpienie i co się działo z tymi, którzy w pewnym momencie tracili sens życia. Nie jest to łatwe wydanie, wywołuje ono wiele wzruszeń. Pokazuje nam, że nawet i cierpienie ma sens, jednak to my musimy w tym wszystkim odnaleźć siebie i swoją rolę. Nie jest to łatwa lektura i wywołuje ona wiele emocji. Sprawia, że inaczej patrzymy na życie, bardziej je dowartościujemy, w przeciwnościach losu znajdziemy sens.
Autor opisuje również jakie zmiany zachodziły w umysłach osób więzionych, jak one sobie z tym radziły albo i nie... Ta cała obozowa rzeczywistość stała się przedmiotem obiektywnej analizy naukowej.
"Człowiek w poszukiwaniu sensu" to klasyczne dzieło literatury obozowej, które od lat nie schodzi z list bestsellerów. Utwór Frankla jest ponadczasowym studium życia w nazistowskich obozach zagłady ukazującym okrucieństwo Holocaustu. Jednocześnie to uniwersalna lekcja radzenia sobie z cierpieniem i znajdowania celu w życiu.
"Głównym celem człowieka nie jest dążenie do przyjemności ani unikanie bólu, lecz właśnie poszukiwanie w swoim życiu sensu. Dlatego jesteśmy nawet gotowi cierpieć, pod warunkiem, że nadamy swojemu cierpieniu jakieś znaczenie."
Koniecznie muszę sięgnąć po ten tytuł.
OdpowiedzUsuńNie czytałam ale koniecznie muszę zatem zajrzeć. Koniecznie.
OdpowiedzUsuńPiękny cytat na samym końcu recenzji
OdpowiedzUsuń